Informacje

Blizzard oczyszcza powietrze w Hearthstone. Masowe bany dla botów

8

Wygląda na to, że atmosfera w Hearthstone: Heroes of Warcraft nieco się oczyści. Blizzard podjął zdecydowane kroki, by usunąć z gry tych, którzy łamią zasady fair play.

Blizzard oczyszcza powietrze w Hearthstone. Masowe bany dla botów - obrazek 1

"Zbanowaliśmy ostatnio kilka tysięcy kont w Hearthstone, które były powiązane z użyciem w nich zewnętrznych programów automatyzujących rozgrywkę, znanych również jako boty" - poinformował Blizzard na Battle.necie. "Konta te będą zbanowane do końca roku. Jak już podkreślaliśmy, rozgrywka fair play leży u podstaw doznań płynących z Hearthstone'a, a oszukiwanie i korzystanie z botów nie będzie tolerowane" - brzmi dalsza część komunikatu.

Można by zatem zapytać, dlaczego bany są tylko czasowe, skoro Blizzard nie zamierza dopuszczać do sytuacji, w której gracze stosują niedozwolone wspomagacze. Wygląda na to, że było to swego rodzaju pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. "Od tego momentu, konta osób, które będą oszukiwać, zostaną permanentnie zamknięte bez dalszych ostrzeżeń" - zapowiadają twórcy Hearthstone'a. A to brzmi już poważnie. Wszelkie podejrzenia naruszeń zgłaszać można na adres hacks@blizzard.com.

Przypomnijmy, że Hearthstone: Heroes of Warcraft zmierza na kolejne systemy.

8 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Piotrek54321

Nie "nie co", tylko "nieco".

Odpowiedz
G Aroslaw

Szkoda, że podobnych akcji nie ma w grze Warcraft III :(

Odpowiedz
G Dan14NR

Najwyższy czas i pora, bo do tej pory były z tego co wiem co najmniej dwa działające boty :P

Odpowiedz
Ivenesco

"zmierza na Androida i iOS".
Nie do końca, na iOS (iPad) gra jest już dostępna od kwietnia ;)

Odpowiedz
G Braveheart

Słuszny i fajny krok tylko problem w tym, że walka z botami to coś pokroju walki z wiatrakami. Mnie to i tak dziwi, że nawet do tej gry zrobiono boty, do karcianki..... :C

Odpowiedz
G Xavier455

I bardzo dobrze. Nie mam zielonego pojęcia jaką twórcy botów czerpią radość z tego, że gra sama się przechodzi... Czyżby to jakaś tajemnicza konkurencja specjalnie takie boty tworzyła ^^?

Odpowiedz
Nathnin

Jeszcze niech na wowie pobanują tych botów co spamują o boostowaniu Garrosha HC -.-.

Odpowiedz
G Adjatha

> I bardzo dobrze. Nie mam zielonego pojęcia jaką twórcy botów czerpią radość z tego, że
> gra sama się przechodzi...
Co prawda nie do końca rozumiem, jak można Hearthstona "przejść", ale tu raczej chodziło po prostu o farmienie kasy, odblokowanie złotych bohaterów (500 wygranych daną klasą w ladderze) i ewentualnie wbicie shaman botem legendy.W każdym razie dobrze, że bany są, bo community już zaczęło zakładać, że złoty szaman = bot, a w sumie nic dziwnego jak można było trafić np. pięciu pod rząd. Z drugiej strony, trochę to trwało, a do tego to nie perma bany, więc ludzie odczekają trochę czasu, a potem wrócą do gry i będą się cieszyć goldem i dustem przy okazji pojawienia się nowych kart, a normalnemu graczowi pozostanie klasyczna farma albo wydawanie kasy. ;)

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?