Informacje

Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda!

3 Michał Grabowski

Co może łączyć dobry, polski film, rudego kota łakomczucha i jedną z najbardziej znanych serii gier FPS? To, że między innymi o tym pisaliście w ubiegłym tygodniu na swoich Gramsajtach! A jakie jeszcze temat się pojawiały? Zapraszam na kolejne podsumowanie Waszej aktywności!

Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda! - obrazek 1

Statystycznie: wpisów więcej, komentarzy jakby mniej…

W ubiegłym tygodniu napisaliście łącznie 55 wpisów, czyli o 11 więcej w porównaniu z ostatnim gramsajtowym podsumowaniem. Średnio publikowaliście 7,86 tekstu dziennie, choć gdy spojrzymy na statystyki dzienne to zapewne niektórych dość spore różnice w aktywności mogą… zaskoczyć.

Najwięcej tekstów można było przeczytać tym razem w poniedziałek – napisaliście ich wtedy aż 20! Z kolei najmniej wpisów pojawiło się w środę – tylko 2. Nieco słabiej z kolei tydzień wypadł pod kątem komentarzy pod wpisami. Opublikowaliście ich bowiem łącznie tylko 65, co złym wynikiem nie jest, ale zawsze może być lepiej!

Dziewiąte urodziny gram.pl na Gramsajtach!
Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda! - obrazek 2
Kakarotto napisał wierszyk z okazji dziewiątych urodzin gram.pl!

Nasze urodzinowe świętowanie z okazji dziewiątych urodzin gram.pl trwa w najlepsze!

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiło się wiele ciekawych opowieści i wspomnień. Wróciły także znane wielu użytkownikom gramowe osobistości! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z nimi lub też podzielić się swoimi historiami związanymi z naszym serwisem to nadal możecie to robić na Forum, a także na swoich Gramsajtach! Pojawiło się także kilka

Z tej okazji cedricek krótko podsumował dziewięć lat, które spędził w naszej społeczności, a Kakarotto przygotował z tej okazji specjalny wierszyk!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Historia Battlefielda i inne ciekawe gry!
Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda! - obrazek 3
Kto by pomyślał, że od premiery pierwszego Battlefielda minęło już 12 lat...

Można śmiało powiedzieć, iż seria Battlefield jest jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych w świecie pierwszoosobowych shooterów. Wiele dyskusji pojawiło się na temat tego, którą z odsłon można uznać za najlepszą, ale zawsze warto sobie przypomnieć jak wyglądała jej historia. A pojawiła się ku temu okazja, ponieważ Xpawel1234567890, który dość często publikuje wpisy związane z grami Electronic Arts przedstawił jak gra zmieniała się przez ponad 12 lat!

Tradycyjnie pojawiło się także sporo ciekawych wpisów opisujących Wasze wrażenia z ogrywanych tytułów, oceniających produkcje które przeszliście, ale także, co bardzo mnie cieszy, pojawiły się kolejne gameplaye! Zapraszam do lektury!

Wrażenia:

Recenzje:

Gameplaye:

Aby odbiór obrazu płynny był…
Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda! - obrazek 4
bVarador i kwestia 30 fps. Jak to się skończy?

W przypadku gier komputerowych zawsze pojawi się wiele tematów, które będą powodowały większe lub mniejsze spory między graczami. Za jeden z takich można śmiało uznać problem związany z tym jaką liczbę wyświetlanych klatek na sekundę pozwala graczowi na komfortową zabawę. bVarador przyjrzał się sprawie, a zwłaszcza temu czy 30 fps w grach nowej generacji i mowa o „kinowych doznaniach” to faktycznie dobra zagrywka marketingowa.

O filmie „Bogowie”, upadłych bohaterach i początkach z gitarą!
Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda! - obrazek 5
Kolejna relacja z koncertu Soamida!

PokerMorda w zeszłym miesiącu wpisem o „Upadłych Bohaterach” zdobył tytuł najciekawszego wpisu września. I nie może dziwić fakt, że postanowił kontynuować swoją serię, tym bardziej że nieco zapomnianych bohaterów z czasów dzieciństwa znaleźć można by było całkiem sporo.

W drugiej części cyklu PokerMorda przedstawił komiks o Garfieldzie – rudym kocie, który zawsze znajdzie czas na chwilę lenistwa, potrafi niekiedy pokazać swój pazur, a Lasagne mógłby połykać praktycznie cały czas!

PokerMorda opublikował na swoim Gramsajcie wrażenia z filmu Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego opowiadającym o kulisach przeprowadzonego przez prof. Zbigniewa Religę pierwszego w Polsce przeszczepu serca. Podobnie także uczynił u siebie Graffis, z tą jednak różnicą, że rozpoczął serię wpisów związanych właśnie z tym obrazem.

Jeśli z kolei macie chwilę wolnego czasu i kogoś, kto mógłby użyczyć Wam gitarę na kilka chwil może dobrym pomysłem byłoby nauczyć się na niej grać? Doctorwho stworzył krótki poradnik dla początkujących, który pomoże postawić pierwsze kroki w tej materii. A później? Tylko szlifować swoje umiejętności! Zawsze można zagrać coś podczas spotkania ze znajomymi albo odpalić Rocksmitha

A na zakończenie – Soamid podzielił się na swoim Gramsajcie wrażeniami z kolejnego koncertu! Tym razem mógł na żywo zobaczyć we Wrocławiu występ zespołu Pain of Salvation. Czy mu się spodobał? Przekonajcie się sami!

10 lat XBoxa w Polsce!
Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda! - obrazek 6

To już wszystko jeśli chodzi o podsumowanie Waszej aktywności na Gramsajtach, ale jeszcze została jedna, dość ważna rzecz do ogłoszenia!

Już niedługo, bo 23 października minie 10 lat od momentu, w którym w naszym kraju pojawiła się konsola firmy Microsoft – Xbox!

Z tej okazji chcielibyśmy abyście dzielili się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z konsolami Microsoft. A w jakiej formie? Dowolnej! Możecie pochwalić się swoją biblioteczką, nagrać ciekawy film czy też napisać ciekawy wpis na Gramsajcie.

Liczymy na Waszą aktywność!

3 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G PokerMorda

Link do mojego tekstu o Garfieldzie odsyła do mojej recenzji Asphalta 8. Nie żebym narzekał, wciąż mój Gramsajt ;-)

Odpowiedz
G Muradin_07

Możliwe, że przycięło w linku numerek... dzięki za info i już poprawiam! :)

Odpowiedz
G bVarador

Dobrze wiedzieć, że 30fps było przedmiotem mojego wpisu a nie punktem wyjścia do czegoś innego. ;) Ale teraz już wiem jak się czuli autorzy felietonów, którzy nie zdawali z dobrym wynikiem nowej matury z interpretacji własnego tekstu. Nigdy nie możesz być pewny co ktoś inny znajdzie w twoich przemyśleniach. Cenna wskazówka na przyszłość.

Odpowiedz
milaimil

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?