News

Co w gramsajtach piszczy #112 - O filmie "Bogowie", Garfieldzie i historii Battlefielda!

Michał Grabowski, 15.10.2014 19:15 3

Co może łączyć dobry, polski film, rudego kota łakomczucha i jedną z najbardziej znanych serii gier FPS? To, że między innymi o tym pisaliście w ubiegłym tygodniu na swoich Gramsajtach! A jakie jeszcze temat się pojawiały? Zapraszam na kolejne podsumowanie Waszej aktywności!

Statystycznie: wpisów więcej, komentarzy jakby mniej…

W ubiegłym tygodniu napisaliście łącznie 55 wpisów, czyli o 11 więcej w porównaniu z ostatnim gramsajtowym podsumowaniem. Średnio publikowaliście 7,86 tekstu dziennie, choć gdy spojrzymy na statystyki dzienne to zapewne niektórych dość spore różnice w aktywności mogą… zaskoczyć.

Najwięcej tekstów można było przeczytać tym razem w poniedziałek – napisaliście ich wtedy aż 20! Z kolei najmniej wpisów pojawiło się w środę – tylko 2. Nieco słabiej z kolei tydzień wypadł pod kątem komentarzy pod wpisami. Opublikowaliście ich bowiem łącznie tylko 65, co złym wynikiem nie jest, ale zawsze może być lepiej!

Dziewiąte urodziny gram.pl na Gramsajtach!
Kakarotto napisał wierszyk z okazji dziewiątych urodzin gram.pl!

Nasze urodzinowe świętowanie z okazji dziewiątych urodzin gram.pl trwa w najlepsze!

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiło się wiele ciekawych opowieści i wspomnień. Wróciły także znane wielu użytkownikom gramowe osobistości! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z nimi lub też podzielić się swoimi historiami związanymi z naszym serwisem to nadal możecie to robić na Forum, a także na swoich Gramsajtach! Pojawiło się także kilka

Z tej okazji cedricek krótko podsumował dziewięć lat, które spędził w naszej społeczności, a Kakarotto przygotował z tej okazji specjalny wierszyk!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Historia Battlefielda i inne ciekawe gry!
Kto by pomyślał, że od premiery pierwszego Battlefielda minęło już 12 lat...

Można śmiało powiedzieć, iż seria Battlefield jest jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych w świecie pierwszoosobowych shooterów. Wiele dyskusji pojawiło się na temat tego, którą z odsłon można uznać za najlepszą, ale zawsze warto sobie przypomnieć jak wyglądała jej historia. A pojawiła się ku temu okazja, ponieważ Xpawel1234567890, który dość często publikuje wpisy związane z grami Electronic Arts przedstawił jak gra zmieniała się przez ponad 12 lat!

Tradycyjnie pojawiło się także sporo ciekawych wpisów opisujących Wasze wrażenia z ogrywanych tytułów, oceniających produkcje które przeszliście, ale także, co bardzo mnie cieszy, pojawiły się kolejne gameplaye! Zapraszam do lektury!

Wrażenia:

Recenzje:

Gameplaye:

Aby odbiór obrazu płynny był…
bVarador i kwestia 30 fps. Jak to się skończy?

W przypadku gier komputerowych zawsze pojawi się wiele tematów, które będą powodowały większe lub mniejsze spory między graczami. Za jeden z takich można śmiało uznać problem związany z tym jaką liczbę wyświetlanych klatek na sekundę pozwala graczowi na komfortową zabawę. bVarador przyjrzał się sprawie, a zwłaszcza temu czy 30 fps w grach nowej generacji i mowa o „kinowych doznaniach” to faktycznie dobra zagrywka marketingowa.

O filmie „Bogowie”, upadłych bohaterach i początkach z gitarą!
Kolejna relacja z koncertu Soamida!

PokerMorda w zeszłym miesiącu wpisem o „Upadłych Bohaterach” zdobył tytuł najciekawszego wpisu września. I nie może dziwić fakt, że postanowił kontynuować swoją serię, tym bardziej że nieco zapomnianych bohaterów z czasów dzieciństwa znaleźć można by było całkiem sporo.

W drugiej części cyklu PokerMorda przedstawił komiks o Garfieldzie – rudym kocie, który zawsze znajdzie czas na chwilę lenistwa, potrafi niekiedy pokazać swój pazur, a Lasagne mógłby połykać praktycznie cały czas!

PokerMorda opublikował na swoim Gramsajcie wrażenia z filmu Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego opowiadającym o kulisach przeprowadzonego przez prof. Zbigniewa Religę pierwszego w Polsce przeszczepu serca. Podobnie także uczynił u siebie Graffis, z tą jednak różnicą, że rozpoczął serię wpisów związanych właśnie z tym obrazem.

Jeśli z kolei macie chwilę wolnego czasu i kogoś, kto mógłby użyczyć Wam gitarę na kilka chwil może dobrym pomysłem byłoby nauczyć się na niej grać? Doctorwho stworzył krótki poradnik dla początkujących, który pomoże postawić pierwsze kroki w tej materii. A później? Tylko szlifować swoje umiejętności! Zawsze można zagrać coś podczas spotkania ze znajomymi albo odpalić Rocksmitha

A na zakończenie – Soamid podzielił się na swoim Gramsajcie wrażeniami z kolejnego koncertu! Tym razem mógł na żywo zobaczyć we Wrocławiu występ zespołu Pain of Salvation. Czy mu się spodobał? Przekonajcie się sami!

10 lat XBoxa w Polsce!

To już wszystko jeśli chodzi o podsumowanie Waszej aktywności na Gramsajtach, ale jeszcze została jedna, dość ważna rzecz do ogłoszenia!

Już niedługo, bo 23 października minie 10 lat od momentu, w którym w naszym kraju pojawiła się konsola firmy Microsoft – Xbox!

Z tej okazji chcielibyśmy abyście dzielili się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z konsolami Microsoft. A w jakiej formie? Dowolnej! Możecie pochwalić się swoją biblioteczką, nagrać ciekawy film czy też napisać ciekawy wpis na Gramsajcie.

Liczymy na Waszą aktywność!

najnowsze