Sukces darmowego Star Wars: Commander. Są też statystyki

Patryk Purczyński
2014/09/12 11:29
4
0

Północna część świata nieco bardziej preferuje Imperium, na południu dominuje Rebelia. W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa pięciu milionów ludzi, którzy pobrali grę Star Wars: Commander.

Sukces darmowego Star Wars: Commander. Są też statystyki

Gdybyśmy dziś żyli w uniwersum Gwiezdnych wojen, Gwiazdę Śmierci budowaliby Rosjanie, a szkoły Jedi najprężniej działałyby w Ameryce Południowej i Afryce. Nie jest to wbrew pozorom odwołanie do współczesnej sytuacji politycznej na świecie, a wnioski wyciągnięte z mapki, udostępnionej przez twórców gry free-to-play Star Wars: Commander na iOS-a.

Produkcję tę pobrano już ponad pięć milionów razy. Siły Rebelii i Imperium niemal się równoważą, choć nieznaczną przewagę (52,41 proc. do 47,59 proc.) ma ciemna strona Mocy. Linia podziału przebiega dość wyraźnie - gracze z północnej części świata nieco bardziej preferują dołączenie do Imperium, zaś na południu dominuje jasna strona Mocy. Polska wpisuje się w ten trend - nieco ponad 50 proc. użytkowników gry opowiedziało się za Vaderem i spółką. Najbardziej zrównoważone w swoich wyborach są korea Południowa, Wielka Brytania i Australia, gdzie ciemna strona ma minimalną przewagę.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
aope
Gramowicz
13/10/2014 11:19
Dnia 12.09.2014 o 13:27, Jeffero napisał:

Kiedy na androida?

Android generalnie nikogo, chyba że lubi się w kółko zadawać powyższe pytanie.Mi tam ta gra nie podeszła.

Usunięty
Usunięty
13/10/2014 10:08

Witam,wersja na androida już jest. Gram od kilku tygodni. Zabawa jest przednia, będzie jesczcze lepiej jak się trochę ludzi do kupy zbierze.Założyłem klan po stronie rebelii o nazwie "szuflandia" zapraszam serdecznie.

Usunięty
Usunięty
12/09/2014 14:16

Jakby wyszło na Androida to bym zobaczył, ale cudów się nie spodziewam. Zarówno po właścicielu marki Star Wars, jak i po kolejnej grze typu "Clash of Clans" w scenerii SW.Nie rozumiem czemu na Andka nie wydali. W końcu to gra stricte-multiplayer po stronie serwera, więc o piraceniu i modach nie ma mowy o0

Usunięty
Usunięty
12/09/2014 13:27

Kiedy na androida?