Dlaczego Techland nie pracuje nad Dead Island 2?

Małgorzata Trzyna
2014/09/12 13:15

Dead Island może nie było wybitne, ale było dobrą grą, która - jako nowa marka - znalazła kilka milionów nabywców. Choć za jej stworzenie odpowiada Techland, prawa należą do Deep Silver.

Dlaczego Techland nie pracuje nad Dead Island 2?

- Od samego początku marka Dead Island należała do Deep Silver - powiedział projektant gry, Maciej Binkowski. - W tamtym czasie nie znajdowaliśmy się na pozycji, która pozwalałaby nam negocjować. Zawarliśmy najlepszy możliwy kontrakt. To jak z graniem w pokera: musisz decydować, nie mając wszystkich informacji. Jeśli grasz pełen obaw, co może się stać, przegrasz. W tym czasie podjęliśmy najlepszą decyzję, jaką mogliśmy.

Techland stworzył Dead Island i Dead Island: Riptide, by później zająć się nową marką - Dying Light. Stworzenie Dead Island 2 powierzono innemu studiu - Yager.

GramTV przedstawia:

- Mieliśmy lepsze i gorsze chwile - powiedział Binkowski. - Między wydawcą a deweloperem zawsze jest jakieś napięcie. Dla nas wszystko skończyło się dobrze, zostaliśmy zmuszeni, by pomyśleć nad nową marką... Nie możemy zrobić Dead Island 2 i po prostu wydać grę pod inną nazwą; to musi być coś świeżego, unikatowego. Nie było łatwo, chciałbym zrobić bezpośredni sequel, ale w pewnym momencie podjęto taką, a nie inną decyzję.

Binkowski wyjaśnił, że Deep Silver miało własną wizję dalszego rozwoju marki Dead Island, inną niż Techland. Dodał, że nawet w przypadku pierwszej części serii twórcy często nie zgadzali się z wydawcą, jak powinna wyglądać ostateczna wersja gry i przypuszcza, że był to jeden z czynników, które zadecydowały, że "dwójką" zajmie się inne studio.

Nowa gra Techlandu, Dying Light, ukaże się w styczniu 2015 n PC, PS3, PS4, X360 i XOne. Dead Island 2 trafi na sklepowe półki wiosną.

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
12/09/2014 22:45

Dead Island nie bylo zle, ale chyba monotonnia zabila ta gre, przynajmniej w moim przypadku.Zastanawiam sie co jest z Chrome 2? W to bym zagral z mila checia.

hans_olo
Gramowicz
12/09/2014 20:20

A ja powtórzę po raz kolejny. Od Techland oczekuję przede wszystkim powrotu do "Crime Cities".

Dared00
Gramowicz
12/09/2014 18:05
Dnia 12.09.2014 o 18:02, szamanv napisał:

A wiadomo kto wyda Dying Light?

Za granicą - Warner Bros.W Polsce - pewnie Cenega, oni mają gry od WB. Albo Techland sam się tym zajmie.
Trwa Wczytywanie