Informacje

Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu...

3 Michał Grabowski

Po tygodniu przerwy wywołanej gamescomowym zamieszaniem warto znaleźć chwilę na zapoznanie się z najciekawszymi wpisami, które pojawiły się na Gramsajtach! Po raz kolejny opublikowaliście wiele ciekawych recenzji i przemyśleń na temat gier, a także mieliśmy okazję przywitać kilku nowych Gramsajtowiczów. Zapraszam na kolejne podsumowanie Waszej aktywności na blogach serwisu gram.pl!

Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu... - obrazek 1

Statystycznie: Raz lepiej, raz gorzej…

Dwa ubiegłe tygodnie pod względem aktywności na Gramsajtach wypadały różnie. Jednym z wyróżniających zjawisk jest na pewno to, iż w pierwszym tygodniu pisaliście głównie publikowaliście swoje wrażenia i opinie na temat gier. Swoją drogą potwierdza to także, że jest to najchętniej przez Was publikowany gatunek tekstów! Przecież zawsze dobrze jest podzielić się swoimi spostrzeżeniami po przejściu ogrywanego przez nas tytułu i przedstawienie go innym Gramowiczom, prawda?

Ale wróćmy do części statystycznej. Napisaliście w ciągu dwóch tygodni łącznie 91 wpisów, z czego na pierwszy tydzień przypadło 53 wpisów, a na drugi tylko 38. Powiem szczerze, że spodziewałem się nieco większej ilości tekstów związanych z zeszłotygodniowymi targami Gamescom w Kolonii i grami tam zaprezentowanymi. Nie oznacza to jednak, że wcale się one nie pojawiły! Znalazło się kilku Gramowiczów, którzy ocenili to, co można było zobaczyć w trakcie jednej z głównych imprez branżowych roku. Mogliśmy powitać także kilku nowych Gramsajtowiczów, a także pojawiły się kolejne okazje do świętowania!

Nowi na Gramsajtach i 100 wpisów NeoKoribana!
Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu... - obrazek 2
NeoKoriban i jego setny wpis! Gratulujemy!

W przeciągu dwóch tygodniu pojawiło się nie tylko wiele wpisów, ale i nowych twarzy na Gramsajtach! Jeśli szukacie opinii na temat nowych jak i starszych gier wyścigowych to warto zainteresować się wpisami użytkownika Oskiinus09, który na dobry początek ocenił dwie odsłony gier z serii Need for SpeedHot Pursuit z 2010 roku i Porsche Unleashed. Na temat innych gier m.in. wersji beta Destiny zdążył się wypowiedzieć z kolei Ravven, którego także witamy w gronie Gramsajtowiczów! Natomiast wielbicieli Anime i wszystkiego co związane japońską twórczością zapraszam do odwiedzenia Miyokariego, gdzie znaleźć można było wrażenia gry Corpse Party: Blood Covered Repeated Fear!

Pojawiły się także okazje do świętowania, ponieważ kolejny Gramsajtowicz pochwalił się kolejnym kamieniem milowym w prowadzeniu swojego bloga! A był nim NeoKoriban, który 7 sierpnia znalazł chwilę na podsumowanie wszystkiego tego, co związane było nie tylko z jego Gramsajtem, ale i m.in. tworzoną przez niego grą komputerową! Ze swoje strony życzymy przede wszystkim kolejnej setki ciekawych tekstów i tego, abyśmy kiedyś mieli okazję przetestować pierwsze wersje Twojej produkcji!

Gamescom 2014: wrażenia Gramowiczów!
Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu... - obrazek 3
Krótko, zwięźle i na temat - czyli Snafu podsumowuje Gamescom!

Kolońskie targi Gamescom to jedna z tych chwil, kiedy informacji na temat nowych gier nie brakuje. Nie wspominając o wielu zaskakujących wiadomościach. Przecież nadal toczy się gorąca dyskusja na temat Rise of the Tomb Raider, a interaktwny teaser Silent Hills potrafi zmrozić nie jednego gracza!

Na Gramsajtach może nie było tak wielkiego poruszenia w porównaniu z tym, jak żywo komentowaliście wydarzenia z E3 2014, ale nie zmienia to jednak faktu, iż pojawiły się dwa wpisy podsumowujące niektóre konferencje na Gamescomie. PokerMorda zajął się wystąpieniem Electronic Arts, gdzie można było dowiedzieć się kilku szczegółów na temat m.in. Shadow Realms, Dragon Age: Inquisition. Z kolei krótko wrażenia z konferencji Sony i Microsoft przedstawił na gorąco Snafu.

A co Wam się podobało najbardziej w trakcie tegorocznego Gamescomu? A może pojawiły się nowe wątpliwości co do nadchodzących premier? Dajcie znać w komentarzach i na swoich gramsajtach!

Recenzji ciąg dalszy…
Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu... - obrazek 4
Niewiele unboxingów pojawia się na Gramsajtach. Miejmy nadzieję, że ten Battle_Axe'a nie będzie ostatnim...

Kolejne podsumowanie to także kolejna porcja recenzji i wrażeń napisanych przez Was! W ciągu ubiegłych tygodni pisaliście m.in. o takich grach jak Battlefield 4, Company of Heroes 2 czy Forza Horizon. Znalazło się także miejsce dla unboxingu Edycji Kolekcjonerskiej Divinity: Original Sin. Bez zbędnego przedłużania – zapraszam do lektury!

Unboxingi:

Wrażenia:

Recenzje:

Gdy o grze wiemy zbyt wiele…
Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu... - obrazek 5
Ciężko jest się oprzeć wszystkim przedpremierowym newsom na temat gry, na której premierę najbardziej czekamy...

Niekiedy zdarza się, iż w wielu portalach branżowych pojawia się całkiem spora ilość informacji na temat najgłośniejszych premier. O ile w przypadku zwykłych screenów czy wiadomości o trybach rozgrywki czy samym gameplayu nie są problemem to reszty związanej z fabułą gracze unikają jak ognia. Przecież to normalne: po co poznawać zakończenie skoro będziemy dany tytuł dopiero powoli ogrywać?

Zdarzyć się może też tak, że po tym jak daliśmy ponieść fali hype’u i chłonęliśmy wszystkie informacje na temat interesującej nas premiery po tym, jak zasiądziemy przed ekranem i rozpoczniemy zabawę gra nie robi już na nas takiego wrażenia jak w trakcie oczekiwania na nią. Wydawać się może także, iż wszystko na jej temat wiemy i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Jeden z Gramowiczów, Barnette, postanowił podzielić się własnymi spostrzeżeniami związanymi właśnie z tym problemem na przykładzie jednej z najgłośniejszych premier ubiegłego roku – Grand Theft Auto V.

Inny temat podjął Marvolo2314. Jednym z najważniejszych elementów gier komputerowych obok gameplayu, fabuły czy postaci jest jej udźwiękowienie. Ciężko jest bowiem wyobrazić sobie powiedzmy wcześniej wspomnianej serii Grand Theft Auto bez stacji radiowych pełnych hitów czy niezapomnianych głównych motywów gier takich jak Max Payne, Diablo II czy Hitman II: Silent Assassin. Zapewne znalazłoby się o wiele więcej przykładów tych najbardziej znanych i przez wielu graczy cenionych soundtracków, a Marvolo opowiedział nie tylko czym są dla niego ścieżki dźwiękowe z gier, ale i przedstawił kilka swoich ulubionych utworów.

O filmach, komiksach i nudzie po angielsku!
Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu... - obrazek 6
PokerMorda przypomina jeden z kultowych seriali animowanych - Tom

Nie mogło zabraknąć także w ubiegłym tygodniu kilku wpisów związanych z filmami i innymi sferami kulturalnymi. Tradycyjnie ManweKallahan przygotował dla Was podsumowanie obejrzanych przez niego filmów w zeszłym miesiącu. PokerMorda z kolei znalazł chwilę aby pójść do kina i przekonać się czy Strażnicy Galaktyki to faktycznie jeden z najlepszych filmów Marvela. Udało mu się jednak napisać także drugi, niezwykle interesujący wpis.

Pamiętacie może Toma i Jerry’ego? Myślę, ze starszym Gramowiczom raczej nie trzeba bliżej tego duetu bliżej przedstawiać, chociaż może i młodsi kojarzą bohaterów jednego z najbardziej rozpoznawalnych seriali animowanych. Tak czy inaczej PokerMorda dość obszernie opowiedział o tym jak zaczął się konflikt kota i myszy, który przypominany jest do dziś!

Z innych wpisów powiązanych z kulturą popularną Demi23 rozpoczął serię związaną z komiksami! W pierwszym odcinku ocenił Mass Effect: Odkupienie, Wiedźmin: Dom ze Szkła i dwie części komiksu związanego z Assassin’s Creed. Kolejną ciekawą propozycję Anime przedstawił z kolei Inferno0009, a dokładnie podzielił się wrażeniami z OreGairu. Natomiast jeśli nie straszny Wam język angielski, a chcielibyście dowiedzieć się co skyline20 sądzi na temat nudy to warto zajrzeć do wpisu zatytułowanego (B)oredom. Poza tym niecodziennie pojawiają się teksty w innych językach niż polski, więc może warto stworzyć sobie swego rodzaju wyzwanie i taki napisać?

Kącik Twórczości Gramsajtowej
Co w gramsajtach piszczy #104 - O Gamescomie, problemach z premierami i starych przyjaciołach ze szklanego ekranu... - obrazek 7
Jeden z dwóch portretów autorstwa Dandzialfa, które pojawiły się w ciągu ubiegłych tygodni...

Nie zawsze zdarza się tak, że na koniec podsumowania mam okazję zaprezentować dużą ilość prac Waszego autorstwa. Nie przedłużajmy więc i zacznijmy od dwóch prac plastycznych autorstwa Dandzialfa, który już dawno nie prezentował nam swoich rysunków! A były to dwa portrety (pierwszy i drugi) przywołujące skojarzenia z grami fabularnymi czy też komputerowymi RPGami. Nie wiem dlaczego, ale pierwsze co mi przyszło do głowy to Baldur’s Gate… Z kolei kolejny komiks na swoim Gramsajcie opublikował dobrze Wam znany Osiol!

Znalazło się także miejsce na opowiadanie autorstwa Demiego pod tytułem „Szkoła Asasynów”, a Izulith po dłuższej przerwie podzieliła się z Wami postępami w pracach nad cosplayem Spellthief Lux z gry League of Legends. Czekamy na więcej, prawda?

Kilka słów od nas na koniec…

No i to by było na tyle jeśli chodzi o podsumowanie aktywności na Gramsajtach w przeciągu ostatnich dwóch tygodni! Pojawiło się całkiem sporo ciekawych wpisów i mam nadzieję, że kolejny tydzień przyniesie nam drugie tyle. Dlatego piszcie często, dzielcie się swoimi przemyśleniami, komentujcie i udzielajcie się w naszej gramowej społeczności!

3 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G ApocalipticM

Tyle ciekawych wpisów, a na głównej stronie od czterech tygodni te same? :)

Odpowiedz
G Muradin_07

Może wlaśnie ze względu na to, że jest tyle ciekawych wpisów ciężko znaleźć jeden, który byłby na głównej wyróżniony? :)I tak się zdarza. Gdyby tak masowo wrzucać wpisy na głowną to za szybko by one rotowały i ostatecznie każdy byłby tam trochę zbyt krótko :/

Odpowiedz
G ApocalipticM

Wiadomo, byłoby słabo, gdyby codziennie się zmieniały, ale nawet jak na wakacje tyle czasu to niezły wynik :D

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?