Informacje

Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu!

2 Michał Grabowski

Kolejny tydzień na gramsajtach za nami! O ile ostatnie przyzwyczaiły nas do tego, iż wakacje dość spokojnym okresem w kwestii pisania są to tym razem Gramowicze potrafili zaskoczyć swoją aktywnością. Całkiem spora liczba powrotów, kolejna porcja przeróżnych recenzji i wrażeń – wszystko to wtedy, gdy teoretycznie sezon ogórkowy w pełni. Zapraszam do lektury!

Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu! - obrazek 1

Statystycznie: wzrost aktywności odnotowany!

Jak już wspomniałem we wstępie tym razem użytkownicy gram.pl napisali całkiem sporą liczbę wpisów. W ciągu ubiegłych siedmiu dni opublikowaliście 45 wpisów, co dało nam także średnią wynoszącą 6,43 wpisu dziennie. Dość spora część z nich była wpisami konkursowymi, ale na nie przyjdzie czas w następnym podsumowaniu, gdy będziemy oficjalnie podsumowywać nasze ogórkowe wyzwanie! Największa Wasza aktywność na gramsajtach była zauważalna w piątek, gdy napisaliście łącznie 9 tekstów. Natomiast najmniej tekstów opublikowaliście we wtorek i środę – 4 wpisy. Zauważalna była także wzmożona aktywność komentatorska Gramowiczów, ponieważ napisaliście ich łącznie aż 116!

Powroty na gramsajty!
Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu! - obrazek 2
K-PAKS - jeden z powracających Gramowiczów. Witaj ponownie!

Zeszły tydzień, oprócz sporej liczby ciekawych wpisów, był także zaskakujący pod kątem powracających do pisania Gramowiczów!

A o których użytkownikach mowa? PopCorni, Toredos7, K-PAKS i LordTyrranoos! Naprawdę miło, że po krótszej czy dłuższej przerwie wracacie do pisania i mam nadzieję, iż już niedługo będziemy mogli przeczytać kolejne Wasze wpisy! A może i inni tym samym postanowią wrócić lub też rozpoczną swoją przygodę z pisaniem… Tak czy inaczej – witajcie ponownie na pokładzie!

Kolejne recenzje growych zaległości…
Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu! - obrazek 3
Sniper Elite III: Afrika - jedna z ciekawszych premier ostatnich tygodni okiem LordaTyrranoosa!

Lipiec powoli zmierza ku końcowi, a wraz z nim zakończy się coroczny okres posuchy w branży. Coraz bliżej będzie nam do kolejnego Gamescomu, a później pozostaje nam przygotować się na dość gorący sezon przed samymi świętami, gdy wydawcy wytaczają najpotężniejsze tytuły. Zanim to jednak nastąpi warto jeszcze znaleźć chwilę czasu na nadrobienie zaległości, których przyznam i ja mam całkiem sporo.

Trzeba przyznać, że w przypadku gier traktujących o rajdach samochodowych trwa dość spora posucha. Dlatego też PokerMorda postanowił sięgnąć po DIRT 3 i sprawdzić, czy warto sięgnąć po trzecią odsłonę popularnej serii Codemasters. Z drugiej strony – larkson po raz kolejny wskazał jakie tytuły powinno się raczej omijać szerokim łukiem. Jednak tym razem na jego gramsajcie gościnnie wystąpił jego kolega – Hesus, który miał okazję zobaczyć jak prezentuje gra Rajd Polski.

Znalazło się także miejsce dla innych produkcji, które miały swoją premierę jakiś czas temu. Pojawiły się między innymi wrażenia z gry Rage na gramsajcie NeoKoribana! Tytułu, który oceniany jest przez graczy różnie - jedni uważają, iż jest to dość średni tytuł, a inni chwalą go nieco inną wizję postapokaliptycznego świata i klimat. Warto więc może dać mu szansę w wolnym od nowości czasie? Zadymek z kolei, dość ciekawie opisał swoje wrażenia z Deus Ex: Human Revolution opisując i opowiadając o tym, co działo się w trakcie zabawy! A przy okazji pojawiają się cola i żelki w sporych ilościach…

Nie zabrakło także gier niedawno wydanych. Recenzję Sniper Elite III: Afrika przygotował dla Was w LordTyrranoos, a swoje wrażenia z gry przygodowej UbisoftValiant Hearts: The Great War opisał Wysu96. Natomiast Farimato postanowił skorzystać z naszego gramowego bundle’a i opisać swoje wrażenia z trzech gier przygodowych od Artifex Mundi!

Pierwsze kroki w tworzeniu gier i kilka słów o Playstation 4!
Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu! - obrazek 4
Xpawel jakiś czas temu stał się posiadaczem Playstation 4. Ciekawe jak pierwsze wrażenia związane z tą konsolą...

W zeszłotygodniowym podsumowaniu wspomniałem o ciekawym pomyśle PokerMordy na serię związaną z tworzeniem własnych gier komputerowych i poradami, które pomogą przy pracy nad pierwszymi projektami. Pierwszym programem przedstawionym w serii „Stwórzmy razem grę!” był Construct Classic, który nie jest wcale taki trudny jak mógłby się wydawać…

XPawel1234567890 z kolei po długim namyśle postanowił kupić sobie jedną z konsol nowej generacji – Playstation 4 i opowiedzieć kilka słów o tym, jak prezentuje się ona pod kątem wizualnym czy systemowym. Nie zapomniał także o najważniejszym – jak sprawuje się podczas zabawy na przykładzie Battlefield 4.

Kolejne recenzje i przeglądy muzyczne…
Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu! - obrazek 5
Gra o Tron Martina dość szybko stała się bestsellerem dzięki świetnemu serialowi. Ale co o samej książce sądzi Gnelus96?

Zaczęliśmy dość pokaźną dawką recenzji związanych z grami. Jednakże Gramowicze oceniali także filmy i książki!

Zanim jednak o nich Kraju w kolejnej odsłonie swojej nowej serii „Wakacje z animeprzedstawił twórczość Shinkaiego Makoto – twórcę takich obrazów jak „5 centymetrów na sekundę”czy „Hoshi o Ou Kodomo”. W przypadku innych filmów, nie związanych z japońskimi produkcjami, PokerMorda postanowił zrecenzować film „Need for Speed, który pojawił się w kinach już jakiś czas temu. Poza tym – nawet po layoucie można zauważyć, iż temu Gramowiczowi seria wyścigowa Electronic Arts nie jest obca. Ile czy każdy jej wielbiciel powinien skusić się na spędzenie kilku chwil z tą produkcją? O tym jednak przekonacie się już z samego wpisu!

Dość często nasi użytkownicy udowadniają, iż dość sporo czasu spędzają także na lekturze ciekawych książek. Tym razem Gnelus96 sięgnął po jeden z hitów ostatnich lat, który zyskał wielką popularność głównie dzięki serialowi telewizyjnemu. Mowa oczywiście o pierwszej części sagi Pieśni Lodu i Ognia George’a R.R. Martina - „Gra o Tron. Inną natomiast, nieco cięższą klimatem, powieść autorstwa Blake’a Croucha pod tytułem „Wayward Pines – Szum przeczytał Marvolo2314. Dla wielbicieli klimatów rodem z „Miasteczka Twin Peaks” jak znalazł, gdy w nocy z powodu nieco wyższej temperatury za oknem ciężko jest zasnąć. Choć z drugiej strony czy po takiej lekturze chciałoby się spać jeszcze bardziej…

A na koniec coś muzycznego przygotował dla Was Fraq-u, który po raz kolejny przygotował dla Was przegląd nowości z gatunku elektroniki! Tym razem wybór padł na album #musiclife #deluxe holenderskiej formacji Dash Berlin.

Przypomnienie o ogórkowym konkursie!

I to tyle jeśli chodzi o podsumowanie Waszej aktywności na gramsajtach w ubiegłym tygodniu!

Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu! - obrazek 6
Nadal możecie zgłaszać swoje wpisy w naszym konkursie!

Przypominamy, że wciąż możecie nadsyłać swoje wpisy w naszym gramikowym konkursie ogórkowym! Jedyne, co musicie zrobić to napisać ciekawy wpis o sezonie ogórkowym w branży gier, umieścić go na swoim gramsajcie i podrzucić w komentarzu do setnego podsumowania!

Co w gramsajtach piszczy #101 - Kolejne recenzje w środku ogórkowego sezonu! - obrazek 7
Watch Dogs czy Diablo III? Ciężko się zdecydować...

A warto spróbować w nim swych sił, ponieważ do rozdania mamy dwa zestawy nagród, na który składają się koszulka (jedna z dwóch do wyboru) i gra niespodzianka! Może tym wpisem rozpoczniecie swoją przygodę i zostaniecie na dłużej? :)

Najnowsze
Lubisz nas?