Wyciek materiałów z Wiedźmina 3 wpłynął negatywnie na notowania CD Projektu

Małgorzata Trzyna
2014/06/23 18:00
32
0

Jak komentują analitycy Wood&Company, inwestorzy obawiają się, że w przyszłości może dojść do kolejnych wycieków i do sieci trafią dużo ważniejsze materiały, co negatywnie odbije się na sprzedaży gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

- W wyniku działań osoby niezwiązanej ze studiem CD Projekt RED do sieci przedostały się niektóre wewnętrzne dokumenty produkcyjne gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z różnych okresów developmentuoświadczył przedstawiciel spółki. - Część z nich zawiera informacje na temat fabuły Wiedźmina 3. Prosimy o cierpliwość i przestrzegamy fanów przed studiowaniem i zapamiętywaniem ujawnionych informacji ponieważ mogą one zmniejszyć przyjemność z samodzielnego odkrywania przygotowanych przez nas sekretów. Ujawnienie dokumentów w żaden sposób nie wpływa na harmonogram prowadzonych prac. Przy okazji pragniemy podziękować graczom za okazane wsparcie oraz zainteresowanie grą. Dziękujemy, że jesteście z nami!

GramTV przedstawia:

Wyciek (o którym pisaliśmy szerzej w newsie Mapa jednej z wysp, funkcje konsolowe, fizyka biustu) spowodował, że akcje CD Projektu w dniu dzisiejszym taniały nawet o 3,8%, do 16,1 zł.

Trudno przewidzieć, jaki wpływ na wyniki sprzedaży będzie miało to zdarzenie. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nie dojdzie do podobnych incydentów i dotrwamy do premiery gry, zaplanowanej na 24 lutego 2015, nie musząc opierać się pokusie czytania spoilerów.

Komentarze
32
NemoTheEight
Gramowicz
24/06/2014 15:15

> Niech zrobia wszystko , zeby ten wyciek nie nastapil ;/>> Chociaz zablokowanie wszystkich stron , ktore udostepniaja przecieki.Nie mogą zablokować owych stron, bo nie maja na d nimi kontroli. a przeciwdziałać niby jak maja? Kontrolować wszystkich pracowników, czy nie wnoszą pen drive''''ów i grozić milionem grzywny za próby przemycenia danych? Nawet ostatnia część Harry''ego Pottera trafiła do sieci przed premierą, mimo stawania na rzęsach, żeby się przed tym uchronić.

ribik
Gramowicz
24/06/2014 15:12

Kto jest czyim kumplem, albo z premedytacją, albo przeciek kontrolowany

Killyox
Gramowicz
24/06/2014 08:35

> Może niech po prostu odłączą komputery zawierające podobne dane od sieci...Wyciek moze oznaczac, ze ktos wewnatrz po prostu to wrzucil...

Killyox
Gramowicz
24/06/2014 08:35

> Może niech po prostu odłączą komputery zawierające podobne dane od sieci...Wyciek moze oznaczac, ze ktos wewnatrz po prostu to wrzucil...

Kadaj
Gramowicz
23/06/2014 23:35

To ja jeszcze scenariusz poproszę. ;d

Kadaj
Gramowicz
23/06/2014 23:35

To ja jeszcze scenariusz poproszę. ;d

fandango666
Gramowicz
23/06/2014 23:03

EA wiedziało co robi... to się nazywa gra fair play:) teraz pewnie napiszą, że pod skrzydłami EA takie rzeczy by się nie wydarzyły;D

fandango666
Gramowicz
23/06/2014 23:03

EA wiedziało co robi... to się nazywa gra fair play:) teraz pewnie napiszą, że pod skrzydłami EA takie rzeczy by się nie wydarzyły;D

Henrar
Gramowicz
23/06/2014 22:10
Dnia 23.06.2014 o 18:22, Krzych_Ayanami napisał:

Może niech po prostu odłączą komputery zawierające podobne dane od sieci...

Po to są usługi chmurowe dla firm, by z nich korzystać.To już wina tylko i wyłącznie osoby, która miała niedostatecznie zabezpieczone konto (podwójne uwierzytelnianie po coś powstało) i nie uważała na to, w co klika lub co instaluje na komputerze. Zawinił, jak w większości takich przypadków, czynnik ludzki a nie zabezpieczenia Google.

Henrar
Gramowicz
23/06/2014 22:10
Dnia 23.06.2014 o 18:22, Krzych_Ayanami napisał:

Może niech po prostu odłączą komputery zawierające podobne dane od sieci...

Po to są usługi chmurowe dla firm, by z nich korzystać.To już wina tylko i wyłącznie osoby, która miała niedostatecznie zabezpieczone konto (podwójne uwierzytelnianie po coś powstało) i nie uważała na to, w co klika lub co instaluje na komputerze. Zawinił, jak w większości takich przypadków, czynnik ludzki a nie zabezpieczenia Google.

KMyL
Gramowicz
23/06/2014 21:47

Akcje staniały? No to dobra okazja do ich zakupu i sprzedaży po premierze Wiedźmina 3 ;P

KMyL
Gramowicz
23/06/2014 21:47

Akcje staniały? No to dobra okazja do ich zakupu i sprzedaży po premierze Wiedźmina 3 ;P

Piotrek54321
Gramowicz
23/06/2014 21:26
Dnia 23.06.2014 o 18:22, Krzych_Ayanami napisał:

Może niech po prostu odłączą komputery zawierające podobne dane od sieci...

Te dokumenty CAŁY CZAS były w sieci. Na dysku Google. Widocznie ktoś kto je posiadał, miał albo bardzo słabe hasło, albo uległ phishingowi.

Piotrek54321
Gramowicz
23/06/2014 21:26
Dnia 23.06.2014 o 18:22, Krzych_Ayanami napisał:

Może niech po prostu odłączą komputery zawierające podobne dane od sieci...

Te dokumenty CAŁY CZAS były w sieci. Na dysku Google. Widocznie ktoś kto je posiadał, miał albo bardzo słabe hasło, albo uległ phishingowi.

Shinigami
Gramowicz
23/06/2014 21:11

Wystarczy darować sobie przeglądanie czy śledzenie takich informacji. Dla graczy czekających na produkcję nie ma nic gorszego niż podobne materiały napakowane spoilerami.Inwestorzy zawsze znajdą powody do niezadowolenia, choć fakt, faktem sytuacja przyjemna nie jest.

Shinigami
Gramowicz
23/06/2014 21:11

Wystarczy darować sobie przeglądanie czy śledzenie takich informacji. Dla graczy czekających na produkcję nie ma nic gorszego niż podobne materiały napakowane spoilerami.Inwestorzy zawsze znajdą powody do niezadowolenia, choć fakt, faktem sytuacja przyjemna nie jest.

moonman
Gramowicz
23/06/2014 20:49

jakość kampanii reklamowej W3 jest odwrotnie proporcjonalna do jakości gry.zapowiada się powtórka z kampanii i obietnic oraz premiery W2

moonman
Gramowicz
23/06/2014 20:49

jakość kampanii reklamowej W3 jest odwrotnie proporcjonalna do jakości gry.zapowiada się powtórka z kampanii i obietnic oraz premiery W2

Piotrek_K
Gramowicz
23/06/2014 20:01

Pani Dominiko! Jestesmy z Pania!!

Piotrek_K
Gramowicz
23/06/2014 20:01

Pani Dominiko! Jestesmy z Pania!!

kris090
Gramowicz
23/06/2014 18:53

To pokazuje że nie tylko złodziejska partia jest na podsłuchu ;)

kris090
Gramowicz
23/06/2014 18:53

To pokazuje że nie tylko złodziejska partia jest na podsłuchu ;)

Arcling
Gramowicz
23/06/2014 18:48

Przykład Mass Effect 3 tylko pokazał, że lepiej takich materiałów z reguły nie czytać, bo tylko człowiek potem ma twórcom za złe, ile to ciekawych rzeczy wycięli/zmienili. Tutaj pewnie jest podoba sytuacja. Z drugiej strony, takie porównywanie różnych wersji scenariusza czasem może być całkiem interesujące.

Arcling
Gramowicz
23/06/2014 18:48

Przykład Mass Effect 3 tylko pokazał, że lepiej takich materiałów z reguły nie czytać, bo tylko człowiek potem ma twórcom za złe, ile to ciekawych rzeczy wycięli/zmienili. Tutaj pewnie jest podoba sytuacja. Z drugiej strony, takie porównywanie różnych wersji scenariusza czasem może być całkiem interesujące.

DeithWX
Gramowicz
23/06/2014 18:32

> Niech zrobia wszystko , zeby ten wyciek nie nastapil ;/>> Chociaz zablokowanie wszystkich stron , ktore udostepniaja przecieki.Niech wyłączą internet!

DeithWX
Gramowicz
23/06/2014 18:32

> Niech zrobia wszystko , zeby ten wyciek nie nastapil ;/>> Chociaz zablokowanie wszystkich stron , ktore udostepniaja przecieki.Niech wyłączą internet!

adam_wielki
Gramowicz
23/06/2014 18:28

Niech zrobia wszystko , zeby ten wyciek nie nastapil ;/Chociaz zablokowanie wszystkich stron , ktore udostepniaja przecieki.

adam_wielki
Gramowicz
23/06/2014 18:28

Niech zrobia wszystko , zeby ten wyciek nie nastapil ;/Chociaz zablokowanie wszystkich stron , ktore udostepniaja przecieki.

Kafar
Gramowicz
23/06/2014 18:24

Widać że inwestorzy to osoby które nie znają rynku w który inwestują, a szkoda. To nie polityka.

Kafar
Gramowicz
23/06/2014 18:24

Widać że inwestorzy to osoby które nie znają rynku w który inwestują, a szkoda. To nie polityka.

Krzych_Ayanami
Gramowicz
23/06/2014 18:22

Może niech po prostu odłączą komputery zawierające podobne dane od sieci...

Krzych_Ayanami
Gramowicz