Informacje

Kod źródłowy DayZ w rękach hakerów?

12

Bohemia Interactive potwierdza, że miał miejsce atak na ich serwery.

Kod źródłowy DayZ w rękach hakerów? - obrazek 1

Niepokojąca informacja dla wszystkich grających w samodzielną wersję DayZ - tą samą, która choć nie osiągnęła jeszcze statusu bety już sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Na forum Unknown Cheats pojawił się wpis od jednego z użytkowników podpisującego się nickiem DevDomo, który twierdzi, że włamał się na serwery Bohemia Interactive i "pożyczył" stamtąd kod źródłowy DayZ. Całość opatrzona została screenami prezentującymi pliki gry na jego dysku i choć wątek szybko zniknął - co ważniejsze udało się skopiować i zebrać na Reddit.

Co więcej, Bohemia Interactive przyznaje, że wykryto włamanie na ich serwery, którego skali oraz skutków jeszcze nie określono - wiadomo jednak, że celem ataku nie były prywatne dane użytkowników i te są na pewno bezpieczne. I choć producenci gry nie potwierdzili jeszcze, że kod źródłowy gry faktycznie wyciekł - wiele wskazuje na to, że faktycznie tak się stało, ponieważ w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze programy omijające zabezpieczenia gry i umożliwiające oszukiwanie. Wygląda na to, że to dopiero początek, a sieć zostanie niedługo zalana przez znacznie większą ilość podobnych modyfikacji. O tym, czy deweloperzy sobie z tym poradzą i jaki będzie miało to wpływ na jakość rozgrywki w DayZ przekonamy się w najbliższej przyszłości.

12 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Smooqu

Patrząc na tempo prac nad DayZ i mając na uwadze ten atak hakerski odnoszę wrażenie, że ukonczą tą grę w 2077 roku

Odpowiedz
Gohan1989

A wiec ta gra ma już kod źródłowy :D

Odpowiedz
deamon-pl

hmm bogaci gracze z "miliardami kont steam" oszuści święto na narodowe mogli nareszcie zrobić płatne god mode w dayZ .

Odpowiedz
G Kafar

> Patrząc na tempo prac nad DayZ i mając na uwadze ten atak hakerski odnoszę wrażenie,
> że ukonczą tą grę w 2077 roku

To samo chciałem napisać ;) dodam jeszcze że jeżeli będą chcieli uporać się z hakerami w takim tempie jak robią grę to życzę powodzenia grającym ;)

Od początku widać że twórcy mają na tą grę wywalone jeżeli chodzi o tworzenie. To są właśnie uroki możliwości sprzedaży wersji alpha i beta. Jak już masz kasę i nie ma deadline to ciężej się pracuje.

Odpowiedz
G Dandzialf

> Jak już masz kasę i nie ma deadline
> to ciężej się pracuje.
Święte słowa :)

Odpowiedz
xurit

A możecie wyjaśnić laikowi z czym wiązać się będzie wyciek tego kodu?

Odpowiedz
G ArkStorm

A może taki scenariusz:

"Źli ludzie zniweczyli naszą pracę więc sobie odpuszczamy i nie kończymy tytułu (bo i tak pewnie ładnie się $obłowiliśmy$)".

:D

Odpowiedz
G Kafar

> A może taki scenariusz:
>
> "Źli ludzie zniweczyli naszą pracę więc sobie odpuszczamy i nie kończymy tytułu (bo i
> tak pewnie ładnie się $obłowiliśmy$)".
A to już takiego nie było ?:)

Odpowiedz
G Zaix_91

> A możecie wyjaśnić laikowi z czym wiązać się będzie wyciek tego kodu?
Chociażby to, że hakerzy dostaną do ręki odpowiedź na pytania związane z ominięciem systemów zabezpieczeń. ;) Generalnie poznają produkt od podszewki i dowiedzą się, w jaki sposób uszukiwać, by pozostać niewykrytym. Następnie zaczną sprzedawać swoje programiki za kilka dolców, a gra zaroi się od oszustów. True story, przetestowane w kilkunastu innych mmo. :P

Odpowiedz
G ArkStorm

W sumie szkoda... zainwestowałem w grę parę miesięcy temu (choć jeszcze w nią nie grałem). Mój pierwszy i ostatni early access ;D Za bardzo się podpaliłem :)

Odpowiedz
ShadyGW

No i po grze, a szkoda, nawet fajnie się grało po ostatnich patchach.

Odpowiedz
G kuzyn123

Nawet jeśli powstaną te programy to i tak zawsze BI może dopisać kolejne zabezpieczenia. Nie ma sytuacji bez wyjścia ale będzie trudniej.

Odpowiedz