Felieton

PlayWay rozpoczęło zbiórkę na The Way

Paweł Pochowski, 06 maja 2014 14:00 0

Platformówkę w staroszkolnym stylu. Pieniądze zbierane są za pomocą Kickstartera. Cel? 15000 kanadyjskich dolarów.

To nie pierwsze podejście PlayWay do zbiórki na Kickstarterze. Ostatnio firma zbierała pieniądze na Garage Online, ale całość zakończyła się sromotną klęską. The Way to jednak zupełnie inna para kaloszy i projekt z całkiem innego gatunku.

Twórcy określają The Way jako platformówkę 2D inspirowaną m.in. Another World, Heart of Darkness oraz Flashback i wydaje się to być niesamowicie trafne określenie. Produkcja korzysta z oldschoolowej, nasyconej pikselami oprawy graficznej, która mimo to prezentuje się ładnie, klimatycznie i zachęcająco. Rozgrywce najbliżej do Flashback - pokonując kolejne przeszkody walczymy z przeciwnikami i korzystamy z artefaktów dających specjalne umiejętności, jak np. teleportacja czy odbijanie pocisków za pomocą specjalnej tarczy. Fabuła gry koncentruje się wokół śmierci ukochanej głównego bohatera, który nie może się z tym pogodzić i szuka sposobu na sprowadzenie jej z powrotem. W tym celu udaje się na inną, zamieszkaną przez obcą cywilizację planetę.

Aby projekt doszedł do skutku potrzeba 15 tysięcy kanadyjskich dolarów. 5% tej sumy wydane zostanie na fizyczne nagrody dla wspierających, następne 5% natomiast to opłata dla Amazonu i Kickstartera za ich usługi. 90% zostanie przeznaczone na finansowanie produkcji gry, która już teraz pochłonęła 20000 dolarów. Więcej informacji - na stronie zbiórki. Poniżej natomiast filmik promocyjny oraz screeny.

Chernobylite - obejrzyj pierwsze wideo na silniku gry
Symulator okrętu podwodnego UBOAT już niebawem we Wczesnym Dostępie Steam
Nadchodzi Drug Dealer Simulator - czyli symulator handlarza narkotykami
Ruszyła zbiórka na Godhood - twórcy chcą rozbudować grę o nowe pomysły
najnowsze