News

Dziś premiera książki Diablo III: Nawałnica światła

Paweł Pochowski, 19.03.2014 10:30 3

Powieść jest o tyle ciekawa, że uzupełnia wydarzenia pomiędzy Diablo III a nadchodzącym dodatkiem, Reaper of Souls. Z okazji jej premiery wydawnictwo Insignis udostępniło kolejny fragment audiobooka.

Jeżeli więc nie możecie już doczekać się premiery Diablo III: Reaper of Souls, a uniwersum Diablo znacie od podszewki - warto, byście zainteresowali się książką autorstwa Nate'a Kenyona, która na polskim rynku debiutuje nakładem wydawnictwa Insignis.

Pod koniec lutego polski wydawca zaprezentował ponad dwudziestominutowy fragment audiobooka, dziś natomiast - z okazji premiery książki - udostępnia kolejną próbkę; fragment, w którym Jacob ze Staalgardu dostaje się w ręce kultystów i spotyka piękną czarownicę Shanar. Obydwa fragmenty umieszczamy poniżej. Przekład Przemysława Bielińskiego czytany jest przez Andrzeja Blumenfelda.

Poniżej zamieszczamy opis książki, ale uważajcie na spoilery.

Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta.

Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w roli nowego Uosobienia Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie samym i w Niebiosach, wyczuwa złowieszcze oddziaływanie Czarnego Kamienia Dusz na swoją ojczyznę. Tam, gdzie niegdyś panowała harmonia światła i dźwięku, teraz wkrada się przybierający na sile dysonans, który zwiastuje nadciągające nad krainę niebezpieczeństwo. Imperius wraz z pozostałymi archaniołami ostro sprzeciwia się pomysłom przeniesienia lub zniszczenia kryształu, co zmusza Tyraela do złożenia losu Niebios w ręce ludzkości

Tyrael gromadzi wokół siebie obdarzonych wielką mocą bohaterów z najdalszych krańców Sanktuarium, by wskrzesić starożytne Bractwo Horadrimów. Powierza im praktycznie niewykonalne zadanie: mają wykraść Kamień Dusz z samego serca Niebios. Pośród wybrańców, na barkach których ma spocząć to brzemię, znajduje się Jacob ze Staalbreak, były awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El'druina; Shanar, czarownica dysponująca fenomenalną mocą; Mikułow, zwinny i nabożny mnich; Gynvir, nieustraszona i zaprawiona w boju barbarzynka oraz Zayl, tajemniczy nekromanta. Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają zjednoczyć się i wypełnić tę niebezpieczną misję nim Niebiosa legną w gruzach?

najnowsze