Powstaje kolejna gra na licencji The Walking Dead

Piotr Bajda
2014/03/07 16:15
2
0

Gry na podstawie The Walking Dead to raczej do tej pory hity albo niewypały. Do której kategorii załapie się nadchodząca mobilna produkcja na kanwie serialu.

Powstaje kolejna gra na licencji The Walking Dead

The Walking Dead od Telltale Games to jedna z najlepszych i najważniejszych gier 2012 roku. The Walking Dead: Survival Instinct od zamkniętego już studia Terminal Reality załapało się natomiast na miano "naj" w roku 2013. Kategoria niestety nie jest tak chlubna, bo chodzi o najgorsze gry minionych dwunastu miesięcy. Jest też wydana w zeszłym roku na iOS i Androida The Walking Dead: Assault, która lekko wymyka się tezie z leadu - ani to hit, ani niewypał, lecz znacznie bliżej jej do pierwszej kategorii.

Trudno wyrokować, jak na ich tle wypadnie powstająca w fińskim studiu Next Games (założyli je byli pracownicy Rovio, Supercell i Disney Interactive) nienazwana jeszcze gra, jednak twórcom nie brakuje ambicji. Teemu Huuhtanen, czyli prezes firmy mówi:

GramTV przedstawia:

Chcemy znaleźć złoty środek między rozgrywką a narracją, gdy działają wspólnie i pomagają sobie nawzajem. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że coś takiego nie powstało jeszcze w ramach marki The Walking Dead na platformach mobilnych czy domowych.

Szef stacji AMC Charlie Collier tłumaczy, ze udzielił Finom licencji na stworzenie gry, bo nie bali się podjąć ryzyka wymyślenia świata The Walking Dead na nowo. Brzmi intrygująco. Jak wypadnie w akcji przekonamy się w okolicach października.

Komentarze
2
Wojownik616
Gramowicz
08/03/2014 10:35

Teraz powinno być już lepiej.

Usunięty
Usunięty
07/03/2014 18:21

była masa gorszych gier w 2013 Si to średniak kupilem przeszedłem 4 razy i bawiłem sie lepiej aniżeli przy star trek lub Ride to hell. Powiem tak 10 mln i rok roboty dłużej a SI mogłobybyć gra na 8 a tak z...... Activi$ion ubiło jedne z lepszych i kultowych studiów