Informacje

Co w gramsajtach piszczy #82 - Spadające z nieba mechy i wiele powrotów!

7 Michał Grabowski

Ostatni tydzień na gramsajtach był ciekawy z kilku powodów. Można było poznać wielu nowych jak i powracających Gramsajtowiczów, zapoznać się z wrażeniami na temat wersji beta gry Titanfall, a także znaleźć wiele wpisów na przeróżne tematy związane z grami i nie tylko. Zapraszam na kolejne podsumowanie aktywności blogowej użytkowników serwisu gram.pl!

Co w gramsajtach piszczy #82 - Spadające z nieba mechy i wiele powrotów! - obrazek 1

Statystycznie: tydzień (nie)oczekiwanego przypływu wpisów!

Ubiegły tydzień można śmiało nazwać renesansem gramsajtowym! Dlaczego? Otóż nie tylko pojawiła się większa niż zwykle liczba wpisów, ale odnotowałem sporą liczbę nowych i powracających Gramsajtowiczów! O tym jednak kilka słów pojawi się za chwilę. Przez ostatnie siedem dni napisaliście łącznie aż 70 wpisów, czyli jak łatwo możecie sobie policzyć daje to równo 10 tekstów dziennie. Najwięcej ich mogliście przeczytać po raz kolejny dwukrotnie – w środę i sobotę po 11, a najmniej w czwartek – tylko 7. Ogólna liczba komentarzy tym razem wyniosła równe 120 wypowiedzi.

Nowi Gramsajtowicze i wiele powrotów!

Zazwyczaj przychodzi mi tu przedstawić kilku nowych użytkowników gram.pl, którzy postanowili zacząć pisanie na naszych blogach. Jednakże tym razem ten kącik został zdominowany głównie przez powracających, znanych lub trochę mniej znanych, Gramowiczów! Zacznijmy od tych nowych, których reprezentują PotrzebaMyślenia i MatusPL, który już umieścił u siebie kilka gameplayów z przechodzonych przez niego tytułów. Mamy nadzieję, że będzie się Wam tworzyło tutaj dobrze i czekamy na kolejne ciekawe wpisy! Witajcie na pokładzie!

W gronie powracających Gramsajtowiczów pojawił się między innymi dobrze Wam już zapewne znany DrakeBurn, który zapowiedział także małą zmianę tematyki na swoim gramsajcie. Wrócił także MiChU_0l7, który już zaprezentował Wam kilka swoich nowych tekstów. Powróciła w zeszłym tygodniu też Arande, którą myślę wielu starszych stażem użytkowników gramsajtów z pewnością zna podobnie jak Prosiaqa, który w swoim stylu po prawie roku nieobecności napisać kolejny wpis. Witajcie ponownie!

Growo: let the Titans fall…
Co w gramsajtach piszczy #82 - Spadające z nieba mechy i wiele powrotów! - obrazek 2
O wydarzeniach spod Verdun, nie tylko pod kątem gry komputerowej, przypomina RamboPL

Ach ten Titanfall… W zeszłym tygodniu mogliście znaleźć sporo tekstów związanych z wrażeniami po zagraniu w wersję beta najnowszego FPSa Electronic Arts. A przygotowali je: SirGracz, NdysH, który zbadał ten tytuł pod kątem e-sportowym i larkson. Jednak wrażenia z przechodzonych gier nie ograniczyły się tylko i wyłącznie do tej gry! RamboPL postanowił spędzić trochę czasach w okopach Pierwszej Wojny Światowej i podzielił się tym, co sądzi na temat gry Verdun w 98. rocznicę rozpoczęcia bitwy w tej miejscowości. Karfein z kolei opublikował zapowiedź najnowszej gry od Larian Studios pod tytułem Divinity: Original Sin.

Pojawiły się także kontynuacje przeróżnych serii prowadzonych na gramsajtach. Użytkownik Xpawel1234567890 opublikował drugą część porad związanych z grą Battlefield 3, gdzie skupił się po krótce na różnych klasach postaci. Z Szybkimi Newsami wrócił także Battle_Axe, których tematami był między innymi nowy Indie Humble Bundle i premiera gry Banished, a Fillu97 przedstawił najciekawsze Premiery Tygodnia jak i oceny najgłośniejszych ostatnio tytułów.

Czas na recenzje! Tym razem Gramowicze byli niesamowicie pracowici i ocenili łącznie aż 7 gier, wśród których pojawiły się między innymi pierwszy sezon The Walking Dead, Beyond: Two Souls czy Bioshock. Zapraszam do zapoznania się z ich ocenami!

Okołogrowo: porozmawiajmy nieco o dzisiejszej branży gier…

Co w gramsajtach piszczy #82 - Spadające z nieba mechy i wiele powrotów! - obrazek 3
A czy Wy podobnie jak Farimato czujecie się zagubieni w dzisiejszym świecie wirtualnej rozrywki?

Postanowiłem nieco posłużyć się tytułem wpisu Plagasula nie bez powodu. Opublikował on bowiem dość długi i ciekawy wpis na temat ubiegłej generacji gier i przeróżnych zjawisk zachodzących w branży wirtualnej rozrywki. Jeśli oczywiście macie swoje przemyślenia związane właśnie z tym tematem to może dobry pomysł na kolejny, lub też pierwszy, ciekawy wpis? Przecież nie od dziś wiadomo, że ile ludzi – tyle zdań! Kolejny tekst, nieco nawiązujący do wcześniej przedstawionego wpisu przedstawił Farimato. Postanowił on bowiem wyjaśnić dlaczego czuje się zagubiony w świecie dzisiejszych gier komputerowych. Czy myśleliście, co by było, gdyby oddać władzę nad głównym bohaterem w grze ludziom w Internecie i pozwolić im po prostu grać? Na taki pomysł wpadli kanału Twitch Plays Pokemon w serwisie Twitch, a jak to wszystko wyglądało po dziesięciu dniach nietypowej zabawy opisał Inferno0009.

Ogólnie: filmowo i twórczo z nutką polityki

Co w gramsajtach piszczy #82 - Spadające z nieba mechy i wiele powrotów! - obrazek 4
Gnelus96 ocenia trzeci sezon American Horror Story...

W ubiegłym tygodniu dwa wpisy mogliście znaleźć na gramsajcie cedricka. W pierwszym postanowił przyjrzeć się bliżej sytuacji na Ukrainie i zastanowił się za co tak naprawdę umierali podczas starć w Kijowie. W drugim natomiast przedstawił kilka najnowszych planów wydawniczych. Kakarotto z kolei po raz kolejny przedstawił swoje przemyślenia w ramach serii Defectus Cogitare Scribo, których tematem tym razem była głupota.

Pojawiły się także teksty związane z kinem! Łączy je tym razem tematyka grozy. Demi23 przedstawił w ubiegłym tygodniu pięć ulubionych horrorów, wśród których może znajdziecie coś, czego nie mieliście przyjemności obejrzeć i nieco się pobać. Z kolei wpis użytkownika Gnelus96, w którym ocenił trzeci sezon American Horror Story o podtytule Coven, powinien trafić w gusta osób lubiących seriale z dreszczykiem.

Gameplaye

Po raz kolejny mam przyjemność przedstawić Wam kilka gameplayów nagranych przez Gramowiczów. Tym razem jednak autor był tylko jeden – MatusPL, który zaprezentował kilka różnych gier, wśród których znalazł się między innymi Outlast czy Battlefield 4. MatusPL

Twórczość Gramsajtowa
I na koniec zapraszam tradycyjnie na wpisy związane z twórczością na gramsajtach. PanDamian7 napisał krótkie i dość nietypowe opowiadanie związane z wakacjami i… no właśnie – tym, kogo tam spotkał. W kwestii wierszy z kolei zawsze można liczyć na wenę Kakarotto, który opublikował wiersz pod tytułem Wiatr

Wpis tygodnia i kilka słów od nas!

Kolejne podsumowanie aktywności gramsajtowej za nami! Pozostało nam tylko tradycyjnie przedstawić, który z ubiegłotygodniowych tekstów uznaliście za najciekawszy. Nie przedłużając więc pragnę ogłosić, iż kolejnym wpisem tygodnia w lutym został…

Wpis larksona pod tytułem A więc chce pan grę? Proszę pokazać świadectwo

Gratulujemy! Z tego, co dobrze kojarzę to zostaje nam tym samym ostatnia edycja naszego konkursu w lutym, który rozpoczniemy jeszcze dzisiaj. Zachęcam więc do aktywnego w nim udziału, gdyż to także od Was zależy jak będą rozwijać się nasze przeróżne inicjatywy… tym bardziej, że podobno za jakiś czas ma się pojawić coś interesującego. Nie mogę jednak zdradzić jeszcze bliższych szczegółów. Natomiast w Sklepsajcie pojawiły się dwa nowe wpisy, a dokładniej wrażenia związane z grą Castlevania: Lords of Shadow 2 i drugi gameplay z MouseCraft, gdzie tym razem przedstawiam edytor poziomów!

7 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Muradin_07

Tutaj mam taką małą uwagę, bo zdarzyło się to niestety po raz kolejny, a ktoś może być zaniepokojony tym:

Ostatnio miejsce, za pomocą którego zbieram wszystkie wpisy do podsumowania zaczęło wariować i zdarza się, że niektórych tekstów w ogóle nie jestem w stanie nawet zobaczyć. W przypadku niektórych, o których pamiętam to jeszcze jest mały problem. Gorzej jeśli wypadnie z głowy, nie będzie go w RSSie i ostatecznie się nie pojawi. Dlatego też do następnego tygodnia będę starał się znaleźć coś innego, może lepszego i przeprowadzę mały test. Wynik będzie w sumie widoczny już przy podsumowaniu chyba... 84... ale to nie ważne jest. Tak czy inaczej - informuję o tym, bo to niestety nie pierwszy raz się wydarzyło i pokazuje to także, iż technologia potrafi niekiedy człowieka załatwić.

Odpowiedz
G RamboPL

Dzięki, już po raz drugi, za wyróżnienie mojego wpisu w postaci zdjęcia, dla mnie to wielki zaszczyt.

Odpowiedz
G larkson

Zaszczyt taki wielki. Dziękuję wszystkim za głosy :)

Ciekawe, czy zaś będą jaja przy Wpisie Miesiąca :D

Odpowiedz
G Gnelus96

Fajnie, że zostałem kolejny raz wymieniony, dzięki ; ). Drobny błąd w tekście, przy moim nicku powinno być 96 a nie 92 ; p

Odpowiedz
G skyline20

*szeptu*Nie ma linku do wpisu Plagasula*szeptu*

Odpowiedz
G Muradin_07

Wszystko poprawione

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?