Bezpłatna gra wspomagająca badania nad nowotworami debiutuje na iOS i Google PlayStore

Robert Sawicki
2014/02/05 14:19
0
0

W połowie poprzedniego roku pisaliśmy o grze mającej wesprzeć badania nad nowotworami, którymi zajmuje się brytyjski Ośrodek Badań nad Rakiem w Wielkiej Brytanii. Gra jest skończona i teraz każdy, kto chce nieco pograć i pomóc ludzkości, może ją pobrać.

Play to Cure: Genes in Space to tytuł, który nie dość, że wygląda wyjątkowo przyzwoicie, to i za darmo pozwala polatać statkiem po kosmosie i postrzelać laserami do tego, co lata wokół nas. Projekt działa na podobnej zasadzie, co Folding@Home na PlayStation 3, gdzie w trakcie każdej sekundy działania programu, urządzenie z którego korzystamy wspomaga naukowców z angielskiego ośrodka badań nad rakiem w analizie danych. Rozwiązywanie naukowych problemów nasz telefon będzie praktykował w tle, podczas gdy my będziemy bawić się w naszym statku.

GramTV przedstawia:

Analiza dotyczy danych zebranych z tysięcy próbek nowotworów, a jej celem jest ustalenie błędów w genach, które mogą prowadzić do powstawania raka.

Przynajmniej wszyscy stereotypowi rodzice z lat 80' mają teraz dowód na to, że słowa pokroju "Takie granie nigdy nikomu nie pomoże" nie były zbyt głęboko przemyślane.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!