Fundacja AbleGamers zebrała rekordową kwotę

Patryk Purczyński
2014/01/13 11:11
1
0

Organizacje charytatywne związane z przemysłem gier to nie tylko Child's Play. Coraz prężniej działa także AbleGamers, co pokazują wyniki fundacji za ubiegły rok.

Fundacja AbleGamers zebrała rekordową kwotę

AbleGamers dzięki "monstrualnym wysiłkom wolontariuszy i przytłaczającej hojności społeczności graczy" zebrało w 2013 roku ponad 100 tys. dolarów. To największa suma, jaką w historii działalności fundacji udało się jej zebrać na przestrzeni 12 miesięcy. - To był naprawdę niesamowity rok - cieszy się Mark Barlet, dyrektor i prezes AbleGamers Charity.

- Na przestrzeni 2013 roku poczyniliśmy ogromny postęp w zakresie przystępności gier. Jestem dumny z całej naszej organizacji i wszystkiego, co udało jej się osiągnąć w minionym roku, ale wszystko to było możliwe dzięki hojności naszych darczyńców. Bez nich, siły napędowej tej fundacji, nie bylibyśmy w stanie dokonać tylu cudownych rzeczy. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni i mamy nadzieję, że będą o nas pamiętali w 2014 roku - dodaje Barlet.

GramTV przedstawia:

AbleGamers na ubiegłorocznym sukcesie nie zamierza poprzestawać. Fundacja zamierza w tym roku wdrożyć w życie nową technologię, zawiązać partnerstwa z gigantami przemysłu czy otworzyć nowe placówki.

Przypomnijmy, że AbleGamers nie jest jedyną organizacją dobroczynną działającą w branży gier, która w ubiegłym roku zebrała rekordową kwotę. Takim osiągnięciem wcześniej pochwaliło się Child's Play.

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
13/01/2014 19:12

Wow! To oprócz child''s play i able gamers warto również zwrócić uwagę na Bachira Boumazę (bardziej znany w sieci pod pseudonimem "Athene") i jego inicjatywę zwaną gamingforgood.net, która zdołała uzbierać przed nowym rokiem ponad 10 milionów na rzecz fundacji save the children.Jak ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o inicjatywach charytatywnych związane z grami i graczami to polecam obejrzeć ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=B1lvChacAxo