Informacje

Co w gramsajtach piszczy #75 - Zombie z kopytkiem, czyli kolejne podsumowanie gramsajtowej aktywności!

8 Michał Grabowski

Kolejny tydzień minął, a oznacza to także kolejne ciekawe wpisy do zaprezentowania! Tym razem po raz ostatni Gramowicze spoglądali wstecz do roku 2013, przedstawiali oczekiwania i plany na 2014, opublikowali wiele ciekawych tekstów okołogrowych jak i mogliście się przekonać, iż bardzo łatwo można powiązać "kopytko" z przemijaniem. Zapraszam do zapoznania się z wynikami aktywności blogowej użytkowników gram.pl!

Co w gramsajtach piszczy #75 - Zombie z kopytkiem, czyli kolejne podsumowanie gramsajtowej aktywności! - obrazek 1

Statystycznie:

Pod kątem statystycznym w tym tygodniu gramsajty wypadają następująco! W pierwszym tygodniu nowego roku napisanych zostało 64 wpisów, a daje to nam łącznie 9,14 tekstu dziennie. Najwięcej ich napisaliście we wtorek - aż 16, a najmniej w poniedziałem - pięć. Natomiast jeżeli chodzi o komentarze to było ich łącznie aż 177!

Nowi na Gramsajtach:

W ubiegłym tygodniu na gramsajtach zawitał użytkownik Dan14NR! Udało mu się napisać kilka tekstów, o czym przekonacie się już za chwilę, a także sprecyzować, czym będzie się zajmował pisząc na swoim blogu. Mamy nadzieję, że wena nie będzie Cię opuszczać i z czasem znajdziesz spore grono czytelników. Witamy na pokładzie!

Podsumowania Roku 2013:
Co w gramsajtach piszczy #75 - Zombie z kopytkiem, czyli kolejne podsumowanie gramsajtowej aktywności! - obrazek 2
W jednym z ostatnich podsumowań roku 2013 Roctuss przedstawił najciekawsze jego zdaniem seriale anime!

Po raz ostatni chyba zerkamy w stronę podsumowań roku spisanych przez Gramowiczów. W tej kwestii niezwykle pracowity był Kraju, u którego mogliście przeczytać aż trzy podsumowania!. W pierwszym z nich zestawił najciekawsze książki przeczytane przez niego w 2013 roku. W kolejnym, podzielonym na dwie części (pierwsza i druga), zestawił gry komputerowe. Pojawiły się także podsumowania filmowe. Takowe na swoich gramsajtach napisali Fraq-u i Roctuss. Swoje krótkie, gramsajtowe podsumowanie spisał w ubiegłym tygodniu także Xpawel1234567890.

Mogliście także zapoznać się z planami i oczekiwaniami wobec już trwającego od kilku dni roku 2014. JR_N7 zapytał się kilka osób o ich oczekiwania związane z grami komputerowymi jak i przedstawił kilka propozycji, które pojawią się na jego gramsajcie. Podobne, pisarskie postanowienia napisał Aqrelon.

Growo:

Od jakiegoś czasu słyszymy pogłoski o nowej grze filmy Bugbear Entertainment pod tytułem Next Car Game. Larkson w swoim wpisie przyjrzał się bliżej demo technicznemu gry i opisał, co może z niego później wyjść ciekawego w przyszłości. W tym tygodniu znalazło się kilka tekstów, które zainteresować mogły wielbicieli żywych trupów! Swoje wrażenia z gry DayZ, która niedawno zadebiutowała w wersji standalone przedstawił SirGracz. Nie mogło zabraknąć także kolejnego odcinka Szybkich Newsów na gramsajcie

Co w gramsajtach piszczy #75 - Zombie z kopytkiem, czyli kolejne podsumowanie gramsajtowej aktywności! - obrazek 3
Skyrim, nawet po wielu latach, jest celem wypraw Gramowiczów. Kolejnym ze śmiałków był Nashi90...

Czas na recenzje przygotowane przez Gramowiczów! Zeszły tydzień można nazwać śmiało „świętym” tygodniem za sprawą gier z serii Saints Row. Mogliście się zapoznać z opinią na temat The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji na Xbox 360. Zapraszam do lektury!

Okołogrowo

Po raz kolejny Nvaier podjął dość ważny temat związany z grami komputerowymi. Przedstawił on swoje przemyślenia związane z platformami dystrybucyjnymi, których pojawia się coraz więcej na rynku i dochodzi do sytuacji, kiedy musimy skorzystać z dwóch z nich jednocześnie. Dan14NR natomiast postanowił napisać klika słów o „wstrzymywaniu postępu technologicznego przez konsole”. Zastanawialiście się kiedyś może… dlaczego tak mało jest prawdziwych symulatorów i gdzie się one wszystkie podziały? Tym pytaniem swój tekst rozpoczął Maqk i postarał się na nie w nim odpowiedzieć.

Co w gramsajtach piszczy #75 - Zombie z kopytkiem, czyli kolejne podsumowanie gramsajtowej aktywności! - obrazek 4
Dan14NR opublikował w ubiegłym tygodniu jeden z pierwszych wpisów!

Często poruszany mediach jest temat agresji wywoływanej przez gry komputer. Swoje miejsce po jednej ze stron konfliktu postanowił znaleźć ApocalipticM. Kończąc tematy okołogrowe, Inferno0009 opublikował swoje przemyślenia związane z dzisiejszymi wersjami beta gier.

Ogólne

Na gramsajtach możecie przeczytać o przeróżnych zainteresowaniach Gramowiczów. O tym wiemy nie od dziś. Master_Morti oprócz tego, że pasjonuje się okresem II Wojny Światowej interesuje się… zagranicznym browarnictwem, o czym kilka słów mogliście w ubiegłym tygodniu przeczytać! Przy okazji jednak nie zapomniał o innym temacie – problemie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Wcześniej już pojawiał się temat zombie. Także tutaj nie mogło go zabraknąć! TheZoSo w swoim wpisie przyjrzał się fenomenowi, jakim są one w popkulturze od lat.

Kakarotto w kolejnym odcinku serii Defectus Cogitare Scribo zaprezentował krótkie przemyślenia związane z językiem używanym w reklamach na przykładzie słynnego „kopytka”. Co ciekawe – znalazło się także miejsce do rozważań o przemijaniu! Pojawiły się także dwa teksty związane z mangą i anime, a były to: recenzja Gate: Jietai Kare no Chi nite, Kaku Tatakeri autorstwa Pawciu45 i pierwsze spotkanie Thrandira z japońską twórczością! Pojawił się kolejny, komiksowy wpis od gorzalki, w którym kontynuuje on historię Iron Mana.

Twórczość Gramsajtowa:
Co w gramsajtach piszczy #75 - Zombie z kopytkiem, czyli kolejne podsumowanie gramsajtowej aktywności! - obrazek 5
Toredos7 zaprezentował swoją najnowszą pracę plastyczną. Czekamy na więcej!

Na koniec podsumowania zostało nam jeszcze kilka wpisów w kąciku twórczości gramsajtowej! W ubiegłym tygodniu tytuł wpisu tygodnia otrzymał Matik7 za materiały z stworzone za pomocą programu Source Filmmaker. Postanowił więc przedstawić kolejną porcję swoich prac w tym edytorze!. W kwestii prac plastycznych nie zawiódł także Toredos7, który pochwalił się swoim rysunkiem samochodu Ford Mustang Shelby GT500. I jeszcze coś do przeczytania od larksonanowa część opowiadania pod tytułem „Kane”.

Wpisy Tygodnia i kilka słów na koniec:

I tym sposobem dobrnęliśmy do zakończenia przeglądu aktywności gramsajtowej! Zostało nam jednak jeszcze kilka rzeczy, które należy przedstawić.

Pierwszą z nich są ostatnie już w 2013 wpisy tygodnia. Tak jak ogłosiłem w zeszłym tygodniu odbyło się podwójne głosowanie, w którym zwyciężyły…

Wpis Sandro na temat spotkania z Chrisem Hadfieldem i tekst autorstwa Nvaiera związany z achievmentami!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Z tego także wynika, że dziś rozpoczniemy na Gramiku ostatnie głosowanie na wpis miesiąca roku 2013. Zachęcamy gorąco do wzięcia w nim udziału!

8 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Demi23

"Po raz ostatni chyba zerkamy w stronę podsumowań roku spisanych przez Gramowiczów" Dobrze, że jest "chyba". Ja jak zwykle jest w tyle i zostało mi jeszcze jedno podsumowanie do napisania. :D

Odpowiedz
G Muradin_07

Tak naprawdę chodziło mi w tym o to, że raczej nie pojawią się na taką skalę, jak przez ostatnich kilka tygodni i nie będzie trzeba ich wyróżniać specjalnym podpunktem w podsumowaniu ;)No chyba, że pojawi się ich znowu całkiem sporo... ;>

Odpowiedz
optima333

[m]

Odpowiedz
G skyline20

I jeszcze coś do przeczytania od larksona – nowa część opowiadania pod tytułem „Kane”.

ups, coś nie poszło.

Swoją drogą...

" pierwsze spotkanie z japońską twórczością Thrandira" - to Thrandir zajmuje się japońską twórczością?... :P IMO lepiej byłoby "pierwsze spotkanie Thrandira z japońską twórczością". Grammar nazi is grammar.

Odpowiedz
G Muradin_07

Spoko, lepsze błędy w tekście niż linki niedziałające... wait a sec... awwww... -_-

Odpowiedz
G ManweKallahan

Dobre wpisy wygrały :) A było z czego wybierać.

Przy okazji, napiszę tutaj o pewnej sprawie.
Zajrzyjcie na wpis niejakiego stifftwo na temat Pustkowia Smauga:
http://ja.gram.pl/stifftwo/1
Potem na recenzję tego filmu na Filmwebie:
http://www.filmweb.pl/reviews/Borem%2C+lasem+z+Legolasem-15100 (trzeci akapit)
Nikomu tego do tej pory nie zgłaszałem, napisałem jedynie komentarz na jego sajcie, że nieładnie jest plagiatować, ale postanowił go skasować, a wpis pozostał bez zmian. No cóż, nie wiem na co on liczy.

Odpowiedz
G Muradin_07

No to faktycznie nieładnie wrzucać czyjeś teksty i nawet ich nie cytować. Tak czy inaczej dobrze, że o tej sprawie napisałeś, bo w natłoku wszystkiego nawet nie zobaczyłem tego tekstu (był niżej nieco we wtyczce). Dlatego też no co mogę powiedzieć - nieładnie tak robić i mam nadzieję, że autor tego "tekstu" będzie miał cywilną odwagę napisać swoje wrażenia z filmu, co przecież trudne nie jest. A nawet jeżeli będą błędy - napisz, inni ocenią, pomogą go zredagować i nakierują na dobry trop. Wystarczy chęć... samorealizacji?

Odpowiedz
musek14

[m]

Odpowiedz
G Master_Morti

> Dobre wpisy wygrały :) A było z czego wybierać.
>
> Przy okazji, napiszę tutaj o pewnej sprawie.
> Zajrzyjcie na wpis niejakiego stifftwo na temat Pustkowia Smauga:
> http://ja.gram.pl/stifftwo/1
> Potem na recenzję tego filmu na Filmwebie:
> http://www.filmweb.pl/reviews/Borem%2C+lasem+z+Legolasem-15100 (trzeci akapit)
> Nikomu tego do tej pory nie zgłaszałem, napisałem jedynie komentarz na jego sajcie, że
> nieładnie jest plagiatować, ale postanowił go skasować, a wpis pozostał bez zmian. No
> cóż, nie wiem na co on liczy.
Widzę, że ostatnio strasznie nasiliło się wychwytywanie plagiatów na gramsajtach. To dobrze :)

Odpowiedz
mysek

[m]

Odpowiedz
G Sandro

Kurde, ledwo kilka godzin temu przyjąłem na klatę wyniki plebiscytu na gramsajtowicza roku, a tu się jeszcze okazuje, że mój wpis również został wyróżniony, i to w głosowaniu o którym nie miałem bladego pojęcia! Wyjeżdżam z domu na tydzień i takie jajca się dzieją. Teraz swoje wymówki o braku motywacji do pisania mogę sobie... no. Dziękuję wszystkim, jak i również gratuluję pomysłów na kolejną porcję ciekawych wpisów w ostatnim miesiącu :)

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?