Enslaved: Odyssey to the West zadebiutowało na PC

Paweł Pochowski
2013/10/25 10:00

Aż chciałoby się rzec: lepiej późno niż wcale.

Enslaved: Odyssey to the West zadebiutowało na PC

Gra debiutowała 8. października 2010 roku na PlayStation 3 i Xbox 360. Pomimo zebrania niezłych ocen (83.48 proc. z 56 recenzji wersji na konsole Microsoftu w gamerankings.com) sprzedała się przeciętnie, dlatego nikt nie spodziewał się jej premiery na PC. A tu proszę, pierwsze informacje pojawiły się w sierpniu, natomiast na początku tego miesiąca Namco Bandai oficjalnie przyznało się, że faktycznie gra zagości na komputerach.

O tym, że to tytuł warty uwagi najlepiej przekona Was recenzja autorstwa Łukasza Wiśniewskiego, który wystawiając grze ocenę 9.1 umotywował ją następująco: "Filmowa, dynamiczna gra, z rewelacyjnymi animacjami twarzy bohaterów i frapującą fabułą wiodącą do świetnego finału. Na dodatek z głosem Andy'ego Serkisa, czyli niezapominanego Golluma z Władcy Pierścieni, oraz muzyką czerpiącą z najlepszych wzorów: dynamiczną gdzie trzeba, w pozostałych miejscach spokojniejszą, przywodzącą na myśl serie Fallout i Homeworld. Zdecydowanie hicior. Pomimo tego, przez przeciętną sprzedaż gry, która rozeszła się jedynie w 730 000 egzemplarzy, raczej nie ma szans na jej kontynuację.

Na Steam Enslaved: Odyssey to the West sprzedawany jest w wersji Premium Edition, co oznacza, że w cenie 19,99 euro w pakiecie z grą otrzymujecie także DLC Pigsy’s Perfect 10. Poniżej umieszczamy minimalne wymagania sprzętowe gry. Jako ciekawostkę dodamy, że Enslaved trafiło także w wersji premium na amerykański PSN - jest więc szansa, ze niedługo cyfrowa wersja ukaże się także w Europie. jak słusznie zauważył użytkownik Maciej2801 gra dostępna jest już w polskim PSN w cenie 79 zł.

GramTV przedstawia:

  • System: Windows XP SP2, Vista lub nowszy
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.20GHz / AMD Athlon 64 X2 4600+
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia Geforce 9600/ ATI Radeon HD 4850
  • DirectX: 9.0c
  • HDD: 12 GB wolnego miejsca

|Aktualizacja| Dowiedzieliśmy się, że w skład Enslaved: Odyssey to the West – Premium Edition wchodzą także dodatkowe skórki dla bohaterów (Ninja Monkey, Classic Monkey oraz Sexy Trip), natomiast gra w wersji pecetowej została rozszerzona o obsługiwanie trybu Big Picture, zapisywanie stanu gry w chmurze oraz osiągnięcia Steam. Twórcy opublikowali także premierowy zwiastun, który umieszczamy poniżej.

Komentarze
15
Usunięty
Usunięty
25/10/2013 13:51

I ja także nie wiedziałem, że ta gra ma ukazać się na PC. Jakiś czas temu Enslaved ukończyłem na PS3 i nie jestem taki pełen zachwytu jak reszta ludzkości. O ile klimat, fabuła, postacie, filmiki, aktorzy etc. są na bardzo wysokim poziomie, to grywolność jest mocno średnia. W zasadzie po paru godzinach chciałem sobie odpuścić, ale ciekawiło mnie co dalej. Niestety sterowanie jest niewygodne oraz mało intuicyjne, choć gra jest łatwo, to czasami przez właśnie sterowanie może nam podnieść ciśnienie. Grafika czasami jest na tyle paskudna, że nawet artyzm jej nie pomaga (tak, grafika nie jest najważniejsza, ale naprawdę mogli zrobić coś lepszego). Do tego na PS3 działa czasami naprawdę wolno, co przeszkadza w tak szybkiej grze. A elementy platformowe są cholernie nudne, a pisze to człowiek, który często woli poskakać po ścianach niż walczyć. Teraz ogrywam Heavenly Sword także od Ninja Theory. To samo, gameplay nudny, irytujący z masą błędów, ale męczę się dla cutscenek. Mimo wszystko polecam Enslaved, po nie często w grach można spotkać tak ciekawe postacie i w dodatku tak profesjonalnie zagrane przez aktorów. Andy Serkis jak zwykle pokazał klasę, a w Trip można się zakochać :)

Usunięty
Usunięty
25/10/2013 13:12

I tylko 20 ojro, aż kusi by kupić bez czekania na wyprzedaż. ^^

Usunięty
Usunięty
25/10/2013 11:31

;o no to jeszcze RDR''a poproszę i będzie w niebie na ziemi :D.P.S. Zamówienie złożone :D.
Trwa Wczytywanie