Informacje

The Dark Mod już dostępne jako samodzielny tytuł

6 Małgorzata Trzyna

Broken Glass Studios ogłosiło, że gracze nie potrzebują już gry Doom 3, by zagrać w skradankę The Dark Mod, stworzoną przez najzagorzalszych fanów serii Thief.

The Dark Mod już dostępne jako samodzielny tytuł - obrazek 1

Twórcy zainwestowali sporo czasu i energii w projekt The Dark Mod, by zastąpić wszystkie dźwięki, tekstury, efekty cząsteczkowe i modele z Doom 3, z których korzystali do tej pory. Lepsza grafika i udźwiękowienie to nie wszystko: w wersji 2.0 ulepszono sztuczną inteligencję – m.in. postacie potrafią już we właściwym momencie wołać o pomoc, strażnicy słyszą lepiej i odwracają się w kierunku otwieranych niespodziewanie drzwi, reagują też na dźwięki upadających ciał; gracze mogą też dostosować ich czujność. Jeśli znajdą ciało – będą reagować na różne sposoby. Łucznicy wyjmą broń do walki wręcz, jeśli gracz podejdzie zbyt blisko. Dodatkowo, naprawiono błąd pozwalający zabijać przeciwników w prosty sposób.

Ponieważ wiele elementów z Doom 3 zostało zastąpionych, niektóre misje nie zadziałają w TDM 2.0 – części z nich nie da się załadować, w innych pojawią się problemy z grafiką. Twórcy zalecają, by usunąć wszystkie poprzednio pobrane misje, jeśli zaktualizujecie The Dark Mod.

- Tworzenie samodzielnej gry było gigantycznym przedsięwzięciem - napisał Eric Pommer, przedstawiciel Broken Glass Studios. - Mieliśmy dosłownie setki elementów, które musieliśmy zastąpić, i około siedemdziesięciu map, na których musieliśmy przetestować, czy wszystko działa. Testowaliśmy wszystko miesiącami, ale na pewno czegoś nie zauważyliśmy. Jeśli zobaczycie czarną teksturę, model tkwiący w podłodze lub inne osobliwości na mapie, dajcie znać. Jeśli problem został spowodowany przez zmiany w wersji 2.0, naprawimy go w następnej aktualizacji.

The Dark Mod 2.0 możecie pobrać ze strony thedarkmod.com, gdzie znajdziecie także instrukcję instalacji.

6 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G YaReX

Super sprawa, już zabieram się za pobieranie.
Jakże mi brakuje takich zacnych gier ;-)

Odpowiedz
G Demagol

No, to teraz warto po to sięgnąć, bo wcześniej były z tym problemy (gra wymagała oryginalnej wersji Dooma 3, nie działała z BFG Edition), zdaje się.

Inna sprawa, że zrobili grę, a zapomnieli zrobić misji xD.

Odpowiedz
G Zajanski

Akurat po tę konkretną grę raczej nie sięgnę, ale dobrze widzieć, że modderzy się rozwijają. Właściwie to takie oddolne inicjatywy są chyba jedyną nadzieją dla branży - nierzadko modderzy potrafią najzwyczajniej w świecie ponaprawiać popsute gry, na które wyrzucono miliony dolarów. Tym lepiej, że potrafią się usamodzielnić.

Odpowiedz
G Demagol

Ta gra mogłaby robić za Thiefa 4 XD. Tylko zrobić porządną kampanię single z lepszymi projektami map i to będzie to. Thief od Squeenix ma jedynie lepszą oprawę, ale to za mało.Inna rzecz, że akurat jak mam sięgnąć czy po The Dark Mod czy też Shadows of the Metal Age to sięgnę raczej po oryginały, a nie dodatki robione przez fanów, bo często niestety pod względem projektów poziomów czy przede wszystkim writingu i voice actingu nie umywają się do podstawek :D.

Odpowiedz
Shinigami

> Inna sprawa, że zrobili grę, a zapomnieli zrobić misji xD.
Scenariuszy, zadań czy też misji masz do ściągnięcia z poziomy gry z 50+ więc coś tam jest ;)

Odpowiedz
G Demagol

No właśnie, robili je później inni fani xD. W grze był dostępny na początku tylko tutorial i jedna misja, Łzy św. Łucji bodajże.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?