Felieton

The Dark Mod już dostępne jako samodzielny tytuł

Małgorzata Trzyna, 14 października 2013 16:51 6

Broken Glass Studios ogłosiło, że gracze nie potrzebują już gry Doom 3, by zagrać w skradankę The Dark Mod, stworzoną przez najzagorzalszych fanów serii Thief.

Twórcy zainwestowali sporo czasu i energii w projekt The Dark Mod, by zastąpić wszystkie dźwięki, tekstury, efekty cząsteczkowe i modele z Doom 3, z których korzystali do tej pory. Lepsza grafika i udźwiękowienie to nie wszystko: w wersji 2.0 ulepszono sztuczną inteligencję – m.in. postacie potrafią już we właściwym momencie wołać o pomoc, strażnicy słyszą lepiej i odwracają się w kierunku otwieranych niespodziewanie drzwi, reagują też na dźwięki upadających ciał; gracze mogą też dostosować ich czujność. Jeśli znajdą ciało – będą reagować na różne sposoby. Łucznicy wyjmą broń do walki wręcz, jeśli gracz podejdzie zbyt blisko. Dodatkowo, naprawiono błąd pozwalający zabijać przeciwników w prosty sposób.

Ponieważ wiele elementów z Doom 3 zostało zastąpionych, niektóre misje nie zadziałają w TDM 2.0 – części z nich nie da się załadować, w innych pojawią się problemy z grafiką. Twórcy zalecają, by usunąć wszystkie poprzednio pobrane misje, jeśli zaktualizujecie The Dark Mod.

- Tworzenie samodzielnej gry było gigantycznym przedsięwzięciem - napisał Eric Pommer, przedstawiciel Broken Glass Studios. - Mieliśmy dosłownie setki elementów, które musieliśmy zastąpić, i około siedemdziesięciu map, na których musieliśmy przetestować, czy wszystko działa. Testowaliśmy wszystko miesiącami, ale na pewno czegoś nie zauważyliśmy. Jeśli zobaczycie czarną teksturę, model tkwiący w podłodze lub inne osobliwości na mapie, dajcie znać. Jeśli problem został spowodowany przez zmiany w wersji 2.0, naprawimy go w następnej aktualizacji.

The Dark Mod 2.0 możecie pobrać ze strony thedarkmod.com, gdzie znajdziecie także instrukcję instalacji.

Doom III – nowa wersja modyfikacji Mars City Security na obszernym gameplayu
Doom 3 – lepsza grafika i zremasterowane dźwięki dzięki modyfikacji Omega
Apokaliptyczna wyprzedaż na PSN. Taniej Dead Space, Far Cry 3, Oddworld i nie tylko
Doom 3 BFG Edition - wymagania sprzętowe i trailer premierowy
najnowsze