Informacje

Odnowiony Doom 3 znów postraszy ciemnością! Premiera jesienią, jest pierwszy trailer

25

W momencie, w którym w większym stopniu spodziewaliśmy się nowych wieści na temat Dooma 4, powracają duchy przeszłości ucieleśnione w postaci trzeciej części legendarnej serii id Software.

Odnowiony Doom 3 znów postraszy ciemnością! Premiera jesienią, jest pierwszy trailer - obrazek 1

Bethesda Softworks i Zenimax Media ogłosiły Doom 3: BFG Edition, odświeżoną wersję gry, która swój debiut zaliczyła przed ośmioma laty. Pakiet zawiera podstawowe wydanie, dodatek Resurrection of Evil, a także siedem nowych poziomów zatytułowanych The Lost Mission, które mają zapewnić kilka dodatkowych godzin zabawy.

Doom 3: BFG Edition zawiera nowości technologiczne: obsługę 3D, dźwięku 5.1 surround, a także poprawiony rendering i oświetlenie. Twórcy zapowiadają także lepszy system checkpointów, dzięki czemu postępy w grze mają być płynniejsze. - Doom 3 został entuzjastycznie przyjęty przez graczy na całym świecie. Teraz te doznania są poprawiane. Sądzimy, że fani shooterów pokochają to wydanie - mówi John Carmack.

Z tej wiadomości w sposób szczególny powinni ucieszyć się właściciele PlayStation 3: legendarna strzelanina po raz pierwszy zawita bowiem na ich platformie. Oprócz konsoli Sony Doom 3: BFG Edition trafi także na Xboksa 360 i pecety. Premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

Na tym nie koniec atrakcji. W pakiecie znajdą się bowiem również Doom 1 i Doom 2. To doskonała okazja, by odświeżyć sobie jedną z najważniejszych serii w historii branży gier. Id Software pracuje także nad czwartą częścią Dooma, ale od długiego już czasu nie mieliśmy o niej żadnych nowych wieści.

Poniżej prezentujemy zwiastun Doom 3: BFG Edition. - Przetrwaj koszmar - głosi film, który idealnie odwzorowuje klimat "trójki".

25 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Mr_Spike

Hmm czy protagonista dalej będzie jak to przed laty upośledzony i trzymanie jednocześnie latarki i spluwy będzie dla niego fizycznie nieosiągalne?

Odpowiedz
G Crew_900

Portują z PC na konsole tylko ja tu nie widzę jak oni to opisali "Remastered"

Odpowiedz
Gohan1989

Mr_Spike nie dobijaj tej gry :D

Odpowiedz
NemoTheEight

> Hmm czy protagonista dalej będzie jak to przed laty upośledzony i trzymanie jednocześnie
> latarki i spluwy będzie dla niego fizycznie nieosiągalne?
A co za problem. Jak gasło światło i szli jacyś kolesie wyciągałem piłę i kręciłem się w kółko. I tak trafiałem.

Odpowiedz
Zaratul555

> Hmm czy protagonista dalej będzie jak to przed laty upośledzony i trzymanie jednocześnie
> latarki i spluwy będzie dla niego fizycznie nieosiągalne?
Będzie jednoczesne strzelanie i świecenie latarką zamontowaną na ramienu.To już jest potwierdzone.

Odpowiedz
G Panor

W dzisiejszych czasach by przenieść grę PC na konsole trzeba użyć BFG .

Odpowiedz
CDRV

Nowe gry sa tak kiepskie ze juz musza ponownie wprowadzac do sprzedazy stare...

Odpowiedz
G Tenebrael

Ekhem, niczego nikomu nie ujmując, ale na PC już od dawien dawna są mody, które dodają te wszystkie "rewelacje" + znaaacznie więcej.

Odpowiedz
rafal2iomuss

Jak cena będzie rozsądna to dlaczego nie?:) Sam z rok temu w to grałem i bez problemu od początku do końca przeszedłem podstawkę czego nie mogę powiedzieć o wielu nowszych grach gdzie mimo szczerych chęci odpadałem ze znudzenia. W momencie wydania gra miała faktycznie wiele niedociągnięć, ale po latach stwierdzam, że z najnowszym patchem, rozdzielczością 1080p i kilkoma modami ta gra nie ma prawa mieć żadnych kompleksów.

P.S.
Nie dałbym tej grze 8 lat :)
http://www.youtube.com/watch?v=EWgDfijUPFQ

Odpowiedz
G Henrar

> Portują z PC na konsole tylko ja tu nie widzę jak oni to opisali "Remastered"
Przecież Doom 3 z tego co pamiętam na konsoli był (pierwszy Xbox), z kolei jedynka i dwójka pojawiła się swego czasu na wszystkim, co się tylko dało.

Odpowiedz
G Mysurek

No wszystko fajnie... tylko mam trylogię doom clasic i do tego doom 3, z całości tego zestawu interesuje mnie tylko RE i dodatkowe poziomy, których nie udało mi siędo tej pory dostać. Szkoda, jakby sprzedawali osobno dodatek to bym poleciał w dniu wydania po to(podobny dylemat mam z prince of persia bo brakuje mi tylko piasków czasu a sprzedająteraz zestaw trylogi...)

Odpowiedz
flaszman

Szkoda, że nie ma na PC, bo w Doma 3 grało mi się super. Mam tylko nadzieje, że nie sknocą doma 4.

Odpowiedz
G Arcling

W newsie jest błąd, bo na trailerze widać tylko Xbox360 i PS3. Przydałby się też i taki remaster na PC. Poza poprawionymi efektami to właśnie przydałoby się coś zrobić z tą nieszczęsną latarką. Doom 3 padł niestety ofiarą tego samego co DNF - długim czasem powstawania i nadmiernych oczekiwań graczy. W efekcie został dość szybko zapomniany egzystując sobie gdzieś tam na marginesie.

Odpowiedz
G Valium

> Będzie jednoczesne strzelanie i świecenie latarką zamontowaną na ramienu.To już jest
> potwierdzone.
Wielka szkoda. Zabija klimat i wybor - albo widzisz i jestes latwym celem, albo nie i w zamian masz bron.

Odpowiedz
G Henrar

> W newsie jest błąd, bo na trailerze widać tylko Xbox360 i PS3. Przydałby się też i taki
> remaster na PC.
http://www.gametrailers.com/video/debut-trailer-doom-3-bfg/730644Ostatnie kilka sekund. Pudełko wersji PC zaraz za wersją X360, która z kolei jest za pudełkiem od wersji na PS3.> Poza poprawionymi efektami to właśnie przydałoby się coś zrobić z tą
> nieszczęsną latarką.
Latarka w tej edycji jest wbudowana w pancerz bohatera.

Odpowiedz
Phobos_s

A ja choć mam D3 i Ressurection of Evil to chętnie ten remake sobie zakupię, jeśli tylko cena będzie odpowiednia. Stare Doomy też jeszcze gdzieś mam :) Jakoś taki mam sentyment do tej serii :)

Odpowiedz
G ScaredOfGhosts

Jak będzie w jakiejś promocji na Steam to może się skuszę. Chętnie bym w D3 zagrał, bo premierę jakoś przespałem. Oba doomy się skończyło to i trzeciego można by zaliczyć.

Odpowiedz
G Azvar

Jak dla mnie bomba, tymbardziej że w pudełkowej wersji nie idzie tego u nas zdobyć po angielsku i z dodatkiem :P Co prawda mam już na Steamie, ale dodatkowe misje i remake kuszą.

Odpowiedz
G Graszcz

Ciekawe, czy w odnowionej wersji bronie dalej będą wyglądać i strzelać jak kiepsko zaprojektowane zabawki

edit: ooo, z tego co widzę na trailerze - tak.

Odpowiedz
G Kafar

Filmik fajny.. jednak mogli zrobić Dooma 3 na silniku RAGE :)

Odpowiedz
G Berkel

A więc tym się teraz zajmuje Carmack? Fuj

Odpowiedz
topyrz

> Jak będzie w jakiejś promocji na Steam to może się skuszę. Chętnie bym w D3 zagrał, bo
> premierę jakoś przespałem. Oba doomy się skończyło to i trzeciego można by zaliczyć.
Podstawka specyficzna i dobra, jednak dodatek sobie daruj.

Odpowiedz
G Tenebrael

> Poza poprawionymi efektami to właśnie przydałoby się coś zrobić z tą
> nieszczęsną latarką.
Wszystko to możesz mieć za darmo (legalnie, zaznaczam) dzięki modom. Latarka wbudowana w pancerz, mooocno poprawiona grafika, oświetlenie itd (sporo więcej, niż oferuje ta niby-remastered edycja, patrząc po trailerze). Zainstaluj sobie mod Perfected Doom (chyba do dostania na moddb) + jeden z wieeelu modób na latarkę. I nie musisz wydawać ani złotówki.

Odpowiedz
G Fang

By czwórkę w końcu pokazali a nie takimi pierdołami się zajmują. Przecież to wszystko było wiele lat temu dzięki modom...

Odpowiedz
thiefi

Mogliby dodać jeszcze bonusowo odpalany z menu gry Doom 1 i Doom.
Super by było mieć taką antologię.

Odpowiedz