Strony Cryteku kolejnymi na liście włamań, kolejny festiwal zmiany haseł uważam za otwarty

Robert Sawicki, 04 sierpnia 2013 12:09 13

Ataki hakerów nie oszczędziły Cryteka, stąd wszyscy możemy ponownie całą rodzinę zasiąść przy komputerze i zająć się zmianą danych logowania.

Treść newsa

Lubicie gry? Te małe, wesołe produkty, które wypełniają Wam wolne chwile szczęściem i rozrywką dzięki ciężkiej pracy osób, które je tworzą? To świetnie, bo jest też wiele które widzi je jako bezwartościowy, kapitalistyczny crap i w imię testowania zabezpieczeń, czy jakichkolwiek innych semi-heroistycznych pobudek, uderza w strony twórców.

Crytek rozesłał dzisiaj rano pełne eufemizów maile do wszystkich posiadaczy kont na ichniejszych stronach, łagodnie informując o ataku hakerów. Jak twierdzą, strony Crytek.com, Mycryengine.com, Crydev.net i MyCrysis.com zostały wyłączone natychmiast po odkryciu ataku. Przy następnych logowaniu pod podanymi adresami zostaniecie poproszeni o zmianę hasła.

Sam nie wiem, co jest w moich oczach bardziej bezczelne - fakt, że ktoś musi mocno nie lubić developerów, czy to, że strony są zabezpieczone w tak słaby sposób, że zaliczają włamania jedna po drugiej.

GFACE.com, Crysis.com i Warface.com nie ucierpiały w żaden wiadomy sposób.

Oryginalna treść maila

Dear ww3pl,

We recently became aware of suspicious activity relating to some of Crytek’s websites, and acted quickly to take those websites offline for security reasons.

The sites listed below are currently offline:

  • Crytek.com
  • Mycryengine.com
  • Crydev.net
  • MyCrysis.com
The following Crytek sites remain online and are not affected by these issues:
  • GFACE.com
  • Crysis.com
  • Warface.com
If you have an account at crydev.net or mycrysis.com, you will be asked to change your password next time you log in. If you use your current password anywhere else online, we would also suggest that you reset it at those sites.

We are working on getting all websites fully operational again as soon as possible. Please accept our sincere apologies for any inconvenience.

The Crytek Team

Hunt: Showdown tej wiosny we Wczesnym Dostępie na Xbox One
Hunt: Showdown – The Immolator nowym przeciwnikiem w grze
Crytek nie zajmuje się już dalszym rozwojem Warface
Crytek pracuje nad sieciową grą z segmentu AAA, która wykorzysta technologię SpatialOS
najnowsze