News

Volition: Gdyby Saints Row IV powstało pod skrzydłami THQ, gra byłaby identyczna

Patryk Purczyński, 27.07.2013 13:40 0

Dziś, gdy Saints Row IV jest już w złocie, przedstawiciele Volition mogą z pełnym przekonaniem powiedzieć: dokładnie taką samą grę zrobilibyśmy pod skrzydłami poprzedniego wydawcy.

- Prawdopodobnie najbardziej denerwującą dla Volition sprawą było pytanie, co zmiana właściciela oznacza dla gry, kimkolwiek ten nowy właściciel się okaże - przyznaje producent Saints Row IV, Jim Boone. - Może będą chcieli nanieść zmiany? Może nie spodoba im się nasz styl? Może będą chcieli zrobić pewne rzeczy zupełnie inaczej? - mówi.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasze poczucie humoru jest dość specyficzne i być może nie każdy je łapie, nie każdy potrafi je docenić. Nawet nasze wewnętrzne praktyki mogłyby budzić czyjeś zastrzeżenia. Kiedy jednak Deep Silver nas przejęło, szefowie firmy niczego nie chcieli zmieniać. Dosłownie wszystkie nasze pomysły znalazły się w grze, nie musieliśmy się z niczego wycofywać - zapewnia Boone.

- Często mówię o tym, że szeregowi pracownicy Volition nie zauważają żadnej różnicy między pracą pod skrzydłami THQ i Deep Silver - i to jest wspaniałe. Naprawdę nie moglibyśmy chcieć już nic więcej - dodaje.

najnowsze