Afterfall: Pearl of the Wasteland to teraz Afterfall Reconquest

Paweł Pochowski
2013/07/17 12:55
6
0

Twórcy serii Afterfall ujawniają, że w związku z nową koncepcją na Afterfall: Pearl of the Wasteland zdecydowano się także na zmianę nazwy gry - poznajcie Afterfall Reconquest

Afterfall: Pearl of the Wasteland to teraz Afterfall Reconquest

Jak informują za pomocą facebookowej strony Afterfall Reconquest autorzy gry, zmianie ulega nie tylko nazwa, ale i format gry, stąd start nowego fanpage. Twórcy powoli zaczną ujawniać nad czym pracują poprzez systematyczne prezentowanie kolejnych materiałów właśnie na tej stronie - jak sami przyznają, są małym, niezależnym studiem, stąd nie mogą robić tego za pomocą wielkich konferencji. Ponadto liczą na opinie i wsparcie od fanów. Ponoć przy okazji premiery Afterfall: InSanity wiele się nauczyli, a teraz jest czas na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Ciekawa podpowiedź - ponoć opublikowane na stronie rysunki są w Afterfall Reconquest bardzo ważne. Czyżby szykował nam się tytuł z rysunkową grafiką? Trzeba przyznać, że to byłoby ciekawe.

Afterfall Reconquest pozostaje w epizodycznym modelu dystrybucji - prawdopodobnie identycznie do Pearl of the Wasteland zaplanowano trzy epizody. Więcej informacji - już niedługo.

GramTV przedstawia:

Afterfall: Pearl of the Wasteland zapowiedziano pod koniec zeszłego roku. Gra nie miała być bezpośrednią kontynuacją Afterfall: InSanity, a jedynie produkcją osadzoną w tym samym uniwersum, nawiązująca do pierwszej gry z tej serii. Wtedy mówiono o tym, że produkcja ta miałaby się ukazać w drugiej połowie 2014 roku. Z czasem ujawniono, że za scenariusz odpowiadać będą współautorzy Wiedźmina - Jacek Komuda oraz Maciej Jurewicz. To prawdopodobnie po ich dołączeniu do zespołu zdecydowano się na poczynienie pewnych zmian w koncepcji, o której piszą twórcy Afterfall Reconquest.

Jako ciekawostkę dodamy, że przy okazji debiutu fanpage Afterfall Reconquest twórcy zostali zapytani o datę premiery Afterfall Insanity w wersji przeznaczonej na Xboksa 360. Odpowiedzieli, że gra zadebiutuje pod koniec tego roku.

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
17/07/2013 19:32

Czyli sprzedanie połowy wyposażenia studia (w tym np. stołu do Cymbergaja) przyniosło jakieś efekty skoro tworzą następną grę xDInSanity było grą z ciekawą koncepcją, ciekawym światem, otoczeniem i designem. Gdyby gra była bardziej dopracowana na pewno osiągnęłaby spory rozgłos.W przypadku nowej części raczej nie zrobią nagle gameplayowego o technologicznego hitu ale trzymam kciuki w nadziei na wyraźny progres w tych aspektach.

L33T
Gramowicz
17/07/2013 18:41

Grania na giełdzie ciąg dalszy ?

Kraju
Redaktor
17/07/2013 17:51

Coraz więcej wydawców będzie chciało dostać kawałek tortu zwanego "popularność epizodycznego The Walking Dead". Ta opcja sprzedaży jest nie najgorsza, ale nie wyobrażam sobie Assassin''s Creeda czy Call of Duty w odcinkach. :D
Trwa Wczytywanie