Informacje

ArenaNet udostępnia społeczności graczy API Guild Wars 2

7 Małgorzata Trzyna

Firma ArenaNet postanowiła udostępnić graczom API Guild Wars 2, w ten sposób pozwalając im tworzyć własne narzędzia i dodatkowe aplikacje, także na urządzenia mobilne, mogące pobierać dane bezpośrednio z serwerów gry.

ArenaNet udostępnia społeczności graczy API Guild Wars 2 - obrazek 1
Guild Wars 2

ArenaNet początkowo wprowadzała aktualizacje co miesiąc, później skrócono ten czas do trzech tygodni. Teraz firma zamierza dodawać nową zawartość co dwa tygodnie, dzięki czemu gracze będą zawsze mieli coś nowego do zrobienia za każdym razem, kiedy się zalogują.

- Gdy tworzyliśmy dynamiczny system eventów, zastanawialiśmy się, co zrobić, by zwykłe zadania stały się ciekawsze, wymagały współpracy, by w większym stopniu wpływały na świat gry – powiedział główny projektant zawartości, Mike Zadorojny. – Gdy wydaliśmy Guild Wars 2 i zaczęliśmy wprowadzać aktualizacje, zdaliśmy sobie sprawę, że możemy pójść o krok naprzód.

- Teraz obserwujemy, w jaki sposób gracze wpływają na zmiany w świecie. Właśnie dlatego skłaniamy się ku wydawaniu częstszych aktualizacji. Mamy cztery zespoły tworzące zawartość, która będzie udostępniana co dwa tygodnie, ponieważ chcemy tworzyć prawdziwy, żywy świat, dostosowujący się w maksymalnym stopniu do działań graczy.

Częste aktualizacje to nie wszystko, czego możemy oczekiwać - dzięki udostępnieniu API możemy tworzyć własne aplikacje korzystające z danych pobieranych z serwerów gry. Zadorojny, powiedział, że za udostępnienie części kodu graczom odpowiada specjalnie wyznaczony zespół. Fani opracowują już mapy Tyrii, które będzie można przybliżać i sprawdzać, gdzie aktualnie trwają jakieś zdarzenia. Dzięki temu, będąc np. w Metrica Province, będzie można dowiedzieć się, gdzie szukać eventów, albo sprawdzić na World vs World, do kogo należą wieże i obozy. Z czasem będą dodawane nowe funkcje. Więcej informacji o API znajdziecie na forum oficjalnej strony Guild Wars 2.

7 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Major345

Ale mam jedna pytanie czy ogólnie CDP.PL spolszczy Guild Wars 2 ?

Odpowiedz
Killyox

> Ale mam jedna pytanie czy ogólnie CDP.PL spolszczy Guild Wars 2 ?
Watpliwe. Troche kicha bo zapowiedz byla, a nic nie wyszlo

Odpowiedz
G Kafar

No taka mapa ile procent ma się wykonanych terenów i gdzie są eventy to by było coś.

Odpowiedz
G walgierz

> No taka mapa ile procent ma się wykonanych terenów i gdzie są eventy to by było coś.
http://gw2hero.com/Tu masz mapę z aktywnymi eventami.Tak przy okazji, to API udostępniono jakiś miesiąc temu, więc news pierwszej świeżości ;P

Odpowiedz
G aope

Nie no panowie walgierz i anakin - dzięki za te cudowne strony. Piffko dla Was :]

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?