Kojima: Niech nowicjusze zaczną Metal Gear Solid od MGS3 ze względu na bardziej "dzisiejsze" sterowanie

Robert Sawicki
2013/06/28 22:14

Idzie premiera Metal Gear Solid: The Legacy Collection, więc trzeba poprowadzić noobki za ręce. Dzięki, Kojima. Dzięki za wiarę w świat.

Kojima: Niech nowicjusze zaczną Metal Gear Solid od MGS3 ze względu na bardziej

Hideo Kojima, a więc ojciec serii Metal Gear Solid, na swoim Twitterzepostanowił dać wszystkim bardzo ładną radę - zacznij od trzeciej części. A gdy już się nią zajmiesz, przejdź do czwartej. Jego zdaniem dwie pierwsze odsłony Metal Gear Solid mają sterowanie, które mogłoby się okazać zbyt skomplikowane i toporne dla nowych graczy. Nie jestem pewien, czy ktoś tutaj nie martwi się przypadkiem o ewentualne głosy krytyki ze strony młodszej publiki, która, jej zdaniem, "lepsze gry widziała i takich szambopodobnych mazi tykać nawet kijem nie będzie", czy coś w ten deseń.

Zamiast grania, takie osoby powinny po prostu doczytać historię z dołączonej do Metal Gear Solid: The Legacy Collection książki - a przynajmniej tak brzmi rada wiecznie uśmiechającego się Kojimy.

GramTV przedstawia:

Osobiście, sam nigdy nie byłem w stanie wciągnąć się w Metal Gear Solid niezależnie od tego, od której części bym nie zaczynał - i w moim wypadku bynajmniej nie chodziło o sterowanie. Jeśli z serią wciąż nie mieliście styczności, a uważacie, że będziecie mieli więcej szczęścia ode mnie, to śmiało.

Kolekcja zawiera MGS, MGS2: HD Edition, MGS3: HD Edition, MGS: Peace Walker HD Edition, MGS: VR Missions i MGS 4: Trophy Edition i pojawi się na PlayStation 3 już 9 lipca w Stanach Zjednoczonych. Na informacje dotyczące europejskiego wydania przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Komentarze
24
ww3pl
Gramowicz
Autor
29/06/2013 14:15
Dnia 29.06.2013 o 14:14, Hulk131 napisał:

Pisze w renomowanym serwisie o grach i nie grał w MGS?! Pffffffffff. :P

Grał. Nie polubił.

Usunięty
Usunięty
29/06/2013 14:14

Pisze w renomowanym serwisie o grach i nie grał w MGS?! Pffffffffff. :P

Usunięty
Usunięty
29/06/2013 13:08

Chciałbym zauważyć, że z ostatniego trailera wynika, że w tej kolekcji zawarte też będą Metal Gear i Metal Gear 2 czyli te wcześniejsze części.
Trwa Wczytywanie