News

Ruszyła zbiórka na Darkwood - survival horror z elementami RPG i rougelike

Małgorzata Trzyna, 08.05.2013 14:49 3

Zobaczcie koniecznie nerdów w szatach czarodziei, studio deweloperskie w środku lasu z drzwiami wejściowymi, biurem, strefą relaksacyjną i siłownią oraz nowy fragment rozgrywki!

Akcja Darkwood toczy się w tajemniczym lesie znajdującym się gdzieś we wschodniej części Europy, pod koniec XX wieku. Bohater, w którego wcielą się gracze, nie będzie pamiętał, jak tam trafił i czy nie jest to jedynie koszmar senny albo majaki szaleńca, ale na pewno nic nie będzie takie, jak trzeba. Jedynym sprzymierzeńcem będzie osierocone dziecko, wiedzące coś o przeszłości...

Gra jest tworzona z myślą o graczach lubiących wyzwania, zatem nie będzie można beztrosko zwiedzać okolicy albo liczyć na przetrwanie nocą, jeśli odpowiednio się nie przygotujemy. Życie mamy tylko jedno, jeśli zginiemy, nasze następne wcielenie odzyska tylko niektóre przedmioty. Co więcej, interesujące elementy czy postacie nie będą zaznaczone na mini-mapce, by dodatkowo utrudnić zadanie.

Zgodnie z zapowiedzią, właśnie ruszyła zbiórka na Darkwood - celem Acid Wizard Studio jest zebranie 40 000 dolarów. Tytuł ten jest przeznaczony dla jednego gracza, ale jeśli uda się zgromadzić 170 000 dolarów, zostanie zaimplementowany tryb współpracy. Gra trafi na PC, Maka i Linuksa.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Indiegogo, gdzie znajdziecie więcej szczegółowych informacji o projekcie.

najnowsze