Capcom szykuje związaną z Okami zapowiedź na przyszły tydzień!

Piotr Bajda
2013/04/24 15:19

To jedna z tych informacji, które przekazuje się z uśmiechem na ustach i lekko przyśpieszonym pulsem. Palce aż świerzbią, żeby napisać "panie, panowie - będzie nowe Okami", ale na razie muszą jeszcze poczekać. W każdym razie, za parę dni Capcom coś ogłosi. Coś dużego kalibru.

Na poświęconym Okami twitterowym koncie Capcomu pojawił się taki oto wpis: Capcom szykuje związaną z Okami zapowiedź na przyszły tydzień!

Który po przetłumaczeniu brzmi tak:

- Hej, mamy wieści w sprawie Okami. Przepraszamy za milczenie w ostatnim czasie, ale na początku Złotego Tygodnia będziemy mieli zwalającą z nóg informację. Na razie trwają przygotowania. -

Złoty Tydzień to taka japońska majówka, czyli nagromadzenie dni wolnych od pracy. Trwa od 29 kwietnia do 5 maja.

Oliwy do ognia dolewa magazyn Famitsu, który szczuje ważną zapowiedzią w numerze z 9 maja.

GramTV przedstawia:

- Nowa gra, która wywoła u graczy łzy radości nareszcie budzi się do życia! Musicie to zobaczyć! - - czytamy w bieżącym wydaniu pisma.

Obie zapowiedzi nie muszą być powiązane, ale nie wierzę w przypadki. W najgorszym razie poznamy niedługo dwie wyczekiwane gry. Żadne zmartwienie, prawda?

Palącą kwestią są plany Capcomu. Kontynuacja Okami na next-genach? Kontynuacja Okami na obecnej generacji? Kontynuacja na Wii U? A może port pierwszego Okami lub Okamiden z DS-a na Wii U lub inny sprzęt, który jeszcze tego zaszczytu nie dostąpił? I jeszcze jedno, mniej przyjemne pytanie - czy ewentualna kontynuacja ma prawo bytu bez Mikamiego i studia Clover? Okamiden dało radę, więc powinno być dobrze, ale niepewność pozostaje.

Chcę już wiedzieć! Capcom, bądźcie przeklęci!

W międzyczasie warto odświeżyć/nawiązać znajomość z Ammy. Niedawna premiera Okami HD w usłudze PlayStation Plus znacznie to ułatwia.

Komentarze
28
Usunięty
Usunięty
25/04/2013 20:39

No to czekam na Okami 2. Jedynka skończyła się takim trochę zawieszeniem, świetne miejsce do startu kontynuacji (która pewnie była planowana). Czekam niecierpliwie ;)

Usunięty
Usunięty
25/04/2013 20:39

No to czekam na Okami 2. Jedynka skończyła się takim trochę zawieszeniem, świetne miejsce do startu kontynuacji (która pewnie była planowana). Czekam niecierpliwie ;)

Usunięty
Usunięty
25/04/2013 10:10

PS4 może też jest w jakimś stopniu prawdopodobne... w końcu łatwiej i szybciej chyba byłoby sterować pędzlem na dotyku niż analogu? No i do tego można mu nadać inne funkcje :-)
Trwa Wczytywanie