W The Elder Scrolls Online nie ujrzycie modelu rąk postaci ani broni z perspektywy pierwszej osoby

Małgorzata Trzyna
2013/02/20 18:55

Czy ma to znaczenie? Gdyby zastanowić się przez chwilę, jak wygląda walka, gdy nie widać rąk dzierżących broń – ma. Z drugiej strony i tak lepiej korzystać z perspektywy trzeciej osoby, by widzieć wrogów za plecami.

W The Elder Scrolls Online nie ujrzycie modelu rąk postaci ani broni z perspektywy pierwszej osoby

Reżyser The Elder Scrolls Online, Matt Firor, powiedział podczas rozmowy z Digital Spy, że jego zespół ciągle pracuje nad tym systemem. Na chwilę obecną możliwe jest korzystanie z zarówno perspektywy trzeciej, jak i pierwszej osoby (jak w każdej grze The Elder Scrolls), a jedyna różnica polega na tym, że nie widać rąk ani broni postaci. Oczywiście, możliwości w walce nie zostaną ograniczone, ale uczucie dezorientacji to nie jedyny argument, by oglądać świat gry zza pleców bohatera.

GramTV przedstawia:

- Główna różnica polega na tym, że jest to sieciowe RPG – powiedział Firor. – Wrogowie mogą pojawić się z każdej strony, zwłaszcza w trybie PvP. Zatem korzystanie z perspektywy trzeciej osoby znacząco ułatwia dostrzeżenie wrogów, którzy znajdują się za waszymi plecami.

The Elder Scrolls Online nie ma jeszcze wyznaczonego terminu wydania, ale cały czas można zgłaszać się do udziału w beta-testach na oficjalnej stronie projektu.

Komentarze
21
Usunięty
Usunięty
20/03/2013 12:54

> Bogowie co wy piszecie...> Zagrajcie w WoWa, SWTORa czy inne MMO z raidami. Jak chcielibyście ogarnąć cały obszar> walki z bossem z kamerą FPP? Walka z taką kamerą byłaby mega niewygodna, ograniczałaby> widoczność, co w MMO zarówno w PvP jaki PvE, w którym model walki jest swobodny jest> niedopuszczalne.> FFP okej dla widoczków sobie można włączyć, ale regularna gra z taką kamerą byłaby, nawet> gdyby twórcy dodali te nieszczęsne ręce i broń ograniczona. Widoczność całej walki w> MMO to podstawa.Sorry, ale piszesz bzdury do kwadratu.NO I CO Z TEGO:-że w wowie jest tpp-że w gw jest tpp-że w cholera wie co jeszcze jest tppZaraz mi powiesz, że wszystko co ma wow to podstawa. Jest to tak niesamowicie płytkie myślenie z klapkami na oczach, że mnie to przeraża. Nie mogę nawet z czymś takim argumentować, bo zaklinowałeś się gdzieś na podstawowym rozumowaniu, ale spróbuję.Gra (może) nie będzie klonem wowa co znaczy, że te twoje raidy będą inaczej skonstruowane. A już na pewno inaczej by było gdyby FPP był głównym trybem widoku. Wbij to sobie do głowy, że w wowie nie będzie fpp bo tpp jest promowane i content, który jest tworzony jest robiony specjalnie pod ten widok. Dlatego takie twoje pierdzielenie, że to musi być widok tpp w TES''ie jest bez sensu, bo z góry zakładasz, że gra MUSI kopiować te nudne raidy z wowa. Oczywiście twórcy powiedzieli, że przeciwnicy będą latać ze wszystkich stron itp. więc można już przypuszczać, że tpp będzie wygodniejsze itd. itp., ale to tylko pokazuje jak bardzo zaraźliwe jest twoje myślenie "bo tak musi być, a nie inaczej". ZERO ORYGINALOŚCI(jak myślisz czemu star warsy, conany, lotry itd. padły tak szybko). Dziękuję, dobranoc.PS. No i przy pvp tak samo. Jakoś nigdy nie słyszałem narzekań graczy FPS, że nie mają widoku na całą walkę. To chyba o czymś świadczy.

Usunięty
Usunięty
24/02/2013 10:54

Jedna z najistotniejszych cech (FPP) , która zdecydowanie wyróżniała serie TES od pozostałych RPG porzucona?? IMHO porażka na starcie. Z owocującego tytułu szykują nam kolejnego odgrzewanego kotleta których już nadto na tym świecie.

Usunięty
Usunięty
21/02/2013 02:01
Dnia 20.02.2013 o 19:52, Sanders-sama napisał:

Wiesz, mi zawsze chronologia i rachuba w TESach sprawiały problemy, nie ukrywam więc że dokładnie nie pamiętam. Także napawaj się chwilą że ośmieszyłeś kogoś kto nie pamięta wszystkich dat tak jak ty..

Skoro jesteś gotów sam wyjeżdżać komuś że nie zna lore to wypadało by żebyś sam je znał. I moim celem bynajmniej nie było ośmieszenie Cię a wytknięcie Ci błędu w sposób który sam obrałeś wobec ZeniMaxu.

Dnia 20.02.2013 o 19:52, Sanders-sama napisał:

Dziwnym trafem gdy szukałem informacji o Almalexii to jakoś nie było wzmianki o jakimś pakcie Ebonheart i próbach przejęcia Imperial City w stolicy, a skoro to był kanon i nie zostało napisane teraz na kolanie to czemu nie ma w necie info o tym?

To że o czymś wcześniej nie napisano nie znaczy że to nie miało miejsca. Przed premierą Morrowinda nie było nic o Nerevarach, Wielkich Rodach i 90% informacji jakie tam się pojawiło. Czy to znaczy że były napisane na kolanie? To co robią w TESO to póki co normalne rozszerzanie lore i opisywanie momentów o których dotąd nic nie wspomniano.
Trwa Wczytywanie