Battlefield 3: Decydujące Starcie - mapy i Capture the Flag pod lupą; nowe screeny

Mateusz Stanisławski
2013/02/16 15:44
6
0

|AKTUALIZACJA| Autorzy Battlefielda 3 przybliżają graczom kolejne składowe rozszerzenia Decydujące Starcie. Poznaliśmy między innymi nowe szczegóły na temat aren bojów, tradycyjnie nie brakuje również świeżych grafik promujących DLC.

Battlefield 3: Decydujące Starcie - mapy i Capture the Flag pod lupą; nowe screeny

Zaczynamy od map. DICE przede wszystkim potwierdziło, że na każdej z czterech nowych aren„reprezentujących różne środowiska, zaczynając od pustynnych krajobrazów, a kończąc na pokrytych śniegiem terenach górskich” – będzie można się bawić w trybach Capture the Flag, Air Superiority, Conquest, Rush, Squad Rush, Team Deathmatch i Squad Deathmatch. Każda miejscówka pod względem rozmiarów jest porównywalna do Caspian Border czy Operation Firestorm z „podstawki”, natomiast rozmieszczenie flag przypomina bardziej to, z czym mieliśmy do czynienia w dodatku Armored Kill.

„Wszystkie mapy zostały zaprojektowane z myślą przede wszystkim o motocyklach crossowych, niemniej również lekkie pojazdy AA powinny na nich znaleźć szerokie zastosowanie. Ten nowy środek transportu ma zamontowaną na dachu wieżyczkę, która może obsługiwać zarówno standardowe pociski, jak i te o charakterze przeciwlotniczym, dzięki czemu będziesz mógł skutecznie bronić piechotę i zmniejszać zagrożenie z powietrza.” – czytamy w kolejnym wpisie na blogu twórców.

Jednym z dwóch nowych trybów zmierzających do Battlefielda 3 jest Capture the Flag. Zasady rozgrywki zna chyba każdy fan strzelanek, ale warto wspomnieć o drobnej modyfikacji szykowanej przez autorów. Swoje zrobią również nowe pojazdy. „Motocykle crossowe są bez wątpienia gwiazdą tej formy zabawy. Są idealnymi wehikułami do ucieczek, kiedy po udanym przechwyceniu flagi trzeba szybko udać się do bazy. Dodanie miejsca dla pasażera oznacza, że możesz mieć pewną ochronę przed goniącymi wrogami.” – czytamy.

Przechwytywanie flagi należącej do wrogiego zespołu jest standardowe, łapiemy ją bowiem natychmiastowo. Inaczej sprawa wygląda z podnoszeniem chorągwi z barwami swojej drużyny. „To coś w rodzaju przejmowania baz w Conquest. Trzeba przez pewien czas czekać w aktywnym obszarze przechwytywania, a okres ten jest bezpośrednio związany z liczbą przyjaznych żołnierzy, którzy znajdują się w pobliżu flagi. Tak odzyskany przedmiot zostanie automatycznie przeniesiony z powrotem do bazy.” – czytamy.

GramTV przedstawia:

Oprócz wspomnianych wehikułów, czterech nowych map i trybu Capture the Flag nabywcy ostatniego rozszerzenia do Battlefielda 3 będą mogli cieszyć się również z formy zabawy Air Superiority oraz samolotów desantowych, które umożliwią zrzut wozów bojowych z powietrza. Premiera Decydującego Starcia odbędzie się w przyszłym miesiącu. Dokładne terminy debiutu nie są jeszcze znane – tradycyjnie wiadomo tylko, że właściciele zbiorczego wydania Premium dostaną DLC z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Aktualizacja: na poniższym materiale wideo od francuskiego oddziału Electronic Arts przedstawiciel studia DICE ujawnił, że w ramach trybu Air Superiority w powietrznych starciach jednocześnie będą mogły uczestniczyć aż 24 odrzutowce (12 dla każdej strony konfliktu).

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
18/02/2013 10:27

Ładnie wyglądają te mapki, ehh chyba się przeproszę z Battlefieldem ;pBtw atak klonów powyżej :D

Usunięty
Usunięty
18/02/2013 09:50
Dnia 17.02.2013 o 22:46, EmperorKaligola napisał:

Ale sie jaram. Jestem wielkim faneam betlefilda mam nadzieje ze ta czesc bedzie super. Najlepsza strzelanka i tyle.

jakas podszywka, prosze nas nie mylic.

Usunięty
Usunięty
18/02/2013 07:23

„Wszystkie mapy zostały zaprojektowane z myślą przede wszystkim o motocyklach crossowych"Tak podejrzewałem że w końcu zrobią z tego racera ;)... Jak mapy będą ciekawe i nie spieprzą czegoś po drodze to się skuszę ale same motory są dla mnie troche słabym pomysłem...
Trwa Wczytywanie