Borderlands 2 i NBA 2K13 motorami napędowymi Take-Two. Firma podsumowała kwartał

Patryk Purczyński
2013/02/06 08:20
0
0

Take-Two podało swoje wyniki finansowe za kwartał zakończony 31 grudnia. Przy okazji firma ujawniła wyniki sprzedaży gier, a także przedstawiła kalendarz wydawniczy na najbliższy okres.

Borderlands 2 i NBA 2K13 motorami napędowymi Take-Two. Firma podsumowała kwartał

Borderlands 2 dotarło do sklepów w niespełna sześciu milionach egzemplarzy - poinformowali przedstawiciele Take-Two podczas spotkania z inwestorami. Był to główny, aczkolwiek nie jedyny powód, dla którego w trzecim kwartale 2013 roku fiskalnego firma zanotowała aż 415,8 milionów dolarów dochodu. W porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym jest to wynik aż o 75 proc. lepszy - wówczas zanotowano wpływy w wysokości 236,3 miliona dolarów.

- Nasze rezultaty korzystały z rekordowej premiery NBA 2K13, dalszego zainteresowania Borderlands 2, udaną premierą XCOM: Enemy Unknown, a także wysoką sprzedażą gier z naszego katalogu w okresie świątecznym i poszerzającego się portfolio pozycji dystrybuowanych drogą cyfrową - mówił prezes Take-Two, Strauss Zelnick.

Ten ostatni segment przyniósł przychody o 244 proc. większe niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Wśród gier z katalogu firmy prym wiodły GTA IV i Red Dead Redemption. Wspomniane już NBA 2K13 znalazło się w sklepach w niespełna 4,5 miliona egzemplarzy. Seria, licząc od wydanego w październiku 2010 roku NBA 2K11, przekroczyła już z kolei próg 15 milionów sprzedanych kopii.

GramTV przedstawia:

Aż 65 proc. gier rozprowadzonych od października do końca ubiegłego roku zakupili konsumenci z Ameryki Północnej. 43-procentowy udział w całkowitej sprzedaży zanotowały produkcje na Xboksa 360. Drugie jest PlayStation 3 z 34 proc., a trzecie PC (18 proc.). Pozostałe konsole miały marginalny wkład.

Nie zabrakło oczywiście odniesień do największego hitu Take-Two, GTA V. - Ta gra rozłoży wszystkich na łopatki. Gracze nie będą czekali na pojawienie się na rynku czegoś lepszego - zapewnił Zelnick. Dodał również, że firma będzie przygotowana na nastanie nowej generacji konsol. Na razie wydawca przedstawił kalendarz na kilka najbliższych miesięcy.

  • Borderlands 2: Add-On Content Pack – 26 lutego 2013
  • Major League Baseball 2K13 – 5 marca 2013
  • BioShock Infinite – 26 marca 2013
  • Grand Theft Auto 5 – 17 września 2013
  • XCOM – rok fiskalny 2014

Największe nadzieje Take-Two wiąże oczywiście ze wspomnianą już gangsterską produkcją Rockstara, a także Bioshock: Infinite od Irrational Games. - Jesteśmy na znakomitej pozycji do osiągnięcia solidnych rezultatów na koniec bieżącego roku fiskalnego oraz wypracowania znaczącego wzrostu przychodów i zysków w roku fiskalnym 2014 - skwitował prezes T2.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!