News

Twórcy Nitronic Rush rozpoczynają zbiórkę na kolejną grę wyścigową, Distance

Małgorzata Trzyna, 22.10.2012 14:16 1

Darmowa gra samochodowa Nitronic Rush została stworzona przez grupę studentów. Trzech z nich po zakończeniu edukacji w DigiPen założyło niezależne studio Refract. Teraz chcą zająć się duchowym następcą gry – Distance.

Distance

W Nitronic Rush zasidamy za kierownicą niebieskiego, fantastycznego samochodu, który potrafi błyskawicznie przyspieszać, skakać, wykonywać salta, jeździć po ścianach i sufitach, a nawet latać. Jeśli macie ochotę wypróbować to cudeńko, możecie pobrać grę za darmo ze strony nitronic-rush.com.

Podobnie jak w Nitronic Rush, w Distance znów pokierujemy fantastycznym pojazdem i będziemy musieli przemierzać długie trasy bez powtarzania okrążeń, nie tylko starając się dotrzeć jak najszybciej do mety, ale także znajdować skróty i nie wpaść po drodze w żadną pułapkę. Świat, który będziemy przemierzać, ma tajemniczą przeszłość, którą stopniowo będziemy poznawać. Celem twórców jest stworzenie gry, która pozwoli czerpać z niej graczom niemałą frajdę zarówno w trybie singleplayer, jak i podczas rozgrywki przez sieć. Do dyspozycji będziemy mieli różne tryby (Classic Race, Capture the Flag czy Stunt), a także edytor poziomów i narzędzia moderskie. Poniżej znajdziecie zwiastun Distance:


Refract Studios rozpoczęło zbiórkę na projekt na Kickstarterze, a jego celem jest zgromadzenie 125000 dolarów. Ci, którzy zdecydują się wpłacić na konto twórców 15 dolarów, otrzymają dostęp do beta-testów oraz grę po jej premierze; by dodatkowo mieć cyfrowy artbook i soundtrack, trzeba wysupłać 25 dolarów. Zbiórka kończy się 16 listopada. Premiera Distance na PC i Maki planowana jest na maj 2013 roku.

najnowsze