News

Politechnika Poznańska zaprasza na Zjazd Twórców Gier

Małgorzata Trzyna, 22.10.2012 15:47 2

Podczas imprezy poświęconej powstawaniu gier uczestnicy będą mogli posłuchać, co na ten temat mają do powiedzenia przedstawiciele takich firm jak Zynga, Rovio czy Techland, wykładowcy akademiccy, twórcy i pasjonaci.

Zjazd Twórców Gier jest imprezą towarzyszącą Poznań Game Arena, w całości poświęconą promowaniu tworzenia gier jako poważnej działalności. Na uczestników czekają takie atrakcje, jak referaty, prezentacje i panele dyskusyjne, prowadzone przez przedstawicieli branży.

Wśród zagranicznych gości znajdą się: Olivier Jones z Zynga Game Network, wydawcy m.in. Farmville, MafiaWars i innych gier na Facebooka, Eoin O’Doherty z Rovio Entertainment, wydawcy Angry Birds oraz Justin Parsler z Brunel University w Londynie. Na imprezie zjawią się, oczywiście, również przedstawiciele polskich firm: Grzegorz Wojciechowski z Techlandu (producent Dead Island i Call of Juarez), Marcin Drews z Can't Stop Games (producent Tandau, Pirates Saga), Michał Bak z GIC (producent DICE+), twórcy niezależni - Sos Sosowski (McPixel) czy Kamil Sikora, autor książki „Marketing i marketingowe aspekty projektowania gier wideo”, Magda Cielecka z Artifex Mundi (z pewnością niektórzy z Was pamiętają felietony jej autorstwa, które publikowaliśmy na naszych łamach) oraz przedstawiciele zespołów Blackmoon Design, Bandoneon Games i innych. Nie zabraknie również wykładowców z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Politechniki Łódzkiej, członków Polskiego Towarzystwa Badania Gier oraz entuzjastów.

Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy jest polska premiera filmu Indie Game: The Movie, dokumentu przedstawiającego pracę developerów, który będzie można obejrzeć za darmo.

Zjazd Twórców Gier, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy uczestnicy Poznań Game Arena, odbędzie się w dniach 27-28 października 2012 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 8a. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie zjazdtworcowgier.pl.

najnowsze