News

Co z kontynuacją Dishonored? Harvey Smith rozdarty

Patryk Purczyński, 15.10.2012 09:29 39

Czy zupełnie nowy tytuł przyjęty niezwykle ciepło przez recenzentów może pozostać jednorazowym strzałem? W przypadku Dishonored taki scenariusz nie jest wcale wykluczony.

Dishonored

- Część mnie bardzo chciałaby zobaczyć kolejne gry osadzone w tym świecie, ale druga część wolałaby, by te drzwi zostały zamknięte raz na zawsze. To jednorazowy wgląd w Empire of the Isles i w miasto Dunwall - to odpowiedź Harveya Smitha na pytanie redaktora serwisu Kotaku, czy Dishonored po ciepłym przyjęciu zgotowanym przez prasę branżową może doczekać się kontynuacji.

Jedna ze stron toczącego się wewnątrz Harveya Smitha konfliktu musi jednak okazać się zwycięska. Szef działu kreacji Dishonored dopytywany o to, którą ścieżką zamierza podążyć, ucina: - Nie mogę powiedzieć!. Pole do spekulacji jest zatem otwarte. Z jednej strony produkcja Arkane Studios to bowiem zamknięta opowieść o Corvo Attano, z drugiej jednak żal byłoby marnować potencjał gry i ogrom pracy włożony w zaprojektowanie świata i wymyślenie niekonwencjonalnych systemów.

Dishonored cieszy się średnią ocen na poziomie 90/100. Michał Nowicki w swojej recenzji był nieco bardziej sceptyczny, ale i tak nie brakowało mu powodów do zachwytu.

najnowsze