Kraków szykuje się na październikowy atak retro-gier!

Michał Ostasz
2012/09/06 11:25
5
0

W dniach 6-7 października dawna stolica Polski stanie się Mekką wszystkich miłośników retro-gier i oldschoolowych komputerów oraz konsol, a to za sprawą kolejnej edycji imprezy Dawne Komputery i Gry. Zainteresowani?

Kraków szykuje się na październikowy atak retro-gier!

Retro-sprzęt po raz kolejny zawita do Krakowa, by wzbudzić wspomnienia i pokazać młodszym graczom "jak to drzewiej w elektronicznej rozrywce bywało". Organizatorzy zapowiadają, że na nadchodzącym evencie dla zwiedzających zostanie udostępnionych aż 100 stanowisk, na których dane nam będzie wypróbować takie maszyny jak niezwykle rzadka Odra 1013, Commodore 64, Amiga 500, Nintendo 64 i wiele, wiele innych. Ponadto wziąć będzie można udział w turniejach Dyna Blaster, Duke Nukem 3D i pierwszej części serii Warcraft.

Ale to jeszcze nie wszystko - w czasie trwania imprezy odbędą się również prelekcje poświęcone historii komputerów oraz gier, a także koncert muzyki 8 bitowej w wykonaniu I Set My Pixels On Fire.

Warto zaznaczyć, iż Dawne Komputery i Gry to największy tego typu event w całej Europie Środkowej. Po raz kolejny gospodarzem imprezy będzie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay. Więcej informacji, łącznie z dokładnym harmonogramem i wskazówkami dojazdu, znajdziecie na oficjalnej stronie DKiG.

GramTV przedstawia:

Gorąco polecamy Wam zapoznanie się naszą relacją z poprzedniej edycji tej ciekawej imprezy!

Źródło: DKiG.pl

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
06/09/2012 19:55

Obowiązkowo będę :-) Zawody w mario & Koncert 8bitowej muzyki to jest to :D

Usunięty
Usunięty
06/09/2012 15:52

wow, ja jestem zainteresowany i bede

Usunięty
Usunięty
06/09/2012 15:47

Tylko tym razem niech nie wpuszczają ekipy TVP, bo znowu będzie dym! :)
Trwa Wczytywanie