Reuters: Microsoft wśród potencjalnych kupców Activision Blizzard

Patryk Purczyński
2012/07/12 12:16

Jeszcze przed kilkoma dniami mówiło się, że Vivendi nie znajdzie chętnego na zakup pakietu większościowego akcji Activision Blizzard. Z najnowszych doniesień wynika, że kandydatów jest aż trzech.

Reuters: Microsoft wśród potencjalnych kupców Activision Blizzard

Według nieoficjalnych źródeł agencji Reuters, pojawiło się trzech chętnych do przejęcia 60 proc. akcji Activision Blizzard od Vivendi. Rzekomo są nimi Microsoft, medialny gigant Time Warner i chińska firma inwestycyjna Tencent. - Nic nie jest jeszcze oficjalne, ale poprosili już bank o rozpoczęcie rozmów z potencjalnymi nabywcami - przekazuje osoba z kręgu zarządu Vivendi.

Przedstawiciele Microsoftu i Time Warner odmówili komentarza w sprawie. Jeżeli jednak dojdzie do wspomnianej transakcji, jej wartość może sięgnąć sumy 10 miliardów dolarów. Jeszcze kilka dni temu Bloomberg podawał, że nabywca musi liczyć się z wydaniem 8,1 miliarda dolarów. W obliczu plotek o możliwej sprzedaży pakietu większościowego, ceny akcji Activision Blizzard w ostatnich dniach poszybowały jednak w górę.

GramTV przedstawia:

O ile doniesienia agencji Reuters mają pokrycie w rzeczywistości, sprawy potoczyły się znacznie korzystniej niż prognozowano. Analityk Michael Pachter twierdził, że nie widzi inwestora chętnego do przejęcia pakietu większościowego w Activision Blizzard. Wygląda jednak na to, że największy wydawca gier może doczekać się zmiany właściciela.

Komentarze
14
Galder_Grasfiord
Gramowicz
12/07/2012 15:24

Monopol znowu się tworzy. A według mnie wystarczyłoby zmienić prezesa i zarząd, na taki, który interesuje sie tym co robi firma, a nie tylko napychaniem sobie kieszeni.

Usunięty
Usunięty
12/07/2012 15:20
Dnia 12.07.2012 o 13:08, vegost napisał:

A szkoda bo Blizzard ostatnio też odwala kitę i ich gry są nudne i nie dają frajdy jak kiedyś.

A pomyślałeś, że się po prostu starzejesz ? :P

Usunięty
Usunięty
12/07/2012 15:01

Dnia 12.07.2012 o 14:50, Avenarius napisał:

Ciekawe jakie to "złożone" gry robił kiedykolwiek Blizzard. Wszystkie ich flagowe tytuły to młócki o przeciętnym poziomie skomplikowania, jakich wiele na rynku. Zresztą ich gry od wielu lat świetnie sprzedają się na azjatyckim rynku (Starcraft, WoW).

Szczegolnie gier takich jak WoW jest masa na rynku :)
Trwa Wczytywanie