Znamy trzech muszkieterów stojących za ścieżką dźwiękową Borderlands 2

Patryk Purczyński
2012/06/28 13:38

Muzyka towarzysząca rozgrywce w Borderlands 2 ma być "barwna i dynamiczna". Gearbox znalazł już odpowiednich kandydatów do stworzenia właśnie takiej ścieżki i przedstawił ich światu.

Znamy trzech muszkieterów stojących za ścieżką dźwiękową Borderlands 2

Jesper Kyd, Cris Velasco i Sascha Dikiciyan - ten tercet będzie odpowiedzialny za ścieżkę muzyczną w Borderlands 2. Wszyscy trzej mają już bogate doświadczenie w tworzeniu kompozycji do gier. Pierwszy z wymienionych pracował przy takich tytułach, jak Assassin's Creed, Hitman czy Darksiders II.

Twórczość Velasco znana jest przede wszystkim fanom serii God of War - na soundtrackach trzech odsłon serii znalazło się łącznie 13 jego kawałków. Miał on także okazję współpracować z trzecim kompozytorem muzyki do Borderlands 2, czyli Saschą Dikiciyanem, często posługującym się pseudonimem Sonic Mayhem.

GramTV przedstawia:

Na jego koncie znajduje się kilkadziesiąt soundtracków do gier, w tym tak znanych tytułów, jak Quake II, Splinter Cell: Double Agent czy Prototype. Jego najnowszym dziełem jest ścieżka do Mass Effect 3. Miał on także swój wkład w muzykę do pierwszej części Borderlands.

"Kompozytorzy ci zostali zatrudnieni w celu stworzenia barwnej i dynamicznej muzyki do Borderlands 2, w którym nie brakuje podnoszącej adrenaliny walki i zróżnicowanych, klimatycznych lokacji" - czytamy w informacji prasowej studia Gearbox Software i firmy 2K Games. Premiera gry zaplanowana jest w Europie na 21 września.

Komentarze
13
Dnia 28.06.2012 o 19:16, pepsi napisał:

ciach

No patrz, jak to się zmienia... A ja do dziś pamiętam tę swoją wersję. Może dlatego, że kilka dziesięcioleci temu (jak to brzmi!) nauczycielka od muzyki wbijała nam taki wyraźny podział do głów. Prawie dosłownie. :)

zadymek
Gramowicz
29/06/2012 16:27

Jesper Kyd, Cris Velasco i Sascha Dikiciyan, czyli stary zespół w komplecie: zabrakło tylko czwartego, z którym majstrowali soundtrack do pierwszego Bordera. Oby tylko stary zespół nie oznaczał odgrzewanych kotletów....

Usunięty
Usunięty
29/06/2012 10:12

Rewelka. Do dziś lubię odpalić sobie Descent into Cerberon z QII autorska Sonic Mayhem. Mam nadzieję, że zrobią coś z wykopem dla B2 :)
Trwa Wczytywanie