EA: Syndicate zawiódł; SSX prawdopodobnie doczeka się kontynuacji

Patryk Purczyński
2012/06/13 15:42
13
0

Nie zawsze odświeżanie starych marek kończy się sukcesem, o czym miały okazję przekonać się władze EA. SSX nie zawiódł jednak oczekiwań i może doczekać się kolejnej odsłony.

EA: Syndicate zawiódł; SSX prawdopodobnie doczeka się kontynuacji

- W przypadku Syndicate'a wzięliśmy na siebie ryzyko. Nie opłaciło się, nie zatrybiło - mówi w rozmowie z dziennikarzami CVG Frank Gibeau. Produkcja Starbreeze Studios w tygodniu premiery trafiła do zaledwie kilkudziesięciu tysięcy konsumentów, a to oznacza, że na odświeżeniu tej klasycznej marki sprzed lat Electronic Arts na pewno nie zyskało.

- Nie zmniejsza to jednak mojego apetytu na przejrzenie naszych zbiorów i przywrócenie kilku marek na następnej generacji - stwierdza Gibeau. - Taka już jest natura tego biznesu - raz osiągasz sukces, innym razem nie - zauważa. Sukces udało się najwyraźniej osiągnąć nowej odsłonie SSX.

GramTV przedstawia:

- Mamy za sobą udaną premierę, a do tego pojawiło się kilka sieciowych innowacji, które pokazały, że przywrócenie tej serii miało sens. Gra poradziła sobie dobrze i prawdopodobnie doczekamy się kolejnych odsłon w przyszłości. Jest kilka marek, o których myślę cały czas - Command & Conquer czy SimCity. Tę drugą przywróciliśmy po siedmiu latach przerwy - dodaje Gibeau.

Komentarze
13
Blackhand
Gramowicz
14/06/2012 19:18

Niech konsekwentnie "odświeżają" marki w ten sposób, to pójdą w końcu "pod młotek".

Usunięty
Usunięty
14/06/2012 08:37

"Nie zmniejsza to jednak mojego apetytu na przejrzenie naszych zbiorów i przywrócenie kilku marek na następnej generacji." - O nie tylko nie to, proszę. Jak tak dalej pójdzie to zobaczymy Dungeon Keepera jako action adveture, Magic Carpet jako wyścigi, Black & White jako FPS, a Populousa jako H&S. Dziękuję za takie "odświeżanie" marek.

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 19:54

Odświeżanie? Jakim odświeżaniem było Syndicate? To był gwałt na starej gierce i próba opchnięcia jej twierdząc że gra jest wierna oryginałowi. Odświeżeniem jest X-COM od Firaxis, a nie to... Coś od EA.

Dared00
Gramowicz
13/06/2012 19:45

Moar SSX. Dawać moar SSX. Dajcie mi pojeździć po Księżycu.I split-screen plz.

TobiAlex
Gramowicz
13/06/2012 19:44

Syndicate w singlu może się nie sprawdził, za to w co-op okazał się jedną z lepszych gier tego typu ostatnimi czasu.

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 19:42

Syndicate zawiódł, bo był badziewną strzelanką a nie strategią turową jak pierwowzór.

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 18:35
Dnia 13.06.2012 o 16:30, Henrar napisał:

A może dlatego, że EA przeliczyło się z popularnością marki? Ile jest rzeczywiście fanów oryginalnego Syndicate''a?

Zdziwiłbyś się ja gram w pierwszego Syndicate do dziś. I taka prawda że wbrew pozorom fanów pierwowzoru jest bardzo wielu bo gra to klasyk gatunku. Spójrz na nowego X-com''a jako fps gra odłożona czyli zapewne gra trafiła do kosza(marna podróba bioshocka się zapowiadała) i koncentrują się na remake''u pierwowzoru bo ten bardziej jest interesujący.

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 17:52

"Nie zawsze odświeżanie starych marek kończy się sukcesem, o czym miały okazję przekonać się władze EA.W przypadku Syndicate''a wzięliśmy na siebie ryzyko. Nie opłaciło się, nie zatrybiło." -- tak to jest jak debile robią z gry strategicznej shootera. Do saej gry nic nie mam, poza tym że powinna się nazywać AAA, nie Syndicate, bo jest żerowanie na znanej marce. Ale czego innego można się spodziewać po laureatach Złotej Kupy?

dariuszp
Gramowicz
13/06/2012 17:48

Co za idiota. Syndicate nie przeżył bo był kierowany do NIKOGO. Z jednej strony odcięli się od fanów oryginału robiąc kompletnie inną grę a z drugiej strony zrobili na tyle słabą strzelankę że nie mieli szansy zainteresować dzieciarnię.Więc została zwykła kupa której nikt nie kupił. Może następnym razem zaczną ODŚWIEŻAĆ znane marki zamiast używać ich do robienia kompletnie innych gier.

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 16:30
Dnia 13.06.2012 o 16:27, Azuredragon napisał:

Syndicate oczekiwań nie spełnił, bo nie był tym czego oczekiwali gracze.

A może dlatego, że EA przeliczyło się z popularnością marki? Ile jest rzeczywiście fanów oryginalnego Syndicate''a? Ile osób w ogóle o tej grze słyszało? Nowy S. od Starbreeze to praktycznie nowa marka a nie remake/reboot/whatever. I dlatego się to tak słabo sprzedało. A szkoda, bo gra w sumie całkiem niezła i miała parę naprawdę świetnych pomysłów.

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 16:27

Syndicate oczekiwań nie spełnił, bo nie był tym czego oczekiwali gracze. Nie oszukujmy się, na nową część serii czekali przede wszystkim starzy wyjadacze, którzy zagrywali się godzinami przy oryginalnych dwóch strategiach na swoich pecetach, czy Amigach. Odnoszę wrażenie, że gra zainteresowałaby większe grono graczy, gdyby została wydana pod zupełnie innym tytułem. Mechanicznie przecież nie wypada źle, całkiem niezły kooperacyjny shooter w cyberpunkowych realiach (zapomnijmy o istnieniu kampanii single player), idealny kandydat do zakupu, gdy zostanie ponownie wydany w tańszej reedycji, a potem jakiś sklep zacznie pozbywać się resztek magazynowych obniżając jego cenę do 20 zł. ;)

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 16:14

"a to oznacza, że na odświeżeniu tej klasycznej marki "gdzie tu jest klasyczna marka? że użyli tej samej nazwy, równie dobrze mogli by sprzedawać zupkę chińską "syndicate" ;/ gra to nie tylko nazwa

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 16:02

Moje oczekiwania Syndicate spełnił. Singiel może nie najwyższych lotów, ale całkiem fajny. Natomiast walki z bossami to majstersztyk. Jeśli chodzi o ten aspekt gry, to inni producenci strzelanin powinni z produkcji Starbreeze brać przykład. Coop też jest bardzo dobry, wręcz rewelacyjny. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. :) Pozdrawiam.