E3 2012: XBLA z mocną ofertą na 2013 r. W co zagramy w ramach Summer of Arcade?

Michał Ostasz
2012/06/04 21:46
0
0

Na konferencji Microsoftu swą obecność wyraźnie zaznaczyły również mniejsze produkcje, które pojawią już w najbliższych miesiącach w usłudze Xbox Live Arcade. Zobaczcie czego możemy się spodziewać!

Zacznijmy od ujawnionych przed kilkudziesięcioma minutami projektów. Już w przyszłym roku zagramy w trzy produkcje na wyłączność platformy XBLA. Są to: Ascend: New Gods, LocoCycle i Matter.

Pierwsza z nich, to nowe dzieło autorów bestsellerowej serii Toy Soldiers. Szykujcie się na bardzo krwawego hack 'n' slasha w klimatach dark fantasy. Uwaga! Spodziewajcie się także ogromnych przeciwników!

Ekipa Twisted Pixel, której zawdzięczamy m.in. produkcje The Gunstringer i 'Splosion Man, przygotowuje LocoCycle - grę wyścigową w futurystycznych klimatach. Co ciekawe, wcielimy się w niej w obdarzony sztuczną inteligencją motor o "imieniu" Iris. Pierwszy zwiastun LocoCycle zupełnie nie przypomina poprzednich dokonań tego studia.

Z kolei w prace nad trzecim projektem, Matter, zaangażowany jest Gore Verbinski, reżyser Piratów z Karaibów. Sam tytuł zapowiadany jest jako połączenie gry logicznej ze zręcznościówką. Zagramy niego wyłącznie przy użyciu kontrolera Kinect.

GramTV przedstawia:

Chyba żadna gra o toczącej się srebrnej kulce nie miała tak spektakularnego i "hollywoodzkiego" trailera. Warto go zobaczyć:

To jeszcze nie wszystko - Microsoft przed swoją konferencją ujawnił jakie gry wejdą w skład tegorocznej edycji Summer of Arcade:

  • Hybrid (multiplayerowa strzelanka od 5th Cell)
  • Deadlight (sidescroller w postapokaliptycznych klimatach autorstwa Tequila Works)
  • Tony Hawk's Pro Skater HD (remake HD klasycznych odsłon serii traktującej o skateboardingu od Robomodo)
  • Dust: An Elysian Tail (action-RPG w 2D, za który odpowiedzialna jest ekipa Humble Hearts)
  • Wreckateer (gra zręcznościowa na Kinecta od Iron Galaxy)

Zwiastun tej ostatniej (jeszcze świeży!) możecie zobaczyć poniżej:

Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie wystartuje Summer of Arcade 2012. Na którą z powyższych gier czekacie najbardziej?

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!