Karty GeForce GTX 680 od firm ASUS i Gigabyte oraz garść testów.

Michał Nowicki
2012/03/23 18:10
12
0

Wczorajsza premiera katy GeForce GTX 680 opartych na nowej architekturze Kepler zaowocowała potwierdzonym przez polskich dystrybutorów wejsciem tego modelu na nasz rynek oraz testami na kilku rodzimych portalach technologicznych.

Karty GeForce GTX 680 od firm ASUS i Gigabyte oraz garść testów.

W ofercie polskich dystrybutorów firm ASUS i Gigabyte pojawiły się oficjalnie wykonane w procesie technologicznym 28 nm karty z serii GeForce GTX 680. Przypomnijmy więc podstawowe parametry modelu referencyjnego tego GPU:

  • 1536 rdzeni CUDA
  • 128 jednostek teksturujących
  • 32 jednostki ROP
  • GPU pracujące z szybkością 1006 MHz
  • 2048 MB pamięci GDDR5
  • efektywna szybkość pamięci 6008 MHz
  • 256-bitowy interfejs pamięci
  • komplet wyjść 2x DVI, HDMI i DisplayPort

Niestety żaden z dystrybutorów nie podał nam sugerowanej ceny detalicznej kart GeForce GTX 680.

Osoby zainteresowane wynikami testów nowej karty "zielonych" zapraszamy do zapoznania się z testami, które pojawiły się już na kilku polskich portalach technologicznych:

GramTV przedstawia:

Jako ciekawostkę dodam na końcu, że firmie EVGA udało się już podkręcić jedną z kart do budzącej szacunek wartości 1842 MHz w przypadku zegara GPU. Czyżby NVIDIA wystartowała wreszcie z rzeczywiście udaną, nową generacją?

Oczywiście zapraszamy również do wizyty w naszym sklepie, w którym znajdziecie wiele wydajnych i nowoczesnych kart graficznych z rodziny GeForce GTX.

Komentarze
12
MisioKGB
Gramowicz
24/03/2012 10:27
Dnia 24.03.2012 o 00:01, DzikiWariat napisał:

Właśnie wymieniłem mojego poczciwego acz wspaniałego gtx''a 285 na tą zabawkę. Wszystko na ultra smiga nawet przy starszym procku, plus nie musiałem nawet wymieniać zasilacza BeQuieta 400W taki fajny ma pobór energii. Karta w rachunku za prąd zwróci się za 4-5 lat czyli tyle ile pożyje :D

GTX 680 na 400W? ;o

DzikiWariat
Gramowicz
24/03/2012 00:01

Właśnie wymieniłem mojego poczciwego acz wspaniałego gtx''a 285 na tą zabawkę.Wszystko na ultra smiga nawet przy starszym procku, plus nie musiałem nawet wymieniać zasilacza BeQuieta 400W taki fajny ma pobór energii. Karta w rachunku za prąd zwróci się za 4-5 lat czyli tyle ile pożyje :D

Szynkars
Gramowicz
23/03/2012 22:30

Nie zgłębiałem zbytnio tego tematu, ale zdaje się, że GTX 680 obsługuje do czterech monitorów. Jeśli ceny GTX 680 i HD7970 będą podobne, to dla większości osób (w głównej mierze graczy) lepszy będzie GeForce. Trzeba tylko czekać na modele niereferencyjne. Może AMD teraz przynajmniej obniży ceny swoich kart, niektóre z nich są zaporowe...

hans_olo
Gramowicz
23/03/2012 22:18

A ja, a ja, ajaajajaja. A ja kupię radeona, bo mi się trzeci ekran szykuje.

Henrar
Gramowicz
23/03/2012 21:45
Dnia 23.03.2012 o 20:44, Pietias_0110 napisał:

A ja poczekam na coś z szyną 512 bit:)

Ta, bo 512 bitowa szyna pamięci da ogromny wzrost wydajności. Poza tym, karta z 512 bitową szyną już na rynku była i nazywała się Radeon 2900XT.

SerwusX
Gramowicz
23/03/2012 21:01

Ja mam GTX 470 i wszystko chodzi na maksa w full HD więc nie widzę sensu wymiany karty jeszcze przez jakieś 2 lata. :) PC rulezz!

Pietias_0110
Gramowicz
23/03/2012 20:44

A ja poczekam na coś z szyną 512 bit:)

1t4chi
Gramowicz
23/03/2012 19:41

ja poczekam na maxwella :)

Naimad-PL
Gramowicz
23/03/2012 19:06

No No : D trzeba będzie już niedługo się zaopatrzyć w to cacko, Mój GTX280 po 3,5 roku chodzenia pada artefakty się okazują to długo nie pociągnie. Narazie obniżyłem w programie EVGA wydajnośc grafiki na minimum czyli 50% mocy wiatrak na 100% mocy i gram bez problemów.

Zgreed66
Gramowicz
23/03/2012 19:04

Teraz poprosze karte (a raczej dwie) o TDP do 100W z pasywem :P

NemoTheEight
Gramowicz
23/03/2012 18:50

Dopiero co kupiłem nową kartę.

KingShaq32
Gramowicz
23/03/2012 18:49

A ja cieszyłem się, jak kupowałem 460 gtx top asus :P