Informacje

Datura - tajemnicza polska gra zadebiutuje na GDC 2012

5 Kacper Matuszewski

Datura to ekskluzywny tytuł dla PlayStation 3, który jest przygotowywany przez polskie studio Plastic i twórców serii God of War. Pierwsza publiczna prezentacja gry odbędzie się podczas targów GDC 2012, które trwają obecnie w San Francisco.

Datura - tajemnicza polska gra zadebiutuje na GDC 2012 - obrazek 1

O wspólnym projekcie łódzkiego studia Plastic i Sony Santa Monica, czyli twórców God of War, po raz pierwszy usłyszeliśmy we wrześniu ubiegłego roku, gdy do sieci trafiły tajemnicze materiały wideo, przedstawiające drzwi w środku lasu i wypadek samochodowy ze świnią w roli głównej. W międzyczasie okazało się, że projekt nosi nazwę Datura, ale od tamtego momentu nie dowiedzieliśmy się na jego temat nic nowego.

Ale lada moment się to zmieni, bo Sony stwierdziło najwyraźniej, że już najwyższa pora, by zaprezentować Daturę światu. Gra zostanie publicznie zaprezentowana podczas targów GDC 2012, które odbywają się właśnie w San Francisco. Z kolei na oficjalnej stronie studia Plastic można znaleźć pierwszą grafikę koncepcyjną. Widać na niej wspomniane drzwi w lesie oraz przechodzącą przez nie świnię. Co to może oznaczać?

Datura - tajemnicza polska gra zadebiutuje na GDC 2012 - obrazek 2

Czekamy na więcej konkretów, które powinny wypłynąć w ciągu najbliższych dni lub godzin. Póki co wiemy tylko tyle, że Datura to tytuł na wyłączność PlayStation 3, który zaoferuje wsparcie dla kontrolera Move i stereoskopowego 3D.

5 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G ashar

widac drzwi beda czyms na ksztalt portalu. wszak widac tylko kawalek swini - w tychze drzwiach. interesujace. czyzbysmy odwiedzali swiat terazniejszy i przeszly dzieki tym drzwiom? i dlaczego akurat swinia...

Odpowiedz
Boro666

Fajnie, gra w ktorej za pomoca move bedzie mozna liscie zamiatac.

Odpowiedz
G kodi24

Phi, pytanie- przecież każda świnia ma prawo korzystać z portalu i przechodzic sobie z jednego świata równoległego na drugi;

Odpowiedz
Janek_Izdebski

Czyżby nowy Alan Wake albo Heavy Rain jako exclusive na PS3? Ciekawe zaiste... :)

Odpowiedz
G SpecShadow

Podobny motyw widziałem w Fringe - lustra odbijające tamten świat.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?