News

Batman w steampunkowym Gotham City? Zobacz screeny ze skasowanego projektu Warner Bros.

Michał Ostasz, 16.01.2012 11:11 4

Do sieci trafiło kilka obrazków z gry Batman: Gotham by Gaslight, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Poza screenami mamy też kilka informacji na jej temat. Dowiedzcie się co straciliśmy.

Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight miało być adaptacją komiksu z 1989 r. o tym samym tytule dostępną na konsolę Xbox 360. Nad grą pracowali autorzy F.3.A.R, ekipa 1 Day Studios. Niestety, projekt upadł już w fazie preprodukcji. Skąd to wszystko wiemy? Informacje te pochodzącą od projektantki Julie Farrell, która opublikowała także kilka zdjęć prezentujących logotyp oraz interfejs użytkownika z Batman: Gotham by Gaslight.

Co ciekawe, domysły internautów wskazują na to iż tytuł ten miał być sieciową strzelanką, czymś na wzór Gotham City Impostors, które ukaże się na rynku w lutym. Jednakże w przeciwieństwie do wspomnianego FPS-a Gotham by Gaslight oferowało (przynajmniej w planach) również tryb fabularny.

Poniżej znajdziecie rzeczone screeny: Ekran tytułowy Batman: Gotham by Gaslight

Menu główne Batman: Gotham by Gaslight

Ekran ustawień Batman: Gotham by Gaslight

Ustawienia sterowania Batman: Gotham by Gaslight

Ogromna szkoda, że Batman: Gotham by Gaslight ostatecznie skończyło na wirtualnym cmentarzysku. Multiplayerowe szaleństwo w wiktoriańsko-komiskowych klimatach miało szanse zdobyć spore grono fanów. Mogło być naprawdę ciekawie!

Źródła: Joystiq, 4Player Podcast

najnowsze