BioWare przed SW: TOR rozważał masówki w innych światach

Patryk Purczyński
2011/12/22 23:10

James Ohlen na łamach PC Gamera zdradził, że BioWare miało w perspektywie stworzenie MMO w kilku znanych światach. Ostatecznie, po żmudnych negocjacjach, wybór padł na Gwiezdne wojny.

BioWare przed SW: TOR rozważał masówki w innych światach

Długo nie było jasne, czy BioWare przystąpi do prac nad masówką w uniwersum Gwiezdnych wojen. - Mieliśmy plany awaryjne - wyjawia w rozmowie z dziennikarzami PC Gamera James Ohlen, dyrektor gry Star Wars: The Old Republic. Wśród kandydatów na gospodarza MMO znanego studia były Lord of the Rings, Silmarillion, Dark Tower w stylu Gunslingera i Game of Thrones.

BioWare musiało zapewnić sobie taki wybór, gdyż długo nie było wiadomo, czy prace nad gwiezdnowojenną masówką będą mogły dojść do skutku. Wszystko przez przedłużające się negocjacje z firmą LucasArts, posiadającą prawa do marki Star Wars. Koniec końców porozumienie udało się osiągnąć, z czego studio było niewątpliwie zadowolone.

GramTV przedstawia:

- Kiedy pytasz naszych fanów, jakiego rodzaju MMO chcieliby dostać, niemal zawsze mówią o Knights of the Old Republic na gruncie masowym - stwierdza Ohlen. Teraz ich życzenie się ziściło - Star Wars: The Old Republic zadebiutowało w miniony wtorek. Jeśli macie jakiekolwiek problemy z grą, koniecznie zajrzyjcie tutaj: radzimy, do których drzwi zapukać, by uzyskać stosowną pomoc. Warto też sprawdzić, które serwery są najbardziej zatłoczone.

Komentarze
11
Usunięty
Usunięty
23/12/2011 11:44
Dnia 23.12.2011 o 10:53, CrysisPl napisał:

Ale nie kryje że ciekawa była by masówka Mass Effect;)

A ja wolałbym tego nie widzieć. Nie wiem, co się stanie z TORem, ale ME MMO pewno będzie identyczne jak TOR.>Ale i tak uważam że BIOWARE nie powinno na siłe przerabiać niektóre uniwersa na MMO i czemu dają się tak EA?:(BW to nie Blizzard, które w pewnym stopniu może się postawić Acti. Zresztą - szef każe, ty nie wykonujesz, wylatujesz z roboty, proste.

Usunięty
Usunięty
23/12/2011 10:53

Ja za masówkami nigdy nie przepadałem bo uważałem to za naciągarstwo:/Ale nie kryje że ciekawa była by masówka Mass Effect;)Ale i tak uważam że BIOWARE nie powinno na siłe przerabiać niektóre uniwersa na MMO i czemu dają się tak EA?:(

Usunięty
Usunięty
23/12/2011 02:27

Obsidian na jedno kopyto? Lepsze to jedno kopyta niż jedno kopyto u BioWare. Obsidian jest wg. mnie specami od dobrej fabuły i tworzenia naprawdę ciekawych postaci, czego BioWare zwyczajnie nie potrafi.Strona techniczna? Jakoś przełknę, pod warunkiem, że fabuła, postacie i ogólna historia jest naprawdę mistrzowska (vide Alpha Protocol - jeden z lepszych cRPG a taki niedoceniany).Square Enix z nowym Deus Exem bardziej podpasowuje pod action RPG - o wiele bardziej niż pseudo-RPG Mass Effect. Fabuła i sposób prowadzenia historii również należą do plusów produkcji.Bethesa jest specyficzna - ich gry albo się kocha albo nienawidzi.Niestety, nie zobaczysz takich gier gdyż rynek gier jest dzisiaj zwyczajnie inny. Sentymentalizm, niedawno dopiero sam zrozumiałem, na niewiele się zda - owszem, trzeba psioczyć jak produkcja jest zła i zakrawa na idiotyzm, ale trzeba się też pożegnać z dawnymi produkcjami, które mimo swej wielkości to jednak przeminęły.(Oczywiście nie wszystkie, modderzy i fani ciągle o niektóre dbają, są to jednak wyjątki)Tak więc nie tylko w grach indie nadzieja - dzisiaj cRPG jest inne niż kiedyś, ale ciągle zdarzają się naprawdę dobre (jak Alpha Protocol, Bastion albo Wiedźmin)
Trwa Wczytywanie