Kinect 2 będzie zdolny do odczytywania ruchu ust?

Michał Ostasz
2011/11/29 09:04

Do takiej informacji dotarli dziennikarze serwisu Eurogamer. Ponoć sensor ruchu drugiej generacji ma również być w stanie odczytać stan emocjonalny gracza. Zainteresowani? Zapraszamy do dalszej lektury!

Kinect 2 będzie zdolny do odczytywania ruchu ust?

Jak informowaliśmy już wcześniej Kinect 2 ma być integralną częścią następcy konsoli Xbox 360. Źródło, które przekazało Eurogamerowi te informacje twierdzi również, że sensor rozpozna czy grać jest np. wściekły oraz w jakim kierunku patrzy. Znacznie lepiej poradzi sobie również z analizą naszego głosu - wychwyci jego tembr oraz określi głośność.

Z kolei serwis Xboxygen donosi, że do zaprezentowania przez Microsoft Kinecta 2 miałoby dojść już na najbliższych, stycznionych, targach CES, które co roku odbywają się w Las Vegas.

Jak owe nowinki przełożą się na samo granie? Na tę chwilę możemy wyłącznie spekulować. Co powiedzielibyście na dokładniejsze dopasowanie kolorystyki, którą widzicie na ekranie i muzyki płynącej z głośników, do nastroju, w którym się znajdujecie?

GramTV przedstawia:

Pamiętajmy też o innych plotkach, według których Xbox 720/Xbox 3/Next-Box ma być tańszą i mniejszą konsolą od poprzednika. I to mimo wbudowanego Kinecta.

Źródło: Eurogamer

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
29/11/2011 15:48

Kinect 1 jest bublowaty ale przynajmniej jest to jakiś krok do przodu jeśli chodzi o gry....

Usunięty
Usunięty
29/11/2011 14:39

Największą wadą kinecta jest czas reakcji i mam nadzieję, że to poprawią.

Usunięty
Usunięty
29/11/2011 12:53

Grałem na Kinekcie u małego braciszka ciotecznego i ten sprzęt w tej formie, z tymi opóźnieniami, jest kompletnie niegrywalny i nie dziwi mnie, że przebąkuje się już o jego drugiej wersji, bo pierwsza to bubel( przynajmniej jako sprzęt służący do grania).
Trwa Wczytywanie