SEGA dzieli się pierwszymi informacjami na temat gry Yakuza 5

Michał Ostasz
2011/11/22 09:46
3
0

Autor serii Yakuza postanowił zdradzić światu garść szczegółów na temat najnowszej odsłony cyklu, gry Yakuza 5. Gdzie rozgrywać się będzie jej akcja i kto będzie głównym bohaterem? Znamy już odpowiedzi!

SEGA dzieli się pierwszymi informacjami na temat gry Yakuza 5

Yakuza 5, zgodnie z informacjami podanymi przez prestiżowy magazyn Famitsu, będzie tytułem na wyłączność dla konsoli PlayStation 3, podobnie jak kilka poprzednich części tego cyklu. Zmianą jest to, że tym razem odwiedzimy nie jedno, a aż pięć japońskich miast: Sapporo, Tokyo, Nagoyę, Osakę i Fukuokę.

Toshihiro Nagoshi, ojciec Yakuzy, potwierdził też, że po raz kolejny wcielimy się w Kazamę, znanego fanom tej serii bohatera. Nie wiadomo jednak czy będzie on jedyną grywalną postacią. Możliwe, że wzorem spin-offa sagi, Yakuza: Dead Souls (znanym też jako Yakuza: Of the End), dane nam będzie wskoczyć w buty paru innych rosłych Japończyków.

Nagoshi dodał również, że akcja Yakuza 5 rozpocznie się tam, gdzie zakończyła się historia opowiedziana w "czwórce". Gra nie pociągnie dalej wątków, które pojawiły się we wspomnianym już Dead Souls.

GramTV przedstawia:

Yakuza 5 według dziennikarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni wciąż jest we wczesnej fazie produkcji, ale już teraz autorzy tego tytułu obiecują szybsze doczytywanie się danych i znacznie poprawioną jakość grafiki. Te usprawnienia to głównie zasługa umiejętności, które zespół nabył przy tworzeniu Binary Domain (premiera w lutym przyszłego roku).

Czy tego oczekiwaliście po "piątce"? Czekamy na Wasze opinie!

Źródło: VG247

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
22/11/2011 16:38

Już w czwartej części było więcej niż jeden bohater (czterech konkretnie). Jeżeli poprawią grafikę i czas ładowania to gra będzie dla mnie idealna. Fabuła, rozgrywka, klimat i minigierki są tym za co kocham serie.

Karfein
Gramowicz
22/11/2011 12:53

Zamiast durnego Dead Souls, przetłumaczyliby Kenzan i wydali gdziekolwiek, by to można było nabyć.Grafika grafiką - byle znów ciała się nie przenikały w walce, bo to wygląda dziwnie.

Lex
Gramowicz
22/11/2011 10:46

> potwierdził też, że po raz kolejny wcielimy się w Kazamę, znanego fanom tej serii bohatera.Głównym bohaterem serii jest Kazuma Kiryu, a Kazama to jego ojczym. ;)> Gra nie pociągnie dalej wątków, które pojawiły się we wspomnianym już Dead Souls.Trudno by było kontynuować wątki, które w głównej serii nie miały prawa istnieć.A tak poza tym - I want it IMA SUGU!!
Trwa Wczytywanie