GTA V tylko w cyfrowej formie?

Patryk Purczyński
2011/11/02 15:42
58
0

Prezes firmy Newzoo sugeruje, że zamiast płyty z grą, nabywcy GTA V znajdą w pudełku jedynie kod na pobranie zawartości z sieci. Taką możliwość kategorycznie odrzuca Michael Pachter.

- Gry w wydaniu pudełkowym nie znikną, w przeciwieństwie do samej zawartości pudełka - twierdzi Peter Warman, dyrektor wykonawczy firmy Newzoo, zajmującej się analizą branży i udzielającej konsultacji. - Dlatego też pudełkowa wersja GTA V będzie zawierała jedynie produkty kolekcjonerskie i kod aktywujący pobieranie. Żadnych dysków - dodaje.

Z taką wizją absolutnie nie zgadza się Michael Pachter, analityk Wedbush Morgan Securities. - Nie jest możliwe, że GTA V będzie dystrybuowane wyłącznie drogą cyfrową. Szanse na to są zerowe. 40 proc. sprzedanych Xboksów 360 ma dyski o pojemności 20 GB lub mniejszej. Rockstar będzie chciał sprzedać mnóstwo egzemplarzy i nie zrobi nic, co mogłoby przeszkodzić w osiągnięciu tego celu - stwierdza za pośrednictwem swojego Twittera.

GramTV przedstawia:

- Jeśli ta gra będzie najlepsza w całej serii, również jej sprzedaż będzie najwyższa (ponad 24 miliony sztuk). Nie mogę się doczekać - dodaje Pachter. Przypominamy, że już niebawem w sieci pojawi się debiutancki trailer GTA V. Śledźcie uważnie nasze łamy.

Komentarze
58
Olamagato
Gramowicz
02/11/2011 23:46
Dnia 02.11.2011 o 16:59, TobiAlex napisał:

Olamagato degard czy ostrzeżenia za co??? Za normalną wypowiedź adekwatną do treści newsa?Ogarnij się.

Wiesz co to żart? A gdyby ktoś nie zakumał, to może zacząć coś podejrzewać jeżeli zauważy znaczek taki jak ten :)

Olamagato
Gramowicz
02/11/2011 23:46
Dnia 02.11.2011 o 16:59, TobiAlex napisał:

Olamagato degard czy ostrzeżenia za co??? Za normalną wypowiedź adekwatną do treści newsa?Ogarnij się.

Wiesz co to żart? A gdyby ktoś nie zakumał, to może zacząć coś podejrzewać jeżeli zauważy znaczek taki jak ten :)

Olamagato
Gramowicz
02/11/2011 23:42
Dnia 02.11.2011 o 16:59, TobiAlex napisał:

Olamagato degard czy ostrzeżenia za co??? Za normalną wypowiedź adekwatną do treści newsa? Ogarnij się.

Wiesz co to żart?

Olamagato
Gramowicz
02/11/2011 23:42
Dnia 02.11.2011 o 16:59, TobiAlex napisał:

Olamagato degard czy ostrzeżenia za co??? Za normalną wypowiedź adekwatną do treści newsa? Ogarnij się.

Wiesz co to żart?

Piterixos
Gramowicz
02/11/2011 21:31
Dnia 02.11.2011 o 16:38, Henrar napisał:

A Ty z kolei nie pomyślałeś :) Konsola, kolego, to taka fajna rzecz, że gry nie trzeba instalować, a nawet jeżeli trzeba (PS3) to i tak zrzuca się do 50% zawartości płyty.

Nie pomyślałem, ale pod innym względem. A mianowicie myślałem o tej grze jako wyłącznie pecetowej zapominając o konsolach:P

Piterixos
Gramowicz
02/11/2011 21:31
Dnia 02.11.2011 o 16:38, Henrar napisał:

A Ty z kolei nie pomyślałeś :) Konsola, kolego, to taka fajna rzecz, że gry nie trzeba instalować, a nawet jeżeli trzeba (PS3) to i tak zrzuca się do 50% zawartości płyty.

Nie pomyślałem, ale pod innym względem. A mianowicie myślałem o tej grze jako wyłącznie pecetowej zapominając o konsolach:P

Zgreed66
Gramowicz
02/11/2011 20:59

Niektorzy to mają grobowe poczucie humoru.Co do tematu, fail pomysł.

Zgreed66
Gramowicz
02/11/2011 20:59

Niektorzy to mają grobowe poczucie humoru.Co do tematu, fail pomysł.

Muniok
Gramowicz
02/11/2011 20:48

No ja domyślam się że Rockstar to g... obchodzi.. A to że Polska jest zacofana to inna historia ;/Przepraszam że dwa razy ten post napisałem...

Muniok
Gramowicz
02/11/2011 20:48

No ja domyślam się że Rockstar to g... obchodzi.. A to że Polska jest zacofana to inna historia ;/Przepraszam że dwa razy ten post napisałem...

Muniok
Gramowicz
02/11/2011 20:47

No ja domyślam się że Rockstar to g... obchodzi.. A to że Polska to zacofany kraj to inna historia ;/

Muniok
Gramowicz
02/11/2011 20:47

No ja domyślam się że Rockstar to g... obchodzi.. A to że Polska to zacofany kraj to inna historia ;/

TobiAlex
Gramowicz
02/11/2011 19:25
Dnia 02.11.2011 o 18:58, muniok napisał:

No to mam nadzieję, że to tylko pogłoski ponieważ jeśli Gta V miałoby być tylko dawane drogą cyfrową... to co to by było... Nie każdy ma bardzo szybki internet, a gra też mało nie będzie pewnie zajmowała, więc za nim komuś by się ściągnęło to za przeproszeniem "zes..." by się z samego czekania ;/

Nie każdy ma szybki internet? Chyba w Polsce, a to akurat Rockstar g... obchodzi (świadczy o tym brak możliwości lokalizowania gier na nasz język).

TobiAlex
Gramowicz
02/11/2011 19:25
Dnia 02.11.2011 o 18:58, muniok napisał:

No to mam nadzieję, że to tylko pogłoski ponieważ jeśli Gta V miałoby być tylko dawane drogą cyfrową... to co to by było... Nie każdy ma bardzo szybki internet, a gra też mało nie będzie pewnie zajmowała, więc za nim komuś by się ściągnęło to za przeproszeniem "zes..." by się z samego czekania ;/

Nie każdy ma szybki internet? Chyba w Polsce, a to akurat Rockstar g... obchodzi (świadczy o tym brak możliwości lokalizowania gier na nasz język).

Muniok
Gramowicz
02/11/2011 18:58

No to mam nadzieję, że to tylko pogłoski ponieważ jeśli Gta V miałoby być tylko dawane drogą cyfrową... to co to by było... Nie każdy ma bardzo szybki internet, a gra też mało nie będzie pewnie zajmowała, więc za nim komuś by się ściągnęło to za przeproszeniem "zes..." by się z samego czekania ;/

Muniok
Gramowicz
02/11/2011 18:58

No to mam nadzieję, że to tylko pogłoski ponieważ jeśli Gta V miałoby być tylko dawane drogą cyfrową... to co to by było... Nie każdy ma bardzo szybki internet, a gra też mało nie będzie pewnie zajmowała, więc za nim komuś by się ściągnęło to za przeproszeniem "zes..." by się z samego czekania ;/

Piter577
Gramowicz
02/11/2011 18:12

I niech wywalą tego microshitowego live. Zmontowali by coś samemu, albo nic nie dodają. W ostateczności steam.

Piter577
Gramowicz
02/11/2011 18:12

I niech wywalą tego microshitowego live. Zmontowali by coś samemu, albo nic nie dodają. W ostateczności steam.

Barteek88
Gramowicz
02/11/2011 17:35

Olamagato moderatorem... skończ ty najpierw podstawówkę.Osobiście jestem za dystrybucją cyfrową, bo nie chwaląc się miejsca na dysku mam trochę i prędkość neta wystarczającą. Wystarczyłoby obniżyć cenę gry o jakieś 10-20% i sprzedawać klucze.

Barteek88
Gramowicz
02/11/2011 17:35

Olamagato moderatorem... skończ ty najpierw podstawówkę.Osobiście jestem za dystrybucją cyfrową, bo nie chwaląc się miejsca na dysku mam trochę i prędkość neta wystarczającą. Wystarczyłoby obniżyć cenę gry o jakieś 10-20% i sprzedawać klucze.

TobiAlex
Gramowicz
02/11/2011 17:34
Dnia 02.11.2011 o 17:15, RavanBlade napisał:

GTA 5 będzie w San Andreas ;)

Jeżeli San Andreas to to samo co Los Santos to tak...

TobiAlex
Gramowicz
02/11/2011 17:34
Dnia 02.11.2011 o 17:15, RavanBlade napisał:

GTA 5 będzie w San Andreas ;)

Jeżeli San Andreas to to samo co Los Santos to tak...

Vojtas
Gramowicz
02/11/2011 17:30
Dnia 02.11.2011 o 15:56, absmak napisał:

Całkowite przejście na sprzedaż cyfrową? Nie ma problemu. Niech tylko ceny za zawartość będą adekwatne. Powiedzmy, że o połowę niższe. I na jednej platformie cyfrowej - tej która nie zaczyna się na O i nie kończy na n.

Może nie na jednej, ale przynajmniej nie na takiej, która jedyne, co ma do zaoferowania to brak jakiejkolwiek ergonomii i zamordyzm. A'' propos Origin: http://www.eurogamer.net/articles/2011-11-01-ea-denies-origin-spying-on-battlefield-3-users

Vojtas
Gramowicz
02/11/2011 17:30
Dnia 02.11.2011 o 15:56, absmak napisał:

Całkowite przejście na sprzedaż cyfrową? Nie ma problemu. Niech tylko ceny za zawartość będą adekwatne. Powiedzmy, że o połowę niższe. I na jednej platformie cyfrowej - tej która nie zaczyna się na O i nie kończy na n.

Może nie na jednej, ale przynajmniej nie na takiej, która jedyne, co ma do zaoferowania to brak jakiejkolwiek ergonomii i zamordyzm. A'' propos Origin: http://www.eurogamer.net/articles/2011-11-01-ea-denies-origin-spying-on-battlefield-3-users

Nacktarn
Gramowicz
02/11/2011 17:17

http://www.youtube.com/watch?v=XBL3SQChGvE - Tu macie trailer

Nacktarn
Gramowicz
02/11/2011 17:17

http://www.youtube.com/watch?v=XBL3SQChGvE - Tu macie trailer

RavanBlade
Gramowicz
02/11/2011 17:15

GTA 5 będzie w San Andreas ;)

RavanBlade
Gramowicz
02/11/2011 17:15

GTA 5 będzie w San Andreas ;)

TobiAlex
Gramowicz
02/11/2011 16:59

Olamagato degard czy ostrzeżenia za co??? Za normalną wypowiedź adekwatną do treści newsa? Ogarnij się.Henrar jedyną grę, którą "trzeba" instalować na PS3, jaką posiadam, to Metal Gear Solid 4.

TobiAlex
Gramowicz
02/11/2011 16:59

Olamagato degard czy ostrzeżenia za co??? Za normalną wypowiedź adekwatną do treści newsa? Ogarnij się.Henrar jedyną grę, którą "trzeba" instalować na PS3, jaką posiadam, to Metal Gear Solid 4.

Henrar
Gramowicz
02/11/2011 16:38
Dnia 02.11.2011 o 16:34, Piterixos napisał:

Chyba sam nie przeczytałeś tego co napisałeś. Gdyby grę instalować z płyty to by mniej miejsca zajmowała?

A Ty z kolei nie pomyślałeś :) Konsola, kolego, to taka fajna rzecz, że gry nie trzeba instalować, a nawet jeżeli trzeba (PS3) to i tak zrzuca się do 50% zawartości płyty.

Henrar
Gramowicz
02/11/2011 16:38
Dnia 02.11.2011 o 16:34, Piterixos napisał:

Chyba sam nie przeczytałeś tego co napisałeś. Gdyby grę instalować z płyty to by mniej miejsca zajmowała?

A Ty z kolei nie pomyślałeś :) Konsola, kolego, to taka fajna rzecz, że gry nie trzeba instalować, a nawet jeżeli trzeba (PS3) to i tak zrzuca się do 50% zawartości płyty.

Piterixos
Gramowicz
02/11/2011 16:34
Dnia 02.11.2011 o 16:08, Pile napisał:

Nie chodzi o samo pobieranie a o miejsce na dysku.

Chyba sam nie przeczytałeś tego co napisałeś. Gdyby grę instalować z płyty to by mniej miejsca zajmowała? Chyba, że chodzi ci o instalkę, czy o ten jakiś plik, z którego się instaluje grę, ale to przecież można wyrzucić.

Piterixos
Gramowicz
02/11/2011 16:34
Dnia 02.11.2011 o 16:08, Pile napisał:

Nie chodzi o samo pobieranie a o miejsce na dysku.

Chyba sam nie przeczytałeś tego co napisałeś. Gdyby grę instalować z płyty to by mniej miejsca zajmowała? Chyba, że chodzi ci o instalkę, czy o ten jakiś plik, z którego się instaluje grę, ale to przecież można wyrzucić.

Henrar
Gramowicz
02/11/2011 16:33

Już widzę jak Rockstar porzuca posiadaczy Xboksów 360 i Peestrójek z małymi dyskami (a w przypadku Xów nawet ich braku). Nie ma szans, to byłby strzał w stopę.Może jeszcze się okaże, że GTA V będzie dostępne tylko w chmurze...

Henrar
Gramowicz
02/11/2011 16:33

Już widzę jak Rockstar porzuca posiadaczy Xboksów 360 i Peestrójek z małymi dyskami (a w przypadku Xów nawet ich braku). Nie ma szans, to byłby strzał w stopę.Może jeszcze się okaże, że GTA V będzie dostępne tylko w chmurze...

Crew_900
Gramowicz
02/11/2011 16:28

Ściema, jest to nie możliwe.

Crew_900
Gramowicz
02/11/2011 16:28

Ściema, jest to nie możliwe.

SarenkaB
Gramowicz
02/11/2011 16:20

Lol, im bliżej trailera tym dziwniejsze newsy wychodzą. Czekam na domysły na temat artworków na pudełku i tych podczas ładowania, tylko koniecznie przed pojawieniem się trailera póki nic jeszcze nie wiemy o samej grze.

SarenkaB
Gramowicz
02/11/2011 16:20

Lol, im bliżej trailera tym dziwniejsze newsy wychodzą. Czekam na domysły na temat artworków na pudełku i tych podczas ładowania, tylko koniecznie przed pojawieniem się trailera póki nic jeszcze nie wiemy o samej grze.

Dared00
Gramowicz
02/11/2011 16:18
Dnia 02.11.2011 o 16:15, Olamagato napisał:

Nie dam Ci ostrzeżenia, ani degrada bo i tak zaliczyłeś już obciach. :)

Degrady za szybkość internetu? O mamo, a ja tu z komórki jestem.

Dared00
Gramowicz
02/11/2011 16:18
Dnia 02.11.2011 o 16:15, Olamagato napisał:

Nie dam Ci ostrzeżenia, ani degrada bo i tak zaliczyłeś już obciach. :)

Degrady za szybkość internetu? O mamo, a ja tu z komórki jestem.

Olamagato
Gramowicz
02/11/2011 16:15
Dnia 02.11.2011 o 15:52, MBi napisał:

Mi to by nie przeszkadzało nawet na moim 10Mb.

Dzisiaj jeżeli ktoś chce robić głupiego flame''a, to musi się chwalić 100 mbit/s, a nie jakimś marnym 10 mbs.Tak więc raczej narobiłeś sobie wstydu niż chwały.Nie dam Ci ostrzeżenia, ani degrada bo i tak zaliczyłeś już obciach. :)

Olamagato
Gramowicz
02/11/2011 16:15
Dnia 02.11.2011 o 15:52, MBi napisał:

Mi to by nie przeszkadzało nawet na moim 10Mb.

Dzisiaj jeżeli ktoś chce robić głupiego flame''a, to musi się chwalić 100 mbit/s, a nie jakimś marnym 10 mbs.Tak więc raczej narobiłeś sobie wstydu niż chwały.Nie dam Ci ostrzeżenia, ani degrada bo i tak zaliczyłeś już obciach. :)

vegost
Gramowicz
02/11/2011 16:12

Tak jasne bez płyty i potem ceny wcale by nie zmalały a pozostały by takie same jak w wersji pudełkowej. Tylko oni by mieli oszczędność bo nie musieli by tłoczyć płyt i innych rzeczy. Kategorycznie się temu sprzeciwiam !.

vegost
Gramowicz
02/11/2011 16:12

Tak jasne bez płyty i potem ceny wcale by nie zmalały a pozostały by takie same jak w wersji pudełkowej. Tylko oni by mieli oszczędność bo nie musieli by tłoczyć płyt i innych rzeczy. Kategorycznie się temu sprzeciwiam !.

Pile
Gramowicz
02/11/2011 16:08
Dnia 02.11.2011 o 15:52, MBi napisał:

Mi to by nie przeszkadzało nawet na moim 10Mb.

Nie chodzi o samo pobieranie a o miejsce na dysku. Poza tym nie masz się czym chwalić.Jestem pewien że GTAV będzie w wersji pudełkowej razem z płytą i instrukcją. Pewnie dorzucą też mapkę, ale mnie zadowoli dopiero porządna EK :-)

Pile
Gramowicz
02/11/2011 16:08
Dnia 02.11.2011 o 15:52, MBi napisał:

Mi to by nie przeszkadzało nawet na moim 10Mb.

Nie chodzi o samo pobieranie a o miejsce na dysku. Poza tym nie masz się czym chwalić.Jestem pewien że GTAV będzie w wersji pudełkowej razem z płytą i instrukcją. Pewnie dorzucą też mapkę, ale mnie zadowoli dopiero porządna EK :-)

Meketh
Gramowicz
02/11/2011 15:57

Pachter różne głupoty potrafi mówić, ale w tym przypadku można się z nim zgodzić, Rockstar nie zarżnie kury znoszącej złote jajka skazując ludzi na cyfrową dystrybucję GTA V.

Meketh
Gramowicz
02/11/2011 15:57

Pachter różne głupoty potrafi mówić, ale w tym przypadku można się z nim zgodzić, Rockstar nie zarżnie kury znoszącej złote jajka skazując ludzi na cyfrową dystrybucję GTA V.

absmak
Gramowicz
02/11/2011 15:56

Całkowite przejście na sprzedaż cyfrową? Nie ma problemu. Niech tylko ceny za zawartość będą adekwatne. Powiedzmy, że o połowę niższe. I na jednej platformie cyfrowej - tej która nie zaczyna się na O i nie kończy na n.

absmak
Gramowicz
02/11/2011 15:56

Całkowite przejście na sprzedaż cyfrową? Nie ma problemu. Niech tylko ceny za zawartość będą adekwatne. Powiedzmy, że o połowę niższe. I na jednej platformie cyfrowej - tej która nie zaczyna się na O i nie kończy na n.

R3nO
Gramowicz
02/11/2011 15:54

Patcher zazwyczaj chrzani głupoty, ale tym razem się z nim zgodzę :P

R3nO
Gramowicz
02/11/2011 15:54

Patcher zazwyczaj chrzani głupoty, ale tym razem się z nim zgodzę :P

MozgotrzepPL
Gramowicz
02/11/2011 15:53

Współczuję tym, którzy zasięgają opinii takich "konsultantów"

MozgotrzepPL
Gramowicz
02/11/2011 15:53

Współczuję tym, którzy zasięgają opinii takich "konsultantów"

MBi
Gramowicz
02/11/2011 15:52

Mi to by nie przeszkadzało nawet na moim 10Mb.

MBi
Gramowicz
02/11/2011 15:52

Mi to by nie przeszkadzało nawet na moim 10Mb.