News

Konsolowy Wiedźmin 2 ma nowego wydawcę na Amerykę Północną

Patryk Purczyński, 21.10.2011 13:35 11

CD Projekt RED rozwiązał za porozumieniem stron umowę wydawniczą z Atari. Nowy dystrybutor konsolowego Wiedźmina 2 na Amerykę Północną został już jednak znaleziony.

Warner Bros. Interactive Entertainment będzie wydawcą gry Wiedźmin 2 na Xboksa 360 na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku - poinformowała firma CD Projekt RED. - Jestem przekonany, że dzięki współpracy z firmą Time Warner i jej wiodącej pozycji w branży rozrywkowej, a w szczególności w sektorze dystrybucji filmów i gier video, sukces naszej gry na najważniejszym dla gier na Xboxa rynku będzie jeszcze większy - komentuje Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Nawiązanie partnerstwa było możliwe dzięki rozwiązaniu za porozumieniem obu zainteresowanych umowy dystrybucyjnej z Atari. Spółka ta nie będzie miała praw ani do Wiedźmina 2, ani kolejnych produkcji powstałych w polskim studiu. - Jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, że firma taka jak Time Warner doceniła naszą grę oraz jej potencjał rynkowy, dołączając ją do swojego portfolio - dodaje Adam Kiciński.

W superlatywach o naszym eksportowym RPG-u wypowiada się też jego wydawca. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wraz z CD Projekt RED dostarczymy Wiedźmina 2 graczom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku – mówi Kevin Kebodeaux, wiceprezes ds. sprzedaży w Warner Bros. Interactive Entertainment. - Wiedźmin jest tytułem z najwyższej półki, który idealnie pasuje do produktów wysokiej jakości w naszym planie wydawniczym na przyszły rok - dodaje.

Wiedźmin 2 na Xboksa 360 nie ma na razie ustalonego terminu wydania. Właściciele konsoli Microsoftu mają jednak na co czekać - wydanie komputerowe spotkało się bowiem z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków. Obecna średnia w portalu Metacritic wynosi 88/100.

najnowsze