News

Sledgehammerowi lepiej z Modern Warfare 3 niż z własnym projektem

Patryk Purczyński, 02.09.2011 16:13 14

Ekipa Sledgehammer Games porzuciła prace nad własnym projektem, ponieważ jej członkowie uznali, że bardziej ekscytująca będzie dla nich pomoc Infinity Ward przy Modern Warfare 3.

- Przybyliśmy tu by pracować nad trzecioosobową grą spod znaku Call of Duty. Zajmowaliśmy się tym projektem przez sześć miesięcy - wyznał Glen Schofield, jeden z założycieli Sledgehammer Games, w rozmowie z dziennikarzami GameSpotu. O tym, że studio porzuciło prace nad tą grą, informowaliśmy przed kilkoma dniami.

- Mieliśmy już gotowy prototyp, który był wciągający i wyglądał naprawdę dobrze - zdradził Michael Condrey. Co zatem stanęło na przeszkodzie dalszej realizacji tego projektu? Odpowiedź jest prozaiczna - Modern Warfare 3. - Szansa, by pracować nad największą rzeczą w tym przemyśle z ludźmi z Infinity Ward, którzy udowodnili już, że potrafią tworzyć wyjątkowe gry, była jedną z tych nie do odrzucenia - stwierdził Condrey, który wraz ze Schofieldem opuścił Visceral Games i przeszedł na stronę Activision Blizzard.

- W zespole jest wiele ludzi, którzy w przeszłości pracowali przy serii Call of Duty lub strzelaninach pierwszoosobowych. To było więc dla nas niezłe połączenie doświadczenia w gatunku i swego rodzaju fanowskie marzenie, by pracować nad tą marką - dodał Condrey.

najnowsze