Hard Reset i Deus Ex nie mają zbyt wiele wspólnego

Patryk Purczyński
2011/08/09 14:19
6
0

Czy porównania Hard Reset do słynnego Deus Ex są zasadne? Zdaniem Klaudiusza Zycha z Flying Wild Hog tak, ale tylko na jednej płaszczyźnie - cyberpunku.

Hard Reset i Deus Ex nie mają zbyt wiele wspólnego

Hard Reset to cyberpunkowa strzelanina, a premiera Deus Ex: Bunt Ludzkości zbliża się wielkimi krokami. Nietrudno zatem zasugerować się, że polski FPS jest podobny do słynnego dzieła Ion Storm sprzed 11 lat. Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się jednak Klaudiusz Zych z Flying Wild Hog.

- Deus Ex to zupełnie inny rodzaj gry - wyjaśnia na łamach Game Informera. - To RPG z silnie zaznaczoną opowieścią, taktyczny shooter z rozgrywką prowadzoną w wolnym tempie. Hard Reset jest tymczasem grą akcji, w której hordy przeciwników szturmują ciebie i twoje potężne działa tylko po to, byś mógł sprawić, że rozpadną się na kawałki - kontynuuje współzałożyciel Flying Wild Hog.

GramTV przedstawia:

- Sądzę, że jedyną płaszczyzną, na której Hard Reset i Deus Ex są do siebie podobne, jest motyw cyberpunku i styl artystyczny. Nie boimy się porównań w tej sferze. Każdemu łatwo jest to ocenić na podstawie screenów i filmów - dodaje Klaudiusz Zych.

Hard Reset zadebiutuje we wrześniu, a jego polskim wydawcą jest firma CD Projekt. Myszasty miał już okazję przetestować przedpremierową wersję polskiego FPS-a - sprawdźcie, co mu się spodobało, a co jest do poprawki.

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
09/08/2011 16:43

otwieram lodowke, a tam wiedź... hard reset

Usunięty
Usunięty
09/08/2011 16:40

Wiedźmin już się pojawił, teraz czas na kolejny ciąg artykułów rodem z Faktu ;]

Usunięty
Usunięty
09/08/2011 16:17

Co za durny artykuł. Przecież skojarzenia Hard Reset z nowym Deus Ex same się nasuwają.
Trwa Wczytywanie