Battlefield 3: Battlelog przypadkowo ujawniony?

Nie ma dnia, żeby coś nie wyciekło. Tym razem na niemieckim oficjalnym blogu Battlefield 3 pojawiły się obrazki, które wedle opisu przedstawiają wersję alfa Battlelog, czyli społecznościowej aplikacji, mającej skupiać i łączyć fanów serii.

Battlefield 3: Battlelog przypadkowo ujawniony?

Oczywiście rzeczony wpis bardzo szybko zniknął, jednak ekipa bloga Battlefieldo znalazła się we właściwym miejscu i czasie, zapisując szybko screeny. Dzięki temu możemy przyjrzeć się nieco uważniej tej nowej funkcjonalności, ewidentnie wzorowanej na udanym Autologu z serii Need for Speed.

Battlelog ma w założeniach spełniać dokładnie taką samą funkcję, będąc połączeniem serwisu społecznościowego z wbudowanym chatem i możliwością interakcji z przyjaciółmi oraz automatycznie aktualizowanych statystyk dotyczących gier z cyklu Battlefield. Battlelog będzie też na pewno sprzężony z nową platformą cyfrowej dystrybucji EA, czyli Origin.

Jest to ewidentna odpowiedź EA na wchodzący właśnie w fazę beta-testów, analogiczny projekt Activision, nazwany Call of Duty: Elite. Swoją drogą ciekawostką jest fakt, że ów "przeciek" miał miejsce wczoraj, czyli w dniu kiedy Acti uruchomiło betę swojego serwisu.

Pojawia się też od razu pytanie, czy podobnie, jak ekipa Koticka, "elektronicy" również nie skuszą się na wprowadzenie tam jakiejś "ekskluzywnej zawartości",za która oczywiście będzie trzeba zapłacić. Póki co zapowiadali, że Battlelog ma być całkowicie darmową wartością dodaną. I oby tak pozostało.

GramTV przedstawia:

Obrazki: Battlefieldo

Komentarze
12
Kafar
Gramowicz
19/07/2011 09:30
Dnia 15.07.2011 o 13:49, Gremo napisał:

To już do każdej gry będą robić osobne programy z funkcjami społecznościowymi??!! Mam nadzieje że tego badziewia nie będe musiał instalować żeby zagrać... Mi steam w zupełności wystarcza - tam przynajmniej jest multum gier...

Nie do każdej gry bo taki program nie posiada tylko statystyk z najnowszej części ale zazwyczaj posiada także innych. Jeżeli to polączą z Battlefield Veteran i kontami na konsolach to będzie świetne.

Kafar
Gramowicz
19/07/2011 09:28

Jestem za, a czy będzie płatne wątpię skoro acti prowadza coś płatnego. Pamiętajmy że to EA zaczęło atak i wojnę z activision i muszą używać wszelkich możliwości by ją wygrywać. Wprowadzenie płatnych opcji to jest tylko stworzenie tego samego oddziału co stworzył activision :P czyli na polu bitwy takie same szanse.

Usunięty
Usunięty
15/07/2011 22:58

Wygląda dobrze. Nie mogę się doczekać. :)
Trwa Wczytywanie