Tech

Piękna i Bestia - ASUS Mars II pozuje do zdjęć. Specyfikacja również znana.

Michał Nowicki, 06.06.2011 14:45 23

Na targach Computex 2011, ASUS zapowiedział oficjalnie swoją nadchodzącą uber-kartę graficzną, model Mars II. Bestia pozwoliła się nawet sfotografować.

To jeden z nielicznych przypadków, kiedy mimowolnie wzrok uciekał mi od ślicznej hostessy i kierował się na trzymaną w jej dłoniach, gigantyczną, wentylowaną cegłę. Rzeczona cegła, to nic innego, jak zapowiedziana właśnie oficjalnie, najnowsza super-karta firmy ASUS, bazujący na dwóch GPU NVIDIA GF 110 model Mars II.

"Maleństwo" zajmuje oczywiście trzy sloty PCI, posiada dwa olbrzymie wentylatory i zostało zabudowane na autorskiej płytce PCB. ASUS Mars II posiada 20-fazową sekcję zasilania (w systemie 8+2 na każdą parę GPU-pamięci), trzy 8-pinowe złącza zasilania, wykonana została z podzespołów wysokiej jakości i trwałości (Super Alloy) oraz wyposażona w dwa kondensatory Proadlizer i specjalny przycisk utrzymujący pracę wentylatorów na maksymalnych obrotach. Podstawowe, ujawnione parametry tego potwora prezentują się następująco:

  • 1024 rdzenie CUDA
  • 2 x GPU pracujące z szybkością 772 MHz
  • częstotliwość pracy rdzeni CUDA 1544 MHz
  • 3072 MB pamięci GDDR5
  • efektywna szybkość pamięci 4008 MHz
  • 2 x 384-bitowy interfejs pamięci
  • komplet wyjść 2x DVI, HDMI i DisplayPort

Swoimi parametrami ASUS Mars II góruje więc wyraźnie nad referencyjnym modelem GeForce GTX 590, zachowując pełne częstotliwości pracy charakterystyczne dla modelu GTX 580. Karta, podobnie, jak wcześniejsze bestie z logo ASUS wyprodukowana zostanie w limitowanej serii 1.000 egzemplarzy, z których każdy kosztować będzie przynajmniej 1.000 $. Jacyś chętni wśród Was?

Zdjęcia: TCM, lab501

Przypominamy też, że wspomnianą wyżej, dwuprocesorową kartę z serii GeForce GTX 590 możecie znaleźć i nabyć także w naszym sklepie.

najnowsze