News

Twój komputer spełnia wymagania, ale Wiedźmin 2 działa bardzo wolno? Mamy rozwiązanie!

Łukasz Wiśniewski, 17.05.2011 11:14 178

Zajęło to dużo czasu i opóźni naszą recenzję gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, ale odkryliśmy przyczynę dziwnego zachowania się gry na pewnej ilości komputerów z kartami graficznymi nVidia i systemem operacyjnym Windows 7.

<b>nVidia 3D Vison. This will be no easy task...</b>

Sprawa dotyczy osób, którym gra działa w okolicach poniżej 10 FPS, "stabilnie" - bez względu na wybór jakości grafiki. Prawdopodobnie wasza karta nie obsługuje sterowników nVidia 3D Vision (albo ledwie sobie z nimi radzi). Niestety gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów nie bierze tego pod uwagę i odpala się, jak gdyby 3D powinno działać. Stąd spadek FPS w okolice oznaczające w praktyce brak możliwości grania. Odinstalujcie w systemie sterowniki nVidia 3D Vision i już możecie cieszyć się normalną wydajnością. Podejrzewamy, że u innych osób, których karta obsługuje 3D Vision, ale nie potrzebują tej funkcjonalności, odinstalowanie spowoduje wyraźny skok płynności rozgrywki.

Jeszcze tej nocy wydawca nie był w stanie rozwiązać problemu, współpracowaliśmy bardzo intensywnie, ale bez skutku. Dziś rozwiązanie problemu przekazaliśmy oczywiście firmom CD Projekt i CD Projekt RED.

Wiedźmin 3 – informacje o Wiedźminie 3 już dostępne. Sprawdź!

najnowsze