Total War: Shogun 2 już jutro otrzyma wsparcie DirectX 11

Adam Berlik
2011/05/08 09:09
11
0

Jeden z pracowników firmy Creative Assembly za pośrednictwem oficjalnego forum poinformował, że już jutro ukaże się nowy patch do Total War: Shogun 2, który między innymi doda obsługę DirectX 11.

Total War: Shogun 2 już jutro otrzyma wsparcie DirectX 11

DirectX 11 w aktualizacji do Total War: Shogun 2 o wymownej nazwie Patch #2 oznacza, że w grze pojawi się wsparcie MSAA (2x,4x,8x), antyaliasingu (2x,4x, 8x) oraz teselacji. Nie zabraknie również cieni w wysokiej rozdzielczości oraz zwiększonej głębi ostrości. Poprawione zostaną także rozmaite błędy i usterki.

Patch #2 do Total War: Shogun 2 zawierać będzie cztery nowe mapy dla trybu rozgrywki wieloosobowej: Aki, Flood Plains, Hida Mountain i Sanriku Ria. W ten sposób Creative Assembly wspólnie z firmą SEGA chcą wynagrodzić graczom długi czas oczekiwania na opisywaną aktualizację.

GramTV przedstawia:

Total War: Shogun 2 ukazał się 15 marca wyłącznie na PC. Oczywiście Patch #2 będzie zupełnie darmowy.

Komentarze
11
Shinigami
Gramowicz
08/05/2011 15:14

Sporo czasu pochłonęły prace.W każdym razie dobrze, że już jest. Mapami też nikt nie pogardzi.

Dragoon1
Gramowicz
08/05/2011 14:34

A wyłożyłbym stówę więcej na kartę grafiki i grzałbym na full :PJedna z niewielu firm, które dają mapy za FREE. I to dla każdego, a nie tylko dla wybrańców. Respect.

Smooqu
Gramowicz
08/05/2011 13:46

Ten patch zawiera tyle poprawek że aż nie moge uwierzyć ;D Dla kogoś kto gra w multi trzeba będzie się uczyć tego od nowa bo niektóre jednostki zostały osłabione (mnisi) a niektóre ulepszono.Koszty jednostek w tym paczu także wydają się bardziej realistyczne.+ 4 nowe mapki! Weee!

Damlon
Gramowicz
08/05/2011 12:01

Mam Gf 7950 gt, więc wszystkie wodotryski graficzne, które wprowadzi patch zupełnie mnie nie obchodzą :P Gra w singlu od premiery była stabilna. Mam nadzieje, że patch wprowadzi taką samą stabilność w multi.

Ghost12345
Gramowicz
08/05/2011 12:00

Cały czas się zastanawiam czy kupić Shoguna 2 czy Wiedźmina 2. Lubie RPGi i RTSy, ale nie wiem czy Wiesiek będzie dobrą grą. Trailery z tej gry nic mi nie mówią o jej jakości. Nie wiem ile RPG będzie w tym RPG, a o Shogunie same dobre rzeczy się słyszy.

TBKPredator
Gramowicz
08/05/2011 11:56

Tylko że MSAA to właśnie anty-aliasing (multi-sampling) więc trochę dziwnie to napisane. Poza tym od kiedy to wymaga bibliotek DX 11? Coś czuję że dopóki nie pojawi się nowa generacja konsol, dopóty nie zobaczymy prawdziwej gry pod DX 11.

karvaialka
Gramowicz
08/05/2011 10:25

evilmot, ja również kupiłem Shoguna 2 dla kampanii singlowej, bo nie grałem w multi... do czasu aż spróbowałem i teraz uważam tryb multi za jeden z lepszych "ficzerów" gry. Bitwy z prawdziwymi przeciwnikami to zupełnie inne doświadczenie, dające możliwość zaskakiwania przeciwnika i pełne jego zaskakujących ruchów, bez schematów, gdzie mała potyczka, jak i duża bitwa są równie emocjonujące. Miałem obawy przed wchodzeniem do multi, bo nie miałem doświadczenia w tym trybie i myślałem, że na dzień dobry zostanę rozjechany jak walcem, ale CA bardzo ładnie (przystępnie) przygotowało ten tryb rozgrywki, więc gra się z czystą przyjemnością. Jeżeli jeszcze patch 2 rozwiąże występujące niekiedy bugi, to już wiem przy czym spędzę czas do premiery Wiesia ;)

j4cko
Gramowicz
08/05/2011 10:11

Mam nadzieje ze patch rzeczywiscie uporzadkuje ten maly chaos i bedzie mozna przyjemnie grac multi ;) Poki co polecam Darh Mod do sp :D

Enqore
Gramowicz
08/05/2011 09:25

evilemot to zagraj - jest naprawdę niezłe.

Illusion
Gramowicz
08/05/2011 09:24

Eeee... każdy ma swój fetysz, ja akurat dla multi kupiłem tę grę :]

evilemot
Gramowicz
08/05/2011 09:17

Ave! Po kilkukrotnym przejściu kampanii singlowej przydałoby się coś, co mnie skusi by do niej wrócić (a w multi nie gram). ;)